Představujeme Xiaomi 15 Ultra: nový král fotomobilů přichází
Přesně, jak bylo v plánu, ve čtvrtek 27. února proběhlo představení telefonu Xiaomi 15 Ultra. Vlajkový model přináší oproti loňské verzi celou řadu vylepšení. Telefon se chlubí nejnovějším procesorem Snapdragon 8 Elite, pokročilým fotografickým systémem Leica a výrazně větší baterií, která slibuje celodenní výdrž i při náročném používání.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Představujeme Xiaomi 15 Ultra
Xiaomi 15 Ultra má rozměry 161,3 × 75,3 × 9,35 milimetrů a v základních barevných provedeních (černá a bílá) váží 226 gramů. Speciální edice s dvoubarevným provedením inspirovaným fotoaparáty Leica je o něco těžší (229 gramů) a mírně silnější (9,48 milimetrů). Telefon je dostupný ve čtyřech barevných variantách: klasické černé, bílé, elegantní kombinaci černé a stříbrné a zelené se stříbrným prvkem, přičemž poslední dvě verze mají zadní stranu potaženou veganskou kůží.

Telefon nabízí zvýšenou odolnost proti vodě a prachu podle standardu IP68, což znamená, že by měl bez problémů přežít ponoření do hloubky 1,5 metru po dobu až 30 minut. Tato ochrana je důležitá pro každodenní používání, kdy zařízení může být vystaveno různým povětrnostním podmínkám. Výrobce však upozorňuje, že na poškození způsobené ponořením do tekutin se nevztahuje záruka.

Přední stranu telefonu zabírá 6,73″ LTPO AMOLED displej s rozlišením 1440 × 3200 obrazových bodů a jemností 522 bodů na palec. Obrazovka podporuje technologie Dolby Vision, HDR10+ a HDR Vivid, které zajišťují věrné podání barev a vysoký kontrast při sledování multimediálního obsahu. Displej nabízí 12bitovou barevnou hloubku, což znamená možnost zobrazit až 68 miliard barev.

Maximální jas dosahuje až 3200 nitů a zajišťuje vynikající čitelnost i na přímém slunci. Obnovovací frekvence se adaptivně mění od 1 do 120 hertzů podle zobrazovaného obsahu, což přispívá k plynulosti zobrazení a zároveň šetří baterii. Displej je chráněn odolným sklem Xiaomi Shield Glass 2.0, které podle výrobce nabízí až 16krát lepší odolnost proti pádu než předchozí generace.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Nejlepší možný hardware
Srdcem telefonu je nejnovější osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 8 Elite vyráběný 3nanometrovou technologií. Jeho nejvýkonnější jádra Oryon V2 Phoenix L mohou běžet na frekvenci až 4,32 GHz, zatímco šest úspornějších jader Oryon V2 Phoenix M má maximální takt 3,53 gigahertzů. O vykreslování grafiky se stará výkonný grafický akcelerátor Adreno 830, který bez problémů zvládne i ty nejnáročnější mobilní hry.

Telefon bude k dispozici ve třech variantách operační a interní paměti: 12 GB + 256 GB, 16 GB + 512 GB a 16 GB + 1 TB. Operační paměť je typu LPDDR5X a interní úložiště používá nejrychlejší standard UFS 4.1, což zajišťuje bleskovou odezvu systému a rychlé načítání aplikací. Jak je u vlajkových lodí zvykem, telefon nepodporuje rozšíření úložiště pomocí paměťových karet.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Xiaomi 15 Ultra – v hlavní roli foťáky
Hlavní devizou nového modelu je bezpochyby fotografický systém vyvinutý ve spolupráci s legendární společností Leica. Na zadní straně najdeme čtyři fotoaparáty umístěné v masivním kruhovém modulu. Hlavní fotoaparát používá jednopalcový snímač Sony LYT-900 s rozlišením 50 Mpx, světelností f/1,6 a optickou stabilizací obrazu. Oproti loňskému modelu má pevnou světelnost místo variabilní.

Druhý fotoaparát s rozlišením 50 Mpx slouží jako teleobjektiv s 3× optickým zoomem, světelností f/1,8 a ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 70 milimetrů. Tento objektiv lze použít také pro makro fotografii a dokáže zaostřit již od vzdálenosti 10 centimetrů. Stejně jako hlavní fotoaparát je vybaven optickou stabilizací obrazu, která pomáhá eliminovat rozmazání způsobené třesem ruky.

