Některé verze Redmi Note 9 nemají NFC. Jak je poznat?

Pokud se podíváte na oficiální stránku globální verze telefonu Redmi Note 9, dozvíte se zde o NFC pouze to, že jeho dostupnost se může lišit s ohledem na trh („availability varies between markets“). Můžete tedy koupit tento model s podporou NFC, ale i bez ní.

V našem českém e-shopu prodáváme Note 9 pouze ve verzi s NFC, přičemž jeho cena startuje na 4790 Kč. Stejná situace je i ve slovenském online obchodě, kde tento model nabízíme za cenu od 180 eur. V obou případech dostanete k telefonu jako bonus dáreček zdarma :-).

Redmi Note 9 a NFC

Ohledně dostupnosti NFC na telefonu Note 9 panovaly prakticky od začátku pochybnosti. Proto kolegové v pražském showroomu neváhali a jeden z telefonů z první várky otestovali. Ukázalo se, že telefon NFC má a po zadání platební karty do Google Pay s ním lze bez problémů platit na bezkontaktním terminálu.

Na základě výsledku testování proto v obou našich elektronických obchodech shodně uvádíme: „Nesporně zajímavým parametrem je podpora NFC, díky které bude možné používat tento telefon k bezkontaktním platbám přes Google Pay.“

Nemá NFC?

Jenže před dvěma týdny se v naší Poradně ozval zákazník, který koupil Redmi Note 9 u jiného prodejce a ke svému překvapení zjistil, že NFC nemá. Na to následně reagovali další diskutující s tím, že existují dvě verze Note 9 – jedna, která NFC má, a druhá, která ho nemá.

Z následující debaty vyplynulo, že Redmi Note 9 je dostupný dokonce ve třech verzích:

  • M2003J15SG – NFC má
  • M2003J15SC – NFC má
  • M2003J15SS – NFC nemá

Všechny ostatní parametry telefonů jsou stejné – liší se pouze přítomnosti, respektive nepřítomností NFC. Nutno poznamenat, že nápad prodávat na jednom trhu pod stejným názvem mobil ve dvou variantách, lišících se tímto faktorem, nevnímáme jako úplně šťastný.

"Takto

Způsobů, jak zjistit, zda konkrétní Redmi Note 9 podporuje NFC, je několik. V první řadě je to označení modelu (Product Model) na štítku nalepeném na boku krabičky. Kromě toho je na krabičkách s podporu nalepena červenooranžová kruhová samolepka s nápisem NFC. Pokud je telefon rozbalený, můžete si podporu NFC ověřit v Nastavení-Připojení a sdílení, kde by měl být přepínač NFC.

Každopádně pro vás závěrem máme dobrou zprávu: pokud si telefon Redmi Note 9 objednáte v našem českém nebo slovenském e-shopu, bude se jednat o verzi M2003J15SG – tedy s podporou NFC. To znamená, že budete moci telefonem platit bezkontaktně a využívat další výhody této technologie.

Servis XM.cz
Recenze Redmi Note 9: skvělá výdrž, velký displej a čip MediaTek Helio

Devátá řada telefonů Redmi Note sestává ze tří modelů. Dva z nich - Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Číst dál...

Unboxing Redmi 9: co najdete v krabičce nejlevnějšího telefonu?
Unboxing Redmi 9: co najdete v krabičce nejlevnějšího telefonu?

Telefon Redmi 9 je aktuální novinkou v nejlevnějším segmentu. Je jasné, že ruku v ruce s nízkou cenou musejí přijít Číst dál...

Představení Redmi 9A a Redmi 9C: slušná výbava za minimum peněz
Představení Redmi 9A a Redmi 9C: slušná výbava za minimum peněz

Jak jsme avizovali již v pondělí, byly v úterý 30. června v Malajsii představeny dva nové chytré telefony: Redmi 9A Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x