MIUI 12 – tipy a triky: jak na nahrávání telefonních hovorů?

Současné telefony Xiaomi přicházejí s aplikacemi Telefon, Kontakty a Zprávy od Googlu. Uživatelé tím přišli o některé funkce, na něž byli zvyklí u starších modelů – asi nejvíce chybí možnost nahrávání telefonních hovorů. Našli a otestovali jsme alternativní řešení v podobě aplikace Call Recorder – Cube ACR.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12. Tuto verzi najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Jak nainstalovat aplikaci pro nahrávání telefonních hovorů?

Aplikace Call Recorder – Cube ACR (v české mutaci Obchodu Google Play prezentovaná jako Nahrávání telefonátů – Cube ACR) najdete v Obchodě Play, kde je volně ke stažení. Je k dispozici zdarma – pouze v případě zájmu o další funkce si můžete (ale nemusíte) zakoupit prémiovou verzi.

Co nabízí aplikace Cube ACR?

Kromě nahrávání klasických telefonních hovorů slibuje Call Recorder – Cube ACR také schopnost nahrávat hlasové hovory, vedené přes další komunikační aplikace. Autoři konkrétně jmenují Facebook Messenger, Hangouts, IMO, KAKAO, LINE, Plus Messenger 6, Signal, Skype 7, Skype Lite, Slack, Telegram 6, Viber, WeChat a WhatsApp.

Jedním dechem ale dodávají, že záznam VoIP hovorů nemusí fungovat na všech telefonech a odkazují na seznam mobilů, na kterých je tato funkce otestována. Nutno konstatovat, že z telefonů Xiaomi jsou mezi podporovanými především starší modely.

Jako hlavní funkce a vlastnosti aplikace Call Recorder – Cube ACR jsou jmenovány:

  • Automatické nahrávání všech hovorů. Nahrávejte konverzaci od okamžiku jejího započetí;
  • Automatické nahrávání vybraných kontaktů. Vytvořte si seznam lidí, které chcete vždycky nahrávat;
  • Seznam vyloučených. Vytvořte seznam kontaktů, které nebudou automaticky nahrávány;
  • Manuální nahrávání. Poklepáním na tlačítko nahrávání během hovoru můžete nahrávat jen vybrané konverzace nebo jen některé jejich části;
  • Přehrávání v aplikaci. Cube ACR má integrovaný prohlížeč souborů pro správu Vašich nahrávek, jejich přehrávání, výmaz za chodu nebo export do jiných služeb či zařízení;
  • Inteligentní přepínání mluvčího. Chcete-li přepnout z hlasitého reproduktoru na ušní, dejte telefon během přehrávání poblíž svého ucha, a můžete poslouchat v soukromí.
  • Nahrávky označené hvězdičkou. Označujte důležité hovory a filtrujte je pro rychlý přístup;
  • Volání zpět a otevírání kontaktů přímo z aplikace.

Jak nastavit aplikaci pro nahrávání telefonních hovorů?

Aplikaci Call Recorder – Cube ACR nejprve stáhněte a nainstalujte z Obchodu Google Play. Po jejím spuštění se vás ujme průvodce, který vám pomůže s úvodním nastavením. V jeho prvním kroku se dozvíte, že zapínat a vypínat nahrávání můžete pomocí widgetu, který by měl být během hovorů viditelný na obrazovce. Klepněte na tlačítko Další.

V dalším kroku vás čeká dialogové okno, ve kterém budete muset stiskem tlačítka Souhlasím vyjádřit souhlas s dodržováním zákonů a předpisů. Česká legislativa nedovoluje zaznamenávat hovory bez vědomí druhé strany, takže byste správně měli volajícího či volaného vždy informovat, že hovor nahráváte.

Ve třetím kroku vás aplikace požádá o udělení několika oprávnění, které bude potřebovat ke své činnosti. Bez nich nemusí fungovat částečně, nebo vůbec. Autoři poměrně jasně vysvětlují, k čemu které oprávnění potřebují. Klepněte na Udělit práva a následně povolte všechna požadovaná oprávnění.

Servis XM.cz

Ve čtvrtém kroku je nutné povolit aplikaci Call Recorder – Cube ACR zobrazení přes ostatní programy. To je nezbytné k tomu, aby mohla zobrazovat widget, přes který je možné manuálně spustit či přerušit nahrávání telefonních hovorů. Klepněte na Povolit překryv a v sekci Zobrazit přes ostatní aplikace tedy otevřete Cube ACR a aktivujte přepínač Povolit zobrazení přes jiné aplikace. Pak se vraťte zpět.

Další nezbytná nastavení

Pátý krok spočívá v povolení služby Cube ACR App Connector. Ta má na starosti doplňování jmen kontaktů k nahrávkám a je požadována pro nahrávání hovorů na zařízeních s Androidem 10. Klepněte tedy na Povolit App Connector, pak pokračujte do Stažené aplikace, klepněte na položku Cube ACR App Connector a aktivujte volbu Použít Cube ACR App Connector. Poté se vraťte zpět.