Třetím v sestavě je širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 50 Mpx, světelností f/2,2 a zorným úhlem 115°. Největší novinkou je periskopický teleobjektiv s rozlišením 200 Mpx, světelností f/2,6 a 4,3× optickým zoomem. Používá velký snímač Samsung HP9 o velikosti 1/1,4 palce, který zachytí o 136 % více světla než předchozí model, což se projeví zejména při fotografování za zhoršených světelných podmínek.

Všechny zadní fotoaparáty dokáží natáčet video v rozlišení 8K při 30 snímcích za sekundu nebo 4K při až 120 snímcích za sekundu. V průstřelu uprostřed horní části obrazovky se nachází přední fotoaparát s rozlišením 32 Mpx a světelností f/2,0, který zvládá natáčet video v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu. Pro milovníky fotografování Xiaomi nabízí volitelné příslušenství v podobě profesionálního fotografického kitu s držákem a dodatečnou baterií.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Zvuková stránka
Xiaomi 15 Ultra je vybaven stereofonními reproduktory, které poskytují kvalitní prostorový zvuk s podporou technologie Dolby Atmos. Klasický 3,5milimetrový konektor pro sluchátka na telefonu nenajdeme, což je u vlajkových modelů v souladu s aktuálním trendem. Pro poslech hudby je tedy nutné použít buď redukci do konektoru USB-C, nebo bezdrátová sluchátka s podporou nejnovějších kodeků, které telefon nabízí.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Konektivita
Z hlediska konektivity novinka podporuje mobilní sítě páté generace (5G) a nabízí nejnovější standardy bezdrátového připojení. Z hlediska bezdrátových sítí zvládá až Wi-Fi 7, která poskytuje teoretickou maximální rychlost až 40 Gb/s, a Bluetooth 6.0. Telefon podporuje nejmodernější audio kodeky včetně aptX HD, aptX Adaptive a LHDC 5.0, které zajišťují kvalitní bezdrátový přenos zvuku.

Pro určování polohy telefon využívá všechny hlavní satelitní systémy včetně GPS (L1+L5), BeiDou (B1I+B1c+B2a), Galileo (E1+E5a), GLONASS (G1), QZSS (L1+L5) a NavIC (L5). Díky podpoře více frekvenčních pásem je určování polohy přesnější než u běžných telefonů. Nechybí ani NFC pro bezkontaktní platby, infračervený port pro ovládání domácí elektroniky a podpora obousměrné satelitní komunikace.

Čtečka otisků prstů je integrována v displeji a využívá ultrazvukovou technologii pro přesné a rychlé rozpoznání. Kromě toho telefon nabízí také odemykání pomocí rozpoznání obličeje. Z hlediska senzorů je telefon vybaven akcelerometrem, gyroskopem, elektronickým kompasem, barometrem a senzorem okolního světla.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Baterie a nabíjení
Xiaomi 15 Ultra přichází s baterií s kapacitou 6000 mAh, což oproti předchozímu modelu představuje výrazné navýšení. Baterie obsahuje 10 % karbidu křemíku, který zvyšuje její energetickou hustotu. Výrobce slibuje, že telefon vydrží celý den náročného používání, včetně fotografování, hraní her a sledování videí, aniž by bylo nutné jej dobíjet.

Telefon podporuje rychlé nabíjení výkonem až 90 wattů přes kabel a bezdrátové nabíjení výkonem až 80 wattů. Při použití kabelového nabíjení se baterie nabije z nuly na sto procent za pouhých 35 minut, zatímco bezdrátové nabíjení trvá přibližně 45 minut. K dispozici je také reverzní bezdrátové nabíjení s výkonem 10 wattů pro nabíjení příslušenství, jako jsou sluchátka nebo chytré hodinky.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Systém a aktualizace
Na telefonu běží nejnovější Android 15 s grafickou nadstavbou HyperOS 2.0, která přináší vylepšené uživatelské rozhraní a řadu AI funkcí. Xiaomi slibuje čtyři velké aktualizace systému Android a šest let bezpečnostních aktualizací. Součástí systému je také technologie HyperCore, která optimalizuje výkon, grafiku, síťové připojení a soukromí, a HyperAI, která nabízí nástroje jako AI psaní, přepis schůzek a překlad.

Xiaomi 15 Ultra představuje vrchol současných technologických možností v oblasti mobilních telefonů. Kombinuje špičkový výkon, vynikající fotografický systém, velkou baterii s rychlým nabíjením a nejnovější softwarové funkce. Ačkoli cena není nízká, telefon nabízí kompletní balíček funkcí, které uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Zejména milovníci mobilní fotografie ocení kvalitní optiku a pokročilé fotografické funkce.

Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Xiaomi 15 Ultra – dostupnost a cena
Součástí balení je kromě telefonu také 90W nabíjecí adaptér, USB-C kabel, ochranné pouzdro, ochranná fólie (nalepená na displeji), nástroj pro vysunutí SIM karty a uživatelská příručka se záručním listem. Xiaomi tak poskytuje vše potřebné pro okamžité používání telefonu bez nutnosti dokupovat další příslušenství.

Xiaomi 15 Ultra byl zatím představen pouze v Číně za cenu začínající na 6499 čínských jüanů (přibližně 21 500 Kč) za základní verzi s 12 GB RAM a 256 GB úložištěm. Dražší varianta s 16 GB RAM a 512 GB úložištěm stojí 6999 jüanů (asi 23 100 Kč), zatímco nejvyšší model s 16 GB RAM a 1 TB úložištěm se prodává za 7799 jüanů (přibližně 25 700 Kč). Součástí nabídky je také volitelné profesionální fotografické příslušenství za 999 jüanů (asi 3 300 Kč).

Globální verze telefonu Xiaomi 15 Ultra bude představena v neděli 2. března 2025 v rámci veletrhu Mobile World Congress (MWC) v Barceloně. Prezentace začne ve 15:00 středoevropského času. Při této příležitosti budou oznámeny mezinárodní ceny a dostupnost na jednotlivých trzích. Očekává se, že globální verze může mít oproti čínské variantě mírně odlišné specifikace, zejména v oblasti kapacity baterie.

V tuto chvíli tedy není známo zda, kdy, a především za jakou cenu bude tento telefon dostupný na českém trhu. Každopádně po započtení nákladů na dopravu, daně z přidané hodnoty a marže obchodníků odhadujeme, že cena nejnižší verze bude okolo 32 200 Kč.

