Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 9. díl

Středa, novinek je třeba! Už podeváté jsme tu s naším seriálem, ve kterém na obrázcích a videích představujeme novinky v MIUI 12. Dnes se podíváme na rychlé přepnutí SIM pro mobilní data, statistiky datových přenosů a na to, jak můžete na pořízených fotkách vylepšit oblohu.

Pokud chcete vědět, zda váš telefon dostane aktualizaci na MIUI 12, pak doporučujeme náš článek Aktualizace na MIUI 12 začnou koncem června, dostane je 48 telefonů. Novou verzi by měly dostat také všechny telefony, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu.

Představujeme novinky v MIUI 12 – 9. díl

Rychlé přepnutí SIM pro mobilní data

V našich recenzích mobilních telefonů Xiaomi jsme často kritizovali nemožnost rychlého přepnutí SIM karty, přes kterou tečou mobilní data. To se hodí v případech, kdy máte každou SIM od jiného operátora a v nějaké oblasti narazíte na slabší či velmi pomalé připojení.

Například na telefonech OnePlus je v panelu Rychlého přístupu speciální tlačítko, kterým datovou SIM kartu přepnete jedním klepnutím. V MIUI 11 bylo kvůli té samé věci jít do Nastavení-SIM karty a mobilní sítě a zde přepnout datovou kartu.

V MIUI 12 už je to o něco jednodušší. Je však nutné mít povolené nové Centrum ovládání, o kterém jsme psali v první kapitole našeho seriálu. Přes něj můžete datovou SIM kartu měnit na dvě klepnutí.

Jak rychle přepnout SIM pro mobilní data?

 1. Tahem z pravé horní části obrazovky vyvolejte Centrum ovládání.
 2. Klepněte na malou šipku v pravém dolním rohu dlaždice pro vypnutí/zapnutí mobilních dat.
 3. Zvolte SIM kartu, kterou chcete používat.

Stejným způsobem můžete z nového Centra ovládání volit bezdrátovou síť Wi-Fi, ke které se chcete připojit, nebo spárovaná zařízení Bluetooth.

Statistiky datových přenosů

Pokud máte limitovaný maximální objem dat, který můžete přenést v rámci jednoho zúčtovacího období (FUP), určitě se vám bude hodit přehled o tom, které aplikace přenášely data. MIUI 12 tuto nabídku mírně přepracovává a poskytuje detailnější pohled.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Základní přehled o tom, kolik jednotlivé aplikace spotřebovaly dat, najdete v Nastavení-Připojení a sdílení-Využití dat. Zde můžete pomocí přepínače v pravém horním rohu volit mezi zobrazením mobilních dat a přenosů přes bezdrátovou síť. Přepínačem nad seznamem aplikací lze volit sledované období: Včera/Dnes/Minulý měsíc/Tento měsíc.

U jednotlivých aplikací pak můžete sledovat objem datových přenosů v průběhu času v Nastavení-Aplikace-Správa aplikací-[aplikace]-Využití dat. Zde je také možné pomocí přepínačů zakázat přístup k datům přes první i druhou SIM, přes Wi-Fi a v případě, že aplikace běží na pozadí.

Hezčí obloha na fotkách

Poslední novinka není ani tak spjata s nadstavbou MIUI 12, ale spíše s novou verzí aplikace Galerie. Udělali jste pěknou fotku, kterou vám ale kazí nevýrazná či vysloveně ošklivá obloha? Na telefonech Xiaomi to není problém – prostě můžete nepovedenou oblohu vyměnit za hezčí.

Postup je vysloveně jednoduchý a zvládne ho i naprostý začátečník.

 1. Otevřete aplikace Galerie.
 2. Otevřete fotku, na které chcete vyměnit oblohu za hezčí.
 3. Klepněte na tlačítko pro editaci snímku.
 4. Klepněte na tlačítko Obloha.
 5. Vyberte oblohu, která se vám líbí (u některých bude nutné chvilku vyčkat na stažení).
 6. Dalším klepnutím na totéž tlačítko můžete nastavit intenzitu nové oblohy.
 7. Uložte snímek klepnutím na tlačítko v pravém dolním rohu.
 8. Klepněte na Uložit.

Další novinky v MIUI 12

Tímto dílem náš seriál Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích prozatím pozastavujeme. V jeho rámci jsme vám představili 27 novinek – tedy prakticky všechny podstatné. Od příštího týdne se MIUI 12 budeme věnovat v rámci našeho dalšího seriálu MIUI 12 – tipy a triky.

Další díly

Jaké novinky v MIUI 12 se vám líbí nejvíc?

Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 3. díl
Novinky v MIUI 12

Středa - novinek je třeba! Již potřetí přinášíme na našem blogu článek, ve kterém vám představíme tři novinky v MIUI Číst dál...

Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 4. díl
Novinky v MIUI 12

Středa - novinek je třeba! Již počtvrté se na našem blogu zaměříme na novinky, které přináší nejnovější verze nadstavby MIUI Číst dál...

Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 7. díl
Novinky v MIUI 12

Středa, novinek je třeba! Tímto „sloganem“ již posedmé zahajujeme článek, v jehož rámci vám představujeme novinky v MIUI 12 na Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Olda
Olda
1 měsíc před

Nové „Centrum ovládání“ bohužel nezobrazuje využití mobilních dat, musel jsem se vrátit zpět ke starému notifikačnímu provedení, kde jsou data vidět i na MIUI 12. :((

Daniel
Daniel
1 měsíc před

Po aktualizaci je velice slabý aktivní ambientní displej. Ve dne nejde skoro vidět, ve tmě slabě. Mám Xiaomi Mi 9.

Petr
Petr
19 dní před

Dobrý den, mohu se zeptat lze nějak manuálně nainstalovat MIUI 12 vím že MIUI 11 šlo ale už si nepamatuji jak se to dělalo děkuji za radu

Petr
Petr
Odpovědět  Petr
19 dní před

Mám MI 9SE

8
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x