MIUI 12 – tipy a triky: vyměňte předinstalované aplikace za lepší (2. díl)

Když si koupíte telefon Xiaomi, Redmi nebo Poco, najdete v něm hned po prvním spuštění několik desítek aplikací. Nabídka je skutečně široká a pokrývá většinu potřeb, nicméně je možné, že vám některé výchozí programy nebudou vyhovovat. V tomto díle tipů a triků se podíváme na to, jak nahradit předinstalované aplikace jinými, v ideálním případě lepšími.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12. Tuto verzi najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Místo Počasí je tu mnoho alternativ

Předinstalovaná aplikace Počasí rozhodně není špatná – má příjemné, snadno pochopitelné grafické rozhraní a poskytuje patrně veškeré informace, které můžete potřebovat. Data čerpá z americké služby AccuWeather, jenž má v Obchodě Play i svou vlastní aplikaci.

Pokud se vám zdá, že předpovědi výchozí aplikaci příliš nevycházejí, lze ji nahradit celou řadou alternativ. Vsadit můžete například na oficiální aplikaci Českého hydrometeorologického ústavu Aladin, jenž zobrazuje krátkodobou předpověď v přehledných grafech.

Meteor (Počasí) » Aladin
Meteor (Počasí) » Aladin
Developer: Androworks
Price: To be announced

Velmi podobně funguje a zobrazuje předpovědi také aplikace Klara, jež čerpá data z Norského meteorologického institutu (Yr.no). Z přehledných grafů vyčtete vše podstatné: vývoj teplot, předpokládané srážky, oblačnost, rychlost větru a tlak vzduchu.

Klara
Klara
Developer: Androworks
Price: Free

Trochu jiným způsobem zobrazuje informace o počasí aplikace Windy.com. V ní můžete sledovat vývoj v mapách, a to doslova v globálním měřítku, takže budete mít lepší přehled o příčinách a následcích meteorologických jevů.

Nemůžeme vynechat In-počasí, kterou považujeme za jednu z nejpřesnějších. Údaje jsou aktualizovány každých 30 minut a odpovídají tak vždy skutečným naměřeným hodnotám v daném místě. Aplikace nabízí bohaté množství widgetů s informacemi o počasí, času, budíku či svátků. Nechybí ani denně aktualizované předpovědi.

In-počasí
In-počasí
Developer: InMeteo
Price: To be announced

Místo Galerie je tu Jednoduchá galerie

Výchozí aplikace Galerie nabízí celou řadu funkcí, nicméně pokud hledáte program pouze na prohlížení fotek, může působit tak trochu jako kanón na vrabce. Jednoduchá galerie od Simple Mobile Tools staví především na rychlosti a jednoduchosti.

Jedná se o aplikaci bez reklam, která funguje kompletně offline a nevyžaduje přístup k internetu. Nabízí také jednoduchý editor, poradí si s celou řadou obrázkových formátů a nabízí mnoho různých způsobů filtrování, seskupování a řazení souborů.

Místo Fotoaparátu je tu Open Camera

Výchozí aplikace Fotoaparát poskytuje asi vše, co většina uživatelů potřebuje k pořizování fotek a natáčení videa. Nicméně dle některých uživatelů lze lepší snímky získat pomocí alternativní aplikace Open Camera od Marka Harmana.

Redmi Note 10

Vypsat její funkce a možnosti by vydalo na samostatný článek, takže zmiňme například to, že je k dispozici úplně zadarmo, nabízí podporu scénických režimů a široké možnost manuálního nastavení. Umí například hlasovou samospoušť, kterou lze aktivovat výrazem „cheese“ či jiným zvukem.

Open Camera
Open Camera
Developer: Mark Harman
Price: Free

Místo Mi Video je tu VLC

Aplikace Mi Video pro přehrávání videí bude asi většině uživatelů stačit. Můžeme ale doporučit také VLC for Android, jenž zvládne přehrát většinu video a zvukových souborů uložených v telefonu, stejně jako síťové streamy (včetně adaptivního streamování) a DVD ISO.

Podporovány jsou všechny formáty včetně MKV, MP4, AVI, MOV, Ogg, FLAC, TS, M2TS, Wv a AAC. Všechny kodeky jsou součástí aplikace bez nutnosti jejich samostatného stahování. Podporuje více zvukových stop, titulky i skryté titulky.

VLC for Android
VLC for Android
Developer: Videolabs
Price: Free

Místo Kompasu je tu Just a Compass

Aplikaci Kompas asi využívá jen minimum uživatelů, ale pokud přeci jen, možná byste mohli zkusit alternativu. Just a Compass od PixelProse SARL je zdarma a bez reklam, přesto má proti výchozí aplikaci co nabídnout.

Aplikace nabízí celou řadu skinů a grafických témat, díky kterým ji můžete přizpůsobit svým představám a estetickým požadavkům. Dokáže určit magnetický a zeměpisný sever pomocí magnetické deklinace, zobrazuje čas východu a západu Slunce, skutečnou nadmořská výšku nad hladinou moře a souřadnice aktuální polohy.

Které předinstalované aplikace jste nahradili vy?

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 20. července.

MIUI 12 – tipy a triky: jak zálohovat, obnovit a přenést SMS?
MIUI 12 – tipy a triky

Pokud měníte telefon za nový, můžete obnovit aplikace, jejich nastavení a data z cloudu Google či z původního telefonu. Někdy Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak blokovat příchozí hovory, zprávy a spam?
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu úterý, a to na našem blogu znamená, že vám přinášíme další várku praktických tipů a triků pro telefony Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak zapnout a používat VoLTE a VoWiFi?
MIUI 12 – tipy a triky

Zatímco ještě nedávno byly veškeré telefonní hovory realizovány přes mobilní sítě operátora, dnes lze díky modernizaci využívat nové technologie. Ty Číst dál...

Poco F3
Redmi 9
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jiří
Jiří
2 měsíců před

Jak se ale zbavit predinstalovanych verzi tak, abych neco neposkodil. Nehodlam se zabyvat systemem do detailu. Nektere aplikace zbytecne zabiraji misto

Charlie.Ch
Charlie.Ch
2 měsíců před

K ‚Počasí‘ doplním ještě oficiální akpu s názvem ČHMÚ, nicméně bude to asi podobné dalším aplikacím od Českého hydromet. ústavu.

Radek
Radek
2 měsíců před

K aplikacím počasí bych přidal i tuto zatím nezklamala. Počasí & Radar: výstrahy a dešťový radar

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.wetteronline.wetterapp

Ivan
Ivan
1 měsíc před

Zdravím, nevyhovuje mi dialer od Googlu, je nějaká možnost někde stáhnout dialer jako je v české komunitě Mimiui czech-slovak. Nebo nějakou podobnou alternativu, děkuji

8
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x