Nakonec je nutné nastavit, aby se aplikace spouštěla společně se systémem a byla tak k dispozici například po restartu nebo zapnutí telefonu. K tomu slouží šestá obrazovka, na níž klepněte na tlačítko Přidat Cube k automatickému spouštění. U aplikace Cube ACR pak aktivujte přepínač a vraťte se zpět.

V dalším kroku aplikace doporučí nastavit, aby se na ní nevztahovala optimalizace baterie. Doporučujeme souhlasit, protože jinak bude operační systém moci samovolně aplikaci ukončit a nahrávání nebude fungovat. Klepněte na tlačítko Dobře, chápu to, a v následujícím dialogovém okně klepněte na Povolit.

V kroku Zeměpisné značky vám Call Recorder – Cube ACR nabídne možnost ukládat u hovorů informaci o místě, kde hovor probíhal. V případě souhlasu si budete moci prohlížet seznam hovorů v mapě. Pokud chcete tuto funkci využívat, pak klepněte na Ano a povolte aplikaci přístup k informacím o poloze. Tím je nastavení aplikace pro nahrávání telefonních hovorů dokončeno.

Jak na nahrávání telefonních hovorů?

Ve výchozím stavu aplikace Call Recorder – Cube ACR automaticky nahrává všechny hovory. Stačí tedy používat telefon tak, jak jste zvyklí. Záznamy najdete hned po spuštění aplikace Cube ACR na úvodní obrazovce – u každého je uvedeno jméno, čas, telefonní číslo a délka hovoru.

Po klepnutí na tři tečky vpravo se zobrazí nabídka s řadou funkcí. Můžete například hovory vybírat a mazat, zobrazovat si polohu kde jste byli během telefonátu na mapě, označovat důležité hovory hvězdičkou a přidávat k nim komentáře.

Nahrávky lze přímo z aplikace také sdílet! V takovém případě budou odeslány jako zvukový soubor ve formátu AMR (jiné formáty jsou k dispozici jen v placené prémiové verzi). Až budete mít nahrávek více, jistě oceníte možnost v nich vyhledávat – k tomu slouží tlačítko s obrázkem lupy v pravém horním rohu.

Výsledky našeho testování

Aplikaci Call Recorder – Cube ACR jsme testovali na telefonu Xiaomi Mi 11 s MIUI 12.0.11 a Androidem 11 (sestavení 12.0.11 RKBEUXM). Evropská a globální verze tohoto mobilu je z výroby vybavena aplikacemi Telefon, Kontakty a Zprávy od Googlu, což v praxi znamená, že nepodporuje nahrávání hovorů.

Po instalaci a provedení úvodního nastavení jsme uskutečnili několik testovacích příchozích i odchozích hovorů. Nahrávky byly překvapivě kvalitní, a co je hlavní: na rozdíl od mnoha podobných programů nebylo nutné realizovat hovory se zapnutým hlasitým reproduktorem! Pořízené záznamy měly stejně dobrou úroveň, jako na telefonu Xiaomi Mi 9 s aplikací Telefon od Xiaomi, jež podporovala nahrávání nativně.

Redmi Note 10 Pro

Můžeme tedy konstatovat, že nahrávání telefonních hovorů pomocí aplikace Call Recorder – Cube ACR opravdu funguje. Jediné, kde nám nefungovalo, bylo při připojení přes Bluetooth handsfree – v takovém případě byl záznam „hluchý“.

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 20. dubna.

MIUI 12 – tipy a triky: rozdělení obrazovky a práce se dvěma aplikacemi
MIUI 12 – tipy a triky

Dnešní chytré telefony mají poměrně velké displeje, na které se vedle sebe bez problémů vejdou dvě aplikace. Byla by chyba Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: vyměňte předinstalované aplikace za lepší (1. díl)
MIUI 12 – tipy a triky

Když si koupíte telefon Xiaomi, Redmi nebo Poco, najdete v něm hned po prvním spuštění několik desítek aplikací. Nabídka je Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak se připojit k Wi-Fi a další užitečná nastavení
MIUI 12 – tipy a triky

Dnešní chytré telefony lze připojit k internetu v podstatě dvěma základními způsoby: přes mobilní data, nebo přes bezdrátovou síť neboli Číst dál...

Redmi 9
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
35 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jonathan
Jonathan
3 měsíců před

Vyskúšam na rodinnom poco M3, vďaka za tip.
Aplikáciu poznám, viem že funguje na motorole s Android 9, uvidíme či bude fungovať aj na novej verzii systému.

