Některé telefony Redmi Note 9S se samovolně odpojují od Wi-Fi

Telefony Redmi Note 9S, které se v domovské Číně prodávají jako Redmi Note 9 Pro, patři k nejlevnějším zařízením ve své kategorii. Mnoho majitelů však v poslední době hlásí podivné problémy, týkající se bezdrátového připojení přes Wi-Fi.

Redmi Note 9S pořídíte v našem českém e-shopu za cenu od 5 589 Kč a ve slovenském online obchodě od 210 eur. Tento model už jsme stihli podrobně recenzovat, přičemž během testování jsme nezaznamenali žádné potíže s Wi-Fi. Proto soudíme, že se patrně jedná o softwarovou závadu.

Redmi Note 9S se odpojuje od Wi-Fi

Uživatelé řeší problémy s odpojováním Redmi Note 9S od Wi-Fi na diskuzních fórech XDA či Mi Community. Chyba se projevuje tak, že se telefon náhodně deset až patnáct minut po uzamčení obrazovky samovolně odpojí od bezdrátové sítě. Nejedná se přitom o „uspávání Wi-Fi“ v režimu spánku.

Redmi Note 9S
Redmi Note 9S

Datové přenosy se pak neobnoví ani po probuzení a odemknutí telefonu – mobil se sice „tváří“, jako by byl připojený, avšak realita je zcela opačná. Uživatel tak nedostává téměř žádné notifikace, neboť systém nepřijímá nové zprávy, e-maily ani žádné další podněty, přicházející z internetu.

Podle dosavadních zjištění to vypadá, že se potíže týkají pouze evropské varianty Redmi Note 9S. Například majitelé indické verze žádné podobné problémy s připojením k Wi-Fi nehlásí. Xiaomi doporučuje uživatelům resetovat telefon a/nebo vypnout a zapnout Wi-Fi. Tyto postupy bohužel ve většině případů nefungují.

Kde se stala chyba?

Chyba je s velkou pravděpodobností softwarového rázu a pravděpodobně se objevila v některé z posledních verzí MIUI. Když jsme Redmi Note 9S testovali, běželo na něm MIUI 11.0.3 a žádné potíže tohoto typu jsme nezachytili.

Redmi Note 9S má problémy s Wi-Fi
Redmi Note 9S má problémy s Wi-Fi

Situaci – bohužel zatím jen částečně a provizorně – řeší nedávno vydaná aktualizace na MIUI 11.0.8. Ta podle uživatelů obsahuje opravu, která po ztrátě spojení zajišťuje automatické připojení k Wi-Fi. Telefon se tak během několika sekund opětovně připojí, ale není to dokonalé řešení.

To, že se telefony s Androidem jednou za několik hodin odpojí a připojí k Wi-Fi, je v podstatě normální chování – obnovují si tak zapůjčenou IP adresu. Redmi Note 9S to však dělá každých 5 až 10 minut, což jaksi nedává smysl. Předpokládáme, že Xiaomi tento problém vyřeší vydáním aktualizace – konkrétní termín však v tuto chvíli neznáme.

Má váš Redmi Note 9S problémy s Wi-Fi?

Zdroje: gizmochina.com, androidauthority.com, portaltele.com.ua.

Servis XM.cz
Recenze Redmi Note 9 Pro: parťák s třídenní výdrží a velkou obrazovkou
Recenze Redmi Note 9 Pro: parťák se skvělou výdrží a velkou obrazovkou

Telefony řady Redmi Note vynikají především velkou obrazovkou a dlouhou výdrží baterie na jedno nabití. Jak je na tom nejvyšší Číst dál...

Redmi Note 9S: novinka střední třídy s velkou obrazovkou míří do Evropy
Redmi Note 9S: novinka střední třídy s velkou obrazovkou míří do Evropy

Čínská značka Redmi představila v uplynulých dnech dvě novinky v segmentu mobilních telefonů. O vlajkové lodi Redmi K30 Pro jsme Číst dál...

Testujeme Redmi Note 9S: unpacking a benchmarky AnTuTu a GeekBench
Testujeme Redmi Note 9S: unpacking a benchmarky AnTuTu a GeekBench

Od pondělí 6. dubna máme v našem českém i slovenském e-shopu žhavou novinku v podobě telefonu Redmi Note 9S. Prakticky Číst dál...

Xiaomi Mi Band 5

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.