Nového MIUI 12 se dočkáme v prosinci, naznačují uniklé plány

Vývojáři Xiaomi již pracují na nové verzi grafické nadstavby MIUI 12. Oficiální oznámení by mělo proběhnout v rámci několika dnů, vydání stabilní verze bychom se mohli dočkat v průběhu prosince. Naznačují to uniklé plány, které publikovalo hned několik zahraničních serverů.

Grafickou nadstavbu MIUI najdete prakticky na všech telefonech Xiaomi s výjimkou modelové řady Mi A. Některé telefony již dostaly aktualizaci na MIUI 11, část však na update stále čeká. V našem českém a slovenském e-shopu aktuálně nabízíme třináct, respektive čtrnáct modelů. Pokud si telefon objednáte v pracovní den do 15:30, bude vám zdarma doručennásledující pracovní den.

MIUI 12: jaké jsou plány?

Příspěvek o plánech kolem MIUI 12, který byl původně publikován na diskuzním fóru Mi Community, byl následně během několika minut odstraněn. Vyplývalo z něj následující:

 • Uzavřené beta testování by mělo začít v polovině září 2020.
 • Veřejné beta testování pro některá zařízení by mělo být zahájeno v říjnu 2020.
 • Stabilní verze MIUI 12 by měla být vydána v prosinci 2020.
Příspěvek o plánech kolem MIUI 12
Příspěvek o plánech kolem MIUI 12

Nutno podotknout, že příspěvek nezveřejnil zaměstnanec Xiaomi, ale jeden z fanoušků. Z důvodu, že informace nepochází z oficiálního zdroje, je jeho vypovídací hodnota poněkud sporná. Náznaky, že by v dohledné době mohlo dojít k oznámení nové verze MIUI, však kolují od minulého týdne.

Co přinese nová verze MIUI?

V současné době je jen minimum informací ohledně toho, co by vlastně nová verze MIUI měla přinést. Změn by se údajně měl dočkat tmavý režim, další vylepšení se chystají v uživatelském rozhraní a jednou z novinek bude také lepší podpora starších zařízení s obrazovkami s poměrem stran 16:9.

Další novinkou by měla být podpora klonování více aplikací, což je jedna ze specialit MIUI, o které si můžete přečíst v našem článku MIUI 10 – tipy a triky: duální aplikace a druhý prostor. Lze předpokládat, že novější modely dostanou MIUI 12 postavenou na Androidu 11, který bude vydán ve třetím čtvrtletí.

Těšíte se na nové MIUI?

Zdroje: mysmartprice.com, xiaomist.com, piunikaweb.com, china-review.com.ua.

11 komentářů: „Nového MIUI 12 se dočkáme v prosinci, naznačují uniklé plány

 • 23. 3. 2020 (17:31)
  Permalink

  Na Mi 8 Lite dnes dorazila unorova bezpecnostni zaplata a rovnou s Androidem 10 (do ted bylo MIUI 11 na androidu 9)! Velikost 1.8gb.

 • 24. 3. 2020 (9:43)
  Permalink

  To snad Xiaomi nemyslí vážně?! Takže to mám chápat tak, že ty modely telefonů co měli dostat ale nedostali android 10, ho už nedostanou?! Ješte se mi stala jedna věc, mám na telefonu nalepené ochrané sklo – bez škrábanců a pod tím sklem – na displayi se mi dělá prasklinka, a možná to souvisí s tím že se mi z ničeho nic telefon přehřívá, je to na reklamaci?

 • 24. 3. 2020 (9:43)
  Permalink

  Je to Mi 9 SE

 • 24. 3. 2020 (10:03)
  Permalink

  @Honza
  Dobrý den,

  děkujeme za informaci, která jistě udělá radost mnoha majitelům tohoto modelu.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 24. 3. 2020 (10:06)
  Permalink

  @Mi Telefon
  Dobrý den,

  ne, to to neznamená. Telefony, které měly dostat Android 10, ho samozřejmě dostanou 🙂
  Přehříváním sklo obrazovky určitě samo o sobě nepraskne. To se může stát jedině v případě, že předtím utrpělo nějaký náraz. Takže to asi na reklamaci nebude, respektive Vám ji prodejce velmi pravděpodobně neuzná.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 24. 3. 2020 (13:03)
  Permalink

  Kdy dostane Xiaomi redmi note 7 android 10?

 • 24. 3. 2020 (15:26)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 24. 3. 2020 (22:54)
  Permalink

  Dobrý večer,

  kdy dostane Redmi Note 8 Pro Android 10? Mám globální verzi.
  Současné MIUI: 11.0.6.0 PGGMIXM s Androidem 9

  Děkuji
  S pozdravem
  Jakub Bárek

 • 25. 3. 2020 (9:26)
  Permalink

  @Android 10
  Dobrý den,

  Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 25. 3. 2020 (9:47)
  Permalink

  Dobrý den. Četl sem že když mám telefon od operátora. Tak je problém s updatem na mi11. Mám mi9 a stále mám jen Miu 10. Je stim nějaký problém?

 • 25. 3. 2020 (9:53)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  neřekl bych ani tak problém. Jen jde o to, že na aktualizaci budete muset počkat, až ji vydá operátor. Zatímco pro telefony z běžné distribuce vydává update přímo Xiaomi, pro telefony zakoupené u operátorů je vydává operátor. Zpravidla to trvá o něco déle.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.