Nové chytré hodinky Redmi Watch 4 mají NFC, GPS a HyperOS
Xiaomi v Číně představilo nové chytré hodinky Redmi Watch 4 (produktové číslo M2314W1). Novinka na první pohled zaujme elegantním designem s hranatým AMOLED displejem a poměrně výraznou otočnou korunkou na pravé hraně. Nechybí podpora pozičních satelitních systémů, NFC či schopnost měření více než 150 sportovních aktivit. Pojďme se na novinku podívat podrobněji.

Watch 4 jsou nástupcem hodinek Redmi Watch 3, které prodáváme v našich online obchodech. V českém e-shopu můžete starší model pořídit za 1 827 Kč, ve slovenském obchodě stojí 75 eur. Produkt máme skladem a v případě objednávky ho odesíláme tentýž nebo následující pracovní den.
Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Redmi Watch 4
Hodinky Redmi Watch 4 mají obdélníkový tvar, měří 47,58 × 41,12 × 10,5 milimetrů (bez výstupku se senzorem srdečního tepu) a bez řemínku váží 31,5 gramů. Mají plastovou (respektive polykarbonátovou) spodní stranu a rámeček z hliníkové slitiny, který je u Redmi Watch použit vůbec poprvé.

Na pravé straně se nachází vroubkovaná otočná korunka z nerezové oceli a možná poněkud překvapivě zde není žádné tlačítko. Levá hrana je prostá jakýchkoli prvků. Výchozí řemínek je vyroben z termoplastického polyuretanu a lze ho nastavit v rozmezí od 135 do 205 milimetrů.

Výchozí řemínek je samozřejmě možné vyměnit za jiný – například kožený, kovový, nebo jakýkoli jiný. Lze ho snadno odejmout stisknutím tlačítka, což uživatelům umožňuje přizpůsobit styl svých hodinek různým příležitostem. Tento rychlý a jednoduchý mechanismus výměny řemínků přispívá k větší flexibilitě a personalizaci uživatelského zážitku.

Na spodní straně se nacházejí piny magnetického nabíjecího konektoru a fotopletysmografický (PPG) snímač určený k měření tepové frekvence, úrovně okysličení krve a stresu. Jedná se o modernizovanou verzi, která se dle výrobce vyznačuje až o 10 % přesnějším měřením.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
AMOLED obrazovka
Na horní straně pochopitelně najdeme dotykovou obrazovku. Jedná se o AMOLED panel s úhlopříčkou 1,97″ (o 26 % větší než u Redmi Watch 3) a rozlišením 390 × 450 obrazových bodů. Z toho plyne poměrně příjemná jemnost 302 PPI.

Pozitivně hodnotíme obnovovací frekvenci 60 Hz, která by měla být garancí plynulejšího vykreslování animací. Úroveň jasu displeje může řídit integrovaný senzor okolního osvětlení, přičemž maximální jas dosahuje až 600 nitů. Výrobce bohužel neuvádí, jaké tvrzené sklíčko pro ochranu obrazovky použil.
Na výběr je více než 200 módních ciferníků, což uživatelům umožňuje vybrat si takový, který nejlépe odpovídá jejich stylu. Díky bohatému výběru ciferníků a různým řemínkům s možností rychlé výměny je snadné přizpůsobit hodinky svému osobnímu vkusu. Hodinky také nabízejí řadu elegantních ciferníků pro režim Always on Display, který podporují.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Hodinky s operačním systémem HyperOS
Redmi Watch 4 jsou první chytré hodinky značky Redmi, které používají operační systém Xiaomi HyperOS. Tento systém poskytuje vylepšený a chytřejší zážitek z propojení s dalšími zařízeními, která také používají HyperOS, jako jsou například chytré telefony. Díky tomu se uživatelský zážitek z hodinek stává mnohem plynulejším a intuitivnějším.
Pochopitelně nechybí oblíbená funkce zobrazování upozornění z chytrého telefonu. Tato upozornění mohou zahrnovat připomenutí událostí z kalendáře, zprávy z nejrůznějších komunikačních aplikací nebo jiné důležité informace.
Hodinky nabízejí mají funkci „cross-device connectivity“, která jim umožňuje ovládat další zařízení, jako jsou chytré reproduktory a televize Xiaomi. Tato funkce poskytuje pohodlný a integrovaný způsob ovládání různých spotřebičů přímo ze zápěstí, což zvyšuje uživatelský komfort a efektivitu.