Zaujal vás nový telefon Xiaomi 15 Ultra?
Zdroje: mi.com, mi.com, gsmarena.com.
Dobrý večer,
starší verze se prodávala v Evropě za cca €1599 , Ultra má mít cemovku někde k 39 000.- což ne moc.
Král fotomobilů?
myslím, že nikoliv
Jsem zvědav na srovnání fotek s
VIVO X200 Pro
VIVO X200 Ultra
Dobrý den,
samozřejmě je v nadpise troška té nadsázky. Ale uvidíme, jak si 15 Ultra povede v testech.
Na cenu jsem zvědavý, ale myslím, že by nemusela být výrazně vyšší než uvádím. V neděli se snad dozvíme víc.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
podle uteklých cen obchodů je základní cena Ultra €1499 což je stejně předtím. U nás tuším těch 38 000
Dobrý den,
tak uvidíme už za hodinku. To by bylo docela dost. Ale asi se to dalo čekat.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
https://www.mi.com/de/product/xiaomi-15-ultra/?skupanel=1
v německu k ní dávají projektor gratis (smart projector L1 za 200€)
Jak jsem psal 1499€
Dobrý den Zdeňku,
měl jste naprostou pravdu! Cena €1499 je přesně to, co jste odhadoval, a byl jste tak přesnější než já.
Bonus v podobě projektoru zdarma v Německu je určitě zajímavý tah – uvidíme, jestli se podobné akce objeví i v dalších zemích.
Díky za postřehy a přeji hezký den!
Karel Kilián
Dobrý večer, díval jsem se a
začíná se prodávat za 34 999.-
https://www.mp.cz/xiaomi-15-ultra-5g-16gb512gb-silver-chrome-p-271139
Bonus
Robot Vacuum S20 nebo Photo Kit
Dobrý den,
tak s tím bonusem to ale není špatná cena. Pokud tedy člověk potřebuje robotický vysavač, nebo (spíš) využije ten fotografický kit.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
VIVO X200 Ultra myslím v Evropě vůbec nebude
Dobrý den,
podle dostupných informací je opravdu nepravděpodobné, že by model Vivo X200 Ultra byl uveden na globální trh, včetně Evropy. Například server Android Headlines uvádí, že Vivo X200 Ultra zůstane exkluzivní pro čínský trh. Podobně server GSMArena naznačuje, že Vivo X200 Ultra bude dostupný pouze v Číně. Historicky byly modely řady Ultra od Vivo často omezeny na čínský trh, což naznačuje, že podobná strategie může být uplatněna i u modelu X200 Ultra.
Přeji hezký den!
S pozdravem,
Karel Kilián
Dobrý večer,
X100 ultra a ani X200 Ultra nebyla určené pro Evropu, ale daly se sehnat zcela normálně na EU store. Vivo má jeden klad a to, že jeho pásma LTE jsou mezinárodní i u telefonů pro čínu.
Já ji kupoval pro kamaráda za €1000 , stejně nyní stojí ta X200 pro cca €950 (přitom u nás začíná na 28 900,- CZK
https://tradingshenzhen.com/en/vivo-x200-x200-pro-mini-x200-pro/vivo-x200-pro-16gb512gb-eu-warehouse
X100Ultra je prostě i tam vyprodané
Je to z EU. clo a dph je v klidu
).
Dobrý den Zdeňku,
to je zajímavý postřeh! Pokud Vivo X200 Ultra opravdu podporuje mezinárodní LTE pásma, tak je to mnohem lákavější možnost, než by se na první pohled zdálo.
Cena €950 za X200 Pro z evropského skladu vypadá velmi konkurenceschopně, zvlášť když u nás stojí téměř 29 000 Kč. A pokud je clo a DPH už v ceně, tak je to určitě dobrá nabídka pro ty, kdo chtějí špičkový fotomobil a nevadí jim import.
Škoda, že X100 Ultra je tak nedostatkové zboží – Vivo očividně dokáže oslovit nadšence do mobilní fotografie, jen ta dostupnost by mohla být lepší. Jsem zvědavý, jak na tom bude X200 Ultra, až se začne více prodávat.
Díky za sdílení zkušeností!
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Je to z EU skladu , doručení do týdne. Clo a DPH je v ceně, protože myslím to doručuje německé DHL.
Bohužel X100 ultra je hodně podobná té X200 ultra (fotosnímače jsou téměř identické)
A jak jsem se díval tak X100 Ultra není ani v čínském skladu – je totálně vyprodaná – kdo stihl akci tak měl tu nejvyšší verzi za cca 1000€ místo €1400
Dobrý den Zdeňku,
děkuji za doplnění informací!
Pokud doručení probíhá přes německé DHL a clo i DPH jsou již zahrnuté v ceně, tak je to pro české zákazníky rozhodně zajímavá možnost, jak se k Vivo X200 Ultra dostat bez dodatečných komplikací.
Je fajn, že existují možnosti, jak si tyto telefony pořídit i v Evropě, i když je výrobce oficiálně nenabízí. Díky za sdílení zkušeností – podobné tipy mohou být pro ostatní zájemce velmi užitečné!
Přeji hezký den!
S pozdravem,
Karel Kilián
Dobrý večer,