Mi9 je neprekonateľný, ten mi nahráva hovory aj cez bluetooth slúchadlo či systém v aute…

Last edited 3 měsíců před by Jonathan
Jonathan
Jonathan
Odpovědět  Karel Kilián
3 měsíců před

Dám vedieť.
Nemáte tip na kvalitnú náhradnú batériu na výmenu? Nedávno mi prišla Nohon batéria z Aliexpress, ale mám trochu obavy vymeniť ju, nakoľko som našiel stále viac príspevkov o tom, že ani tieto batérie nie sú kvalitné…

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
3 měsíců před

Dobrý den, děkuji za článek a připojuji zkušenost: na POCO X3 NFC funguje, nahrávky jsou čisté. Jedinou „vadou na kráse“ je, že se trvale zobrazují hlášky „vysoko rizikové funkce povoleny“ a „poslech vybraného textu je zapnutý“ – tuším, že se ACR CUBE nějak propojil s funkcí „usnadnění přístupu“. Nicméně s tím se dá dá dobře žít. Příjemný den přeji

Olda
Olda
Odpovědět  Jonathan
3 měsíců před

Ahoj, jak to vypadá s tím Poco M3, funguje tam ta apka?

Jonathan
Jonathan
Odpovědět  Olda
3 měsíců před

Áno funguje, nie je to síce dokonalé, ale je to použiteľné a má to najlepší výsledok zo všetkých testovaných aplikácií.
Ešte mi ostáva otestovať tú Motorolu.

Jonathan
Jonathan
Odpovědět  Karel Kilián
3 měsíců před

Na poco m3 je to teda použiteľné, na motorole vôbec. Aplikácia sa musela odinštalovať, teraz je tam náhrada, ktorá funguje veľmi dobre. Pri prehrávaní nahrávky používa normalizáciu hlasitosti, takže obe strany sú takmer rovnako hlasné. Druhá strana je logicky viac zašumená, ale je to prudko použiteľné.
Bohužiaľ aplikáciu neviem vyskúšať na poco m3, lebo mi danú aplikáciu v obchode Play nenájde.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fragileheart.callrecorder

Vlado
Vlado
3 měsíců před

Redmi Note 8Pro nefunguje. Náhrává stejně jako většina aplikací pouze z mikrofonu. Pokud tedy nemám puštěný hlasitý odposlech, tak aplikace „nic neslyší“ pouze můj hlas.Zkoušel jsem všechny možnosti nastavení zdrojů mikrofonu

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Vlado
3 měsíců před

Redmi Note 9 – taky tak. U všech možností slyším jen sebe.

Šotek
Šotek
Odpovědět  Vlado
3 měsíců před

přesně, Na redmi note 8 pro nefunguje. A to jsem tuto apku zkousel uz driv… porad nic

Oto
Oto
Odpovědět  Šotek
2 měsíců před

Indonéská miui global 12.0.4, mi na na Redmi note pro funguje s ROOTem a s apk. Call Recorder, ale zakoupenou. Hlas obou stran krásně čistý.

Olda
Olda
3 měsíců před

Vyzkoušeno na Poco M3. Můj hlas nahrán velmi kvalitně a hlasitě, ale protistrana bohužel sotva slyšitelná. Následný poslech nahrávky je tedy takový celkem dost kostrbatý.

Jonathan
Jonathan
Odpovědět  Olda
3 měsíců před

U mňa rozdiel v hlasitosti je, ale nie tak markantný. Druhú stranu je normálne počuť. Zatiaľ najlepší výsledok.

Jonathan
Jonathan
Odpovědět  Karel Kilián
3 měsíců před

No mne to na poco M3 práve funguje.

Olda
Olda
Odpovědět  Olda
3 měsíců před

Po nedavne aktualizaci aplikace se to trochu zlepsilo. Hlas druhe strany je sice stale znatelne mene hlasity a misty hure srozumitelny, ale je to lepsi nez to bylo a rozhodne je to lepsi nez nic 🙂 Myslim, ze aplikace je pro Poco M3 pouzitelna.

Irena
Irena
2 měsíců před

Nainstalovala jsem si aplikaci Call Recorder-Cube ACR na tel. Redmi Note8 T a neslyším hlas volného a můj hlas je také špatný. Nevím co s tím. Pak bych chtěla také vědět jestli je tato aplikace na pořád zdarma a jestli je tam nějaká zkušební doba po které budu něco platit. Děkuji za odpověď.

D.S.
D.S.
29 dní před

XRN10S-Andr.11RP1A-MIUI 12.5.7
aplikace nefunguje vůbec, ale už funguje nahrávání google vše ok odzkoušeno

Screenshot_2021-07-04-11-59-27-617_com.google.android.dialer.jpg
Petr
Petr
10 dní před

Jste naprosto jedničky,funguje perfektně na mi 10t pro a poco f2

Roman
Roman
3 dní před

Je nutné přidělovat riziková povolení aplikaci? Na co potřebuje „plnou kontrolu“ telefonu? Instaluji na nový telefon, dříve jsem povoloval u podobných aplikací jen některé funkce, teď to po mě chce plnou kontrolu a teď se mi to zdá docela podezřelé.
Předem děkuji za odpověď.

35
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x