Nový náramek Xiaomi Mi Band 5 bude představen 11. června

O chystané páté generaci nejlevnějšího chytrého náramku Xiaomi jsme na našem blogu psali už několikrát. Teď však přicházíme se zásadní informací: výrobce na čínské sociální síti publikoval informaci, podle které bude nový náramek Xiaomi Mi Band 5 představen 11. června.

Pátá generace naváže na nesmírně úspěšný Xiaomi Mi Band 4, který v našem českém e-shopu nabízíme za 739 Kč a ve slovenském online obchodě ho prodáváme za 27 eur. Náramek jsme také důkladně recenzovali – chválili jsme především vynikající poměr ceny a nabízených funkcí. Za šest let se po celém světě prodalo více než 100 milionů náramků Mi Band.

Náramek Xiaomi Mi Band 5

O Mi Bandu 5 kolují zvěsti již několik měsíců. Podle původních zpráv měl být představen již v dubnu, nicméně tuto informaci jsme jako jediné české médium s předstihem dementovali. Mi Band 4 byl představen v červnu 2019 a nebyl důvod domnívat se, že nová generace přijde dříve než po roce.

Nový náramek Xiaomi Mi Band 5 bude představen 11. června
Nový náramek Xiaomi Mi Band 5 bude představen 11. června

Skutečnost, že se náramek Mi Band 5 blíží, potvrdila počátkem května jeho certifikace na Tchaj-wanu. Novinka byla certifikována Národní komisí pro komunikaci (NCC) společně s Mi Bandem 4C, ze kterého se nakonec vyklubal Redmi Band.

Čínský výrobce v souvislosti s plánovanou slevovou akcí potvrdil, že náramek Xiaomi Mi Band 5 bude představen v Číně ve čtvrtek 11. června. Samozřejmě je otázkou, za jak dlouho po čínské premiéře bude tento produkt dostupný i globálně, respektive na našem trhu.

Řada zajímavých vylepšení

Xiaomi dosud oficiálně nepublikovalo, s jakými novinkami Mi Band 5 přijde. Přesto po internetu koluje řada více či méně věrohodných informací. Jednou z nich má být možnost používat náramek ke vzdálenému ovládání spouště fotoaparátu. To je funkce, kterou důvěrně znají například uživatelé chytrých hodinek Apple Watch.

Novinka také pravděpodobně přijde s větším displejem – zatímco čtvrtá generace nabídla velikost 0,95″, Mi Band 5 nabídne obrazovku velkou 1,2″. Náramek má také podporovat celkem jedenáct sportovních aktivit – k šesti stávajícím přibude pět nových: jóga, eliptický trenažér, veslování, skákání přes švihadlo a jízda na rotopedu.

Náramek Xiaomi Mi Band 5
Náramek Xiaomi Mi Band 5

Další novinkou v tomto směru bude systém pro hodnocení fyzické aktivity PAI, známý z hodinek Amazfit či podpora sledování menstruačního cyklu. Poměrně věrohodně působí informace o schopnosti měření hladiny kyslíku v krvi.

Hodně se mluví o podpoře NFC, zejména pak o možnosti bezkontaktního placení přes Google Pay. Některá média tvrdí, že by tato funkce měla být dostupná na globálním trhu. To by byl jistě jeden argumentů, proč si tento náramek pořídit. Hovoří se také o tom, že kromě čínského hlasového asistenta XiaoAI by Mi Band 5 mohl podporovat také Alexu od Amazonu, nicméně tato informace se nám nezdá být příliš pravděpodobná.

Těšíte se na Xiaomi Mi Band 5?

Poco X3 Pro

Zdroje: gizmochina.com, pokoleniesmart.pl, xiaomist.com, portaltele.com.ua.

Rozdíly: Xiaomi Mi Band 5 vs. Mi Band 6 aneb Vyplatí se upgrade?
Rozdíly: Xiaomi Mi Band 5 vs. Mi Band 6 aneb Vyplatí se upgrade?

V pondělí a v úterý proběhla velká prezentace, během které Xiaomi představilo celou řadu produktů. Velký zájem vzbudila nová generace Číst dál...

Aktualizace Xiaomi Mi Band 5 přináší možnost měřit spánek v průběhu dne
Aktualizace Xiaomi Mi Band 5 přináší možnost měřit spánek v průběhu dne

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5 má celou řadu užitečných funkcí - mimo jiné i sledování a vyhodnocování délky spánku, Číst dál...

Čeština pro Xiaomi Mi Band 5 je konečně tady! Jak ji nainstalovat?
Čeština pro Xiaomi Mi Band 5 je konečně tady! Jak ji nainstalovat?

Chytrý náramek Mi Band 5 patří k produktům s nejzajímavějším poměrem ceny a nabízených funkcí. Po zahájení prodejů však poměrně Číst dál...

Servis XM.cz
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x