Jak odemknout bootloader na telefonech Xiaomi Redmi 4/4A/4X

Telefony Xiaomi Redmi 4, Redmi 4A a Redmi 4X patří k nejlevnějším mobilům z nabídky tohoto čínského výrobce. U těchto zařízení můžeme konstatovat, že nabídnou “za málo peněz hodně muziky”, proto se jistě uchytí i u pokročilejších uživatelů, hledících na cenu. V tomto článku vám ukážeme, jak odemknout bootloader u telefonů řady Redmi 4.

Možná se ptáte, proč vlastně odemknout bootloader? Bude se vám to hodit při instalaci alternativních ROMek, nahrávání alternativní recovery a získávání práv roota. A k čemu to?

 • Alternativní ROM v podstatě kompletně nahrazují softwarovou výbavu telefonu. Pokud vám tedy nevyhovuje výchozí prostředí a funkce v té podobě, v jaké je dodává Xiaomi, může vám alternativní ROM přinést úplně jiný zážitek – například čistý Android.
 • Alternativní recovery se hodí k celé řadě úkonů – například právě k nahrání alternativní ROM. Můžete si ji představit jako takový BIOS počítače – tedy (zpravidla) textové prostředí, zpřístupňující některé funkce, které nejsou dostupné ze systému. Užitečnou funkcí je například možnost provést kompletní zálohu celého systému, včetně všech nastavení, aplikací a dat.
 • Oprávnění roota jsou nejvyššími právy, jaká můžete na Androidu získat, proto jsou ve výchozím nastavení zakázána. S právy roota pak můžete provádět celou řadu úkonů – třeba zálohovat aplikace i s jejich daty, vyměnit jádro systému, zapnout oficiálně neaktivní funkce, odstranit aplikace, které nechcete, nebo třeba přetaktovat procesor. Zde ovšem musíme upozornit na zásadní fakt, že rootnutím ztrácíte záruku, proto doporučujeme tento krok důkladně zvážit.
Jak odemknout bootloader na telefonech Xiaomi Redmi 4/4A/4X
Jak odemknout bootloader na telefonech Xiaomi Redmi 4/4A/4X

Jak odemknout bootloader

Základní požadavky:

 • Níže uvedený postup funguje jen pro telefony Xiaomi Redmi 4/4A/4X s oficiální ROMkou. Nesnažte se ho použít na jiných zařízeních s Androidem!
 • Proveďte zálohu všech důležitých dat.
 • Stáhněte a nainstalujte si ovladače USB do počítače.
 • Telefon dostatečně nabijte, abyste předešli jeho vybití a vypnutí v průběhu celého procesu.
 • V nastavení zařízení povolte ladění USB.

Než se pustíte do odemykání, musíme upozornit, že s touto operací jsou spojená jistá rizika, včetně možnosti, že telefon zamrzne (“brick”). Je tedy na vás, zda se k tomuto kroku rozhodnete.

 1. V telefonu se musíte přihlásit k účtu Mi – tuto možnost najdete v nastavení v sekci Účet Mi.
 2. Následně v prohlížeči otevřete stránku en.miui.com/unlock.

  Stránka en.miui.com/unlock
  Stránka en.miui.com/unlock
 3. Klepněte na tlačítko Unlock Now (“Odemknout nyní”) a na další obrazovce se přihlaste ke svému účtu Mi (stejnému, jako na telefonu).

  Přihlaste se ke svému účtu Mi
  Přihlaste se ke svému účtu Mi
 4. Následně vyplňte do formuláře své jméno, telefonní předvolbu a číslo, opište textový řetězec, anglicky popište své důvody k odemknutí, aktivujte zatržítko I confirm… a potvrďte tlačítkem Apply Now.
 5. Nyní musíte počkat na doručení ověřovacího kódu, což může chvilku trvat. Doručení kódu ve formě SMS se někdy protáhne až několik hodin nebo někdy i dnů. Při přihlášení pomocí učtu Google bývá čekání výrazně kratší.
 6. Spusťte telefon v režimu fastboot (vypněte, podržte tlačítko napájení a snížení hlasitosti, počkejte na krátké zavibrování, pak uvolněte tlačítko napájení a počkejte, až se objeví logo).
 7. Nyní připojte zařízení k počítači nebo notebooku USB kabelem.
 8. Stáhněte si aplikaci Mi Unlock rozbalte ji do libovolné složky.
 9. Spusťte aplikaci Mi Unlock dvojitým kliknutím na MiFlashUnlock.exe.
 10. Stiskněte tlačítko Agree pro potvrzení vyloučení odpovědnosti.

