MIUI 12 – tipy a triky: jak připojit telefon kabelem k počítači?

Ačkoli v dnešní době existuje celá řada způsobů, jak přenést data z telefonu do počítače (vizte například náš tip jak na bezdrátový přenos dat z/do telefonu?), mnozí uživatelé nedají dopustit na starý dobrý kabel. V tomto díle tipů a triků pro MIUI 12 vám tedy ukážeme, jak připojit telefon kabelem k počítači.

V tomto díle tipů a triků pro MIUI 12 vám tedy ukážeme, jak připojit telefon kabelem k počítači
V tomto díle tipů a triků pro MIUI 12 vám tedy ukážeme, jak připojit telefon kabelem k počítači

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12. Tuto verzi najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Jak připojit telefon kabelem k počítači?

Začněme tím naprosto nejpodstatnějším: k připojení telefonu k počítači používejte vždy originální kabel, který byl součástí balení! Přenos sice může fungovat i s jinými kabely, ale 99 % problémů s připojením je způsobeno právě použitím neoriginálního kabelu.

Problematické jsou zejména dodatečně kupované kabely neznačkových výrobců, které například nemusejí mít zapojené všechny kontakty a mohou tak sloužit výhradně k nabíjení. Pokud kabel nesplňuje parametry, pak se telefon buď vůbec nepřipojí, nebo může docházet k jeho samovolnému odpojování.

Zapojte tedy užší konektor do telefonu a jeho druhý (širší) konec do USB portu v notebooku nebo počítači. Ve výchozím stavu se telefon připojuje v režimu nabíjení baterie, kdy není možný přenos dat. Vaším dalším úkolem tak bude přepnout ho do správného režimu.

Musíme upozornit, že telefon si nastavení nepamatuje a při příštím připojení kabelem bude opět nejprve v režimu nabíjení. Důvod je prostý: jedná se o bezpečnostní opatření, aby se každý, kdo telefon připojí k PC, nedostal k datům, která jsou v něm uložená. Kvůli přepnutí režimu je totiž nutné telefon odemknout, čímž prokazujete, že jste jeho majitelem.

Jak změnit režim připojení

Prvním úkolem je tedy změna režimu připojení, neboť, jak jsme si řekli v předchozí kapitole, po připojení k portu USB se bude telefon pouze nabíjet. My ale potřebujeme přenášet mezi počítačem a telefonem data.

 1. Odemkněte telefon.
 2. Stáhněte oznamovací oblast.
 3. Měli byste zde vidět položku Nabíjení zařízení přes USB. Klepněte na ni.
 4. V dolní části obrazovky se zobrazí nabídka se třemi možnostmi: Žádný přenos dat, Přenos souborů a Přesun fotografií (PTP).
 5. Pokud zvolíte druhou nebo třetí položku, telefon se odpojí od počítače a znovu se připojí. Pak byste se měli dostat do jeho úložiště přes Průzkumníka Windows.

Který režim zvolit? To vám vysvětlíme v dalších dvou kapitolách.

Přenos souborů

Pokud chcete získat kompletní přístup do interní paměti, případně na paměťovou kartu, pak doporučujeme zvolit režim Přenos souborů. Telefon se v něm bude chovat jako přenosné zařízení a vy budete moci procházet všechny v něm uložené složky a soubory.

 1. Zvolte tedy Přenos souborů.
 2. Telefon se krátce odpojí a připojí.
 3. Na počítači otevřete aplikaci Průzkumník.
 4. V sekci Tento počítač-Zařízení a jednotky byste měli vidět svůj telefon. Poklepejte na něj.
 5. Dále byste měli spatřit interní úložiště, případně paměťovou kartu. Otevřete ho.
 6. Následně již uvidíte složky a soubory uložené v paměti telefonu či na paměťové kartě.

Se soubory a složkami v telefonu můžete pracovat jako s jakýmikoli jinými daty na přenosném úložišti (např. na flashdisku). Můžete tedy vytvářet nové složky, kopírovat a přesouvat data oběma směry, přejmenovávat a mazat.

Poco X3 Pro

Přesun fotografií (PTP)

Zvolíte-li režim Přesun fotografií (PTP), pak se telefon připojí stejným způsobem, jako se připojují digitální fotoaparáty. PTP znamená „Picture Transfer Protocol“, tedy protokol pro přenos obrázků (ale nikoli dalších typů souborů). Z toho plyne zásadní omezení: v tomto módu budete moci pracovat pouze s obrázky a fotkami.

 1. Zvolte Přesun fotografií (PTP).
 2. Telefon se krátce odpojí a připojí.
 3. Na počítači otevřete aplikaci Průzkumník.
 4. V sekci Tento počítač-Zařízení a jednotky byste měli vidět svůj telefon, který bude mít ikonu fotoaparátu. Poklepejte na ni.
 5. Dále byste měli spatřit interní úložiště, případně paměťovou kartu. Otevřete ji.
 6. Poté se zobrazí pouze složky, obsahující fotografie, obrázky a videa.

Se soubory a složkami můžete opět pracovat podobně jako s daty na přenosném úložišti (např. na flashdisku). Můžete tedy vytvářet nové složky, kopírovat a přesouvat data oběma směry, přejmenovávat a mazat, ale budete omezeni výhradně na fotky, obrázky a videa.

Tento režim je tedy vhodný pouze pro přenosy fotek a videí. Nehodí se například pro nahrávání zvukových či jakýchkoli jiných typů souborů. Stejně tak není vhodný pro správu souborů v paměti zařízení.

Co když nejde připojit telefon kabelem k počítači??

Pokud se vám nepovede připojit telefon kabelem k počítači, můžete zkusit následující postup:

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Jděte do sekce O telefonu.
 3. Klepněte sedmkrát na položku Verze MIUI. Mělo by se objevit hlášení Voilá! Stal se z vás vývojář.
 4. Vraťte se do nastavení a jděte do sekce Další nastavení.
 5. Pokračujte do Možnosti pro vývojáře.
 6. Povolte položku Ladění USB.
 7. Potvrďte tlačítkem Přijmout.

Pokud bude systém Windows hlásit špatný či chybějící ovladač, stáhněte si ho z webu clockworkmod.com a nainstalujte ho. Jde o běžný instalační balíček, celým procesem vás provede tradiční průvodce. Telefon poté odpojte a znovu připojte, pak změňte režim připojení na Přenos souborů.

Co když stále nejde připojit telefon kabelem k počítači?

Pokud se stále nedaří připojit telefon kabelem k počítači, zkuste postupně:

 1. Připojit kabel k jinému portu počítače.
 2. Použít k připojení jiný kabel (opět doporučujeme použít originální kabel, který byl součástí balení).
 3. Připojit telefon k jinému počítači.

Pokud ani jedno z toho nepovede ke kýženému výsledku, pravděpodobně je nějaký problém na straně telefonu.

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 16. února.

MIUI 12 – tipy a triky: jak zálohovat, obnovit a přenést SMS?
MIUI 12 – tipy a triky

Pokud měníte telefon za nový, můžete obnovit aplikace, jejich nastavení a data z cloudu Google či z původního telefonu. Někdy Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: tmavý/světlý režim a další nastavení displeje
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu úterý, a to na našem blogu XM.cz znamená další várku tipů a triků. Tentokrát se podíváme na možnosti Číst dál...

Poco X3
Nastavte si na mobilu Tísňové SOS! V nouzi vám může zachránit život
Nastavte si na mobilu Tísňové SOS! V nouzi vám může zachránit život

Telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI nabízejí již několik let funkci označovanou jako Tísňové SOS. Slouží k Číst dál...

Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x