Redmi Watch 4 také obsahují integrovanou hlasovou asistentku XiaoAI, která uživatelům umožňuje snadno nastavit alarmy, zjistit předpověď počasí a provádět další funkce pomocí hlasových příkazů přímo z hodinek. Lze však předpokládat, že tato funkce bude dostupná pouze na čínském trhu.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Nové chytré hodinky
Xiaomi uvádí tyto hodinky na trh sloganem „Trendy na zápěstí, kvalita se vyvíjí.“ Zdůrazňuje tím, že Redmi Watch 4 jsou nejen stylové a módní, ale také se vyznačují vysokou kvalitou a pokročilými technologickými vlastnostmi. To vyjadřuje snahu značky posunout se ve vývoji chytrých hodinek jak z hlediska designu, tak i funkcionality.
Hodinky pohání integrovaná lithium-polymerová baterie s kapacitou 470 mAh, která na jedno nabití vydrží až 20 dní běžného používání. Proti loňskému modelu byly výrazně optimalizovány, díky čemuž se vyznačují o 25 % nižší spotřebou elektrické energie.

Výrobce dále upřesňuje, že se zapnutým režimem Always on Display se výdrž zkrátí na polovinu, tj. deset dní. V režimu dlouhé výdrže pak zvládnou fungovat až 30 dní, nicméně to už je na úkor poskytovaných funkcí. K nabíjení slouží magnetická nabíječka, přičemž doplnění energie zcela vybitých hodinek na 100 % trvá asi 85 minut.
Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Hardwarová výbava Redmi Watch 4
Dobrou zprávou je, že Redmi Watch 4 podporují bezdrátovou technologii NFC. Ta je v Číně používána k celé řadě účelů – například k úhradě cestování hromadnou dopravou. Bohužel není jisté, zda bude na našem trhu použitelná k bezkontaktnímu placení. Možné to ale je – v Číně totiž hodinky podporují bezkontaktní placení prostřednictvím služeb WeChat Pay a Alipay.

Hodinky jsou vybaveny řadou senzorů, včetně akcelerometru, gyroskopu, které jsou využívány k počítání kroků absolvovaných v průběhu dne a následnému výpočtu překonané vzdálenosti a spálených kalorií. V jejich výbavě najdeme také geomagnetický senzor, pomáhající s přesnějším měřením venkovních pohybových aktivit.
S telefonem lze hodinky párovat prostřednictvím bezdrátového protokolu Bluetooth ve verzi 5.3, který zajišťuje rychlejší a stabilnější připojení s nižší spotřebou energie. Jsou pochopitelně kompatibilní i se staršími verzemi Bluetooth. Na straně telefonu je k párování hodinek určena aplikace Mi Fitness. Výrobce bohužel nezmiňuje, že by z hodinek mělo být možné telefonovat nebo na nich přijímat hovory.
Další dobrou zprávou je podpora satelitních pozičních systémů, díky které hodinky zvládají zaznamenávat a měřit trasu sportovních aktivit bez nutnosti nosit s sebou mobilní telefon. Podporují pět hlavních satelitních systémů: čínské BeiDou, americký GPS, ruský GLONASS, evropské Galileo a japonské QZSS.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Měření sportovních aktivit
Redmi Watch 4 posunují možnosti v oblasti sportu a zdraví o krok dále. Nabízejí pokročilé sledování zdravotních a fitness aktivit, včetně monitorování srdečního tepu a úrovně okysličení krve, sledování spánku, a různých sportovních režimů, čímž dovolují lépe sledovat a spravovat své zdraví a kondici.

Podporují více než 150 různých sportovních režimů, včetně běhu, cyklistiky, horolezectví, lyžování a týmových sportů. Hodinky disponují profesionálními algoritmy pro přesné monitorování srdečního tepu a spálených kalorií. Navíc poskytují hlasové pokyny pro efektivní a vědecky podložený přístup k cvičení, včetně doporučení pro rozcvičku a zklidnění po cvičení.

Kromě podpory satelitních pozičních systémů, díky které s sebou nebudete muset při cvičení nosit telefon, určitě přijde vhod i zvýšená odolnost proti vodě až do 5 ATM. Plavce pak jistě potěší skutečnost, že Watch 4 podporují 18 různých vodních sportů.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Zdravotní funkce
Hodinky podporují nepřetržité monitorování tepové frekvence a hladiny kyslíku v krvi během celého dne. Data jsou snadno dostupná a lze je sledovat v aplikaci Mi Fitness. Je důležité poznamenat, že tyto hodinky nejsou deklarovány jako lékařský přístroj a jejich měření slouží pouze pro referenční účely.

Samozřejmě nemůže chybět ani sledování a vyhodnocování spánku. Watch 4 automaticky detekují začátek i konec spánku, jakož i jednotlivé spánkové fáze (lehký spánek, hluboký spánek, REM, probuzení). Tato funkce pomáhá pochopit a zlepšit své spánkové návyky pro lepší kvalitu spánku.