  Stiskněte tlačítko Agree
  Stiskněte tlačítko Agree
 11. Přihlaste se ke svému účtu Mi stejnými údaji, jako v telefonu.

  Přihlaste se ke svému účtu Mi
  Přihlaste se ke svému účtu Mi
 12. Nakonec stiskněte tlačítko Unlock (“Odemknout”) a spusťte proces odemknutí. To může trvat pár minut, takže se obrňte trpělivostí a počkejte.
 13. Pokud vše proběhlo úspěšné, měli byste vidět zprávu “Unlocked successfully”. To znamená, že nyní máte na vašem zařízení Redmi 4 odemčený bootloader.Stiskněte tlačítko Reboot phone a počkejte, až se zařízení restartuje.

Zdroj: xiaomifirmware.com.

5 důvodů, proč je Xiaomi Redmi 4X nejlepší levný telefon

Redaktor webu XiaomiPhone.com Michele Ingelido přišel včera s výčtem pěti důvodů, na jejichž základě hodnotí Xiaomi Redmi 4X jako nejlepší Číst dál...

Rozsvěcení obrazovky telefonu během nabíjení? Víme, jak to opravit!
Neustálé rozsvěcení displeje telefonu během nabíjení – jak to opravit?

V uplynulých dnech si řada uživatelů naší Poradny stěžovala na neustálé rozsvěcení obrazovky telefonu během nabíjení. První hlášení jsme zaznamenali Číst dál...

Jak změnit/nainstalovat nové ciferníky na hodinky Amazfit BIP, Cor a Pace

Pořídili jste si hodinky Amazfit BIP, Amazfit Pace nebo Amazfit Cor a okoukaly se vám ciferníky, které jsou v základní Číst dál...

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jakub Herget
Jakub Herget
5 let před

Šel by tam nahrát i os W10M? U jednoho modelu XIAOMI to šlo. Já totiž nesnáším ANDROID. Děkuji.

Jakub Herget
Jakub Herget
5 let před

tady je recenze. nevím proč nejsou další telefony s W10M. https://mobilenet.cz/clanky/bleskova-recenze-xiaomi-mi4-s-windows-10-mobile-zmena-je-zivot-29349

franta
franta
5 let před

díky. chystám se koupit tento plasťáček za dobrou cenu, tak hned zatepla vyzkouším 😛

jen jeden dotaz: asi se nedá úplně obejít bez xiaomi účtu, co? na různých diskuzích čtu o problémech se zapomenutým heslem a následným zablokováním atp …, tak bych se tomu rád v budoucnu vyhnul

Radovan
Radovan
5 let před

Dobry den po vybiti baterie jsem telefon nabil a zapnul a nastal problém rosvitilo se mi logo Mi a nic s telefonem nejde udělat. co ted mam trochu napraskle sklíčko ani nevim jak takže mě v Alze se zarukou poslali vysloveně do p….. co mam udělat aby se telefon znovu rozjel? prosím o radu

Radek
Radek
4 let před

Je to strašně super návod, ale díky – odkaz na stažení ovladačů NEJDE!! Jde to nahrát někde normálně než na nějaké stránky s doménou xyz????? Teď strávím hodinu než najdu ovladače…Pro příště prosím KOMPLETNĚ a USERFRIENDLY!!!!!

sabatcan
sabatcan
4 let před

Lze návod použít i na REDMI 4 PRO ?

7
0
Napište nám svůj komentář!x