Z dalších zdravotních funkcí jmenujme například monitorování stresu, dechová cvičení pro uvolnění napětí nebo sledování menstruačního cyklu. Nechybí ani počítání počtu stání v průběhu dne nebo počtu minut strávených pohybovou aktivitou.
Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Redmi Watch 4 – cena a dostupnost
Hodinky jsou kompatibilní s chytrými telefony s operačními systémy Android 8.0 a vyšším či iOS 12.0 a novějším. K dispozici budou ve dvou barevných variantách: černé, nebo bílé. Součástí balení je kromě hodinek s řemínkem ještě nabíjecí kabel a stručná uživatelská příručka.

V tuto chvíli jsou chytré hodinky dostupné výhradně na domácím čínském trhu. Na crowdfundingovém serveru YouPin jsou nabízeny za cenu 499 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 1 560 Kč. Lze předpokládat, že se časem objeví i na českém trhu, nicméně je nutné počítat s vyšší cenovkou. Prodejci totiž budou muset k ceně v Číně připočítat náklady na dopravu, daň z přidané hodnoty a svou marži.
Jak se vám líbí nové chytré hodinky Redmi Watch 4?
Zdroje: mi.com, xiaomiyoupin.com, gsmarena.com.
Mám xaiomi waths s1 a jsem ne spokojen hlavně že uvádíte dvotýdení výdrž baterie velký prd zaty peníze by jste měli udělá poradny výkon baterie a volání z hodinek a přehrávání hudby atd
Dobrý den,
nějak asi nechápu: tento článek je o Redmi Watch 4. Je to hned v nadpisu a pak několikrát i v textu. O výdrži hodinek Xiaomi Watch S1 v něm není ani slovo. Jakou souvislost tedy má Váš příspěvek s tímto článkem?
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Pan Václav si prostě potřeboval zanadávat za každou cenu a že je úplně mimo jaksi neřeší.
Jinak děkuji za fajn recenzi.
Dobrý den,
měl jsem velice podobný pocit
Vám každopádně děkuji za pochvalu – velice mě potěšila.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Tak nakonec bez HyperOs a NFC. Docela zklamání
Dobrý den,
jojo, též jsem z toho byl dost na rozpacích. Ještě bez toho HyperOS budiž, ale to NFC by značně zvýšilo atraktivitu těchto hodinek.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Jak se tak koukám na videa na TikToku, tak ta čínská verze má HyperOs a ještě český jazyk v nabídce jazyků. Pořád uvažuji jestli není lepší si objednat tu čínskou verzi. Nevíte nahodou jaký je teda rozdíl mezi tou čínskou a global verzí krom operačního systému a NFC?
Děkuji za odpověď
Dobrý den,
bohužel nemohu potvrdit, že čínská verze obsahuje češtinu. Bylo by to dosti překvapivé.
Rozdíly jsou sice jen v NFC a operačním systému, ale je otázkou, pokud si objednáte ty hodinky z Číny, zda je vůbec bude možné spárovat s aplikací Mi Fitness. A pokud ano, pak stejně téměř jistě nebude možné využít NFC pro placení.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Jj s tím NFC vubec nepočítám, že by tady šlo, ale spíše ten HyperOs. Vim jistě, že jsem na tom videu viděl, že je ten člověk, který dělal unboxing zapnul, a najel HyperOs a pak nabidka jazyků. A když točil korunkou , tak tam byla čeština. No a tady u nás by hodinky měly byt snad bez HyperOs co jsem četl. Nevím….
Tady je odkaz https://vm.tiktok.com/ZGeMKcQWw/
Dobrý den,
díval jsem se na to video a myslím, že to není čínská verze hodinek. Ano, HyperOS tam je, ale silně pochybuji o tom, že by na čínské verzi byly popisky v angličtině. Navíc autor toho videa je, pokud to chápu správně, Vietnamec, nikoli Číňan. Patrně proto je tam čeština.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den,
díval jsem se na to video a myslím, že to není čínská verze hodinek. Ano, HyperOS tam je, ale silně pochybuji o tom, že by na čínské verzi byly popisky v angličtině. Patrně proto je tam čeština.
Také jsem zachytil informaci, že evropská verze nebude mít HyperOS, nicméně zatím jsem neměl hodinky v ruce. Asi bych počkal, až je někdo otestuje.
U těch čínských hodinek bych se obával hlavně toho, že je nespárujete s aplikací Mi Fitness, a tedy nezprovozníte. Samozřejmě je to na Vás, zda to risknete, ale já bych do toho nešel.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Jj však já počkám a pak uvidím.
Díky
Dobrý den,
to je určitě rozumný přístup. Myslím, že není kam spěchat.
Přeji hezký den.
Karel Kilián