Mal som Xiaomi 14 Ultra, ale foto nebolo vôbec zlé, ba myslím si dokonca, že výborné, a veru právom sa podľa mňa dá tvrdiť, že to bude kráľ fotomobilov. Fotomobily sú dosť môj taký koníček by som povedal, mal som postupne Huaweje až po P30Pro, Honor Magic 6Pro, Google pixel 9 Pro, iPhone 14-15-16Pro, sledujem hodnotenia kamier na DXOmark /predtým aj foťákov, keď boli foto v mobiloch slabšie…/, dosť som sa venoval aj foteniu s lepšími foťákmi /Sony A9 napr/, teraz ma veľmi zaujali Vivo X200Pro a Xiaomi 15 Ultra, obidva majú veľmi podobné foto vlastnosti a kvalitu, pozrel som si aj viac -už v tejto dobe zverejnených porovnaní na nete- a sú ozaj veľmi super. Niektorý píšu, že 200MPx v malom čipe je iba reklamný ťah, ale nie je to tak. Obidva tieto majú periskop s opt. zoomom cca 3,4 a 4,3 a hravo sa vyrovnajú, alebo aj porážajú Samsung S25 Ultra s 10x opt. zoomom. A na lepšiu cenu by bolo najlepšie počkať cca 1 – 2 mesiace, aj u 14Ultra bol pokles ceny, január 2024 1500€, marec 1300€, aprír 1170€…
Tých 1500€ stál vo februári 24, nie v januári, sorry…
Dobrý den,
jasné, rozumím.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den Ľubo,
vidím, že se ve fotomobilech opravdu dobře orientujete a máte zkušenosti s několika špičkovými modely! Vaše postřehy jsou velmi cenné a musím s Vámi souhlasit – Xiaomi 14 Ultra je skutečně výjimečný fotomobil, který si zaslouží pozornost i těch nejnáročnějších uživatelů.
Porovnání Xiaomi 15 Ultra a Vivo X200 Pro je velmi zajímavé, protože oba telefony přinášejí špičkové technologie a optiku, kterou ocení i nadšenci seriózní fotografie. Xiaomi sází na optiku od Leicy, což mu dává mírně odlišný barevný profil a celkový projev snímků, zatímco Vivo klade důraz na algoritmy zpracování obrazu ve spolupráci se Zeissem.
Souhlasím i s Vaším názorem na periskopické zoomy – i když se Samsung S25 Ultra chlubí 10× optickým zoomem, kvalita výstupu nemusí být nutně lepší než u konkurence s nižším optickým násobkem, ale lepší prací s obrazem. Xiaomi i Vivo v tomto směru odvedli skvělou práci a v reálném použití tyto modely často překonávají Samsung právě v ostrosti detailů a podání barev při zoomování.
Máte naprostou pravdu i co se týče čekání na lepší cenu. Xiaomi 14 Ultra byl při uvedení na trh dražší a jeho cena postupně klesala – stejný trend můžeme očekávat i u Xiaomi 15 Ultra. Pokud člověk nemusí mít telefon hned po vydání, vyplatí se počkat pár měsíců a ušetřit několik tisíc korun.
Děkuji za Váš názor a přeji hezký den!
Karel Kilián
Dobrý večer,
jen pro informaci, Samsung svoje snímače co dává do ULTER nikomu jinému neprodává a ty 200Mpx jsou zcela rozdílné s kvalitou co prodává jiným (ISOCELL HP2 (S5KHP2)).
Periskopový zoom měla i 24Ultra , kde 10x byla již digitálně upravená z 50Mpx objektivu. 23Ultra má 10x zoom nativně a 10x zoom i 30x zoom je lepší než u té 24Ultra
A u snímačů pro TELE?
Oba používají stejný nový sensor (ISOCELL HP9 (S5KHP9))
Hodnocení na Dxomark je tvrdě placené, kdo tam telefon chce tak si prostě zaplatí. A jejich hodnocení je někdy hodně přes čáru a někdy úplně mimo hrnec.
Osobně bych dnes koupil S24 ultru , i když jen v 12/256 GB za hodně slušných 23700,- (Nový telefon) ,
Dobrý den Zdeňku,
děkuji za doplnění a velmi zajímavé informace! Máte pravdu, že Samsung si své špičkové ISOCELL senzory nechává jen pro vlastní vlajkové modely a verze prodávané ostatním výrobcům bývají odlišné. To je jeden z důvodů, proč mají jejich Ultra modely často jinou obrazovou kvalitu než telefony jiných značek se zdánlivě stejným rozlišením.
Co se týče periskopového zoomu, souhlasím – Galaxy S23 Ultra měla nativní 10× optický zoom, zatímco S24 Ultra používá 50Mpx snímač, ze kterého softwarově vytváří vyšší přiblížení. V reálném použití to ale dopadlo lépe, než se původně čekalo, a 10× i 30× zoom je skutečně lepší než u předchozího modelu.
Co se týče DxOMark, jejich hodnocení je opravdu někdy diskutabilní. Víme, že některé značky si testy platí a výsledky tak ne vždy odpovídají reálným zkušenostem uživatelů. Proto je vždy nejlepší řídit se nejen testy, ale hlavně reálnými srovnáními fotek a recenzemi od různých uživatelů.
A ta S24 Ultra za 23 700 Kč? To je opravdu hodně slušná nabídka! Za tu cenu jde pořád o jeden z nejlepších fotomobilů na trhu, takže pokud někdo hledá výkon, dlouhou softwarovou podporu a skvělý zoom, určitě to stojí za zvážení.
Díky za sdílení Vašich zkušeností a postřehů!
Přeji hezký den.
Karel Kilián
No verze 12/512 cca 25900.-
https://www.mp.cz/samsung-galaxy-s24-ultra-s928b-12gb512gb-titanium-black-p-197076
Ta základní stojí 23790.-
A to jsou nové kusy, žádný bazar
Dobrý den,
jak jsem psal výše – to je opravdu hodně slušná nabídka.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Pokud bude mít reklamy všude kam vlezu, jak je u Xiaomi bohužel standartem, tak je to pro mě za tuhle cenovku neakceptovatelné.
Dobrý den,
u vlajkových lodí je těch reklam v systému daleko méně. Přeci jen ty jsou spíš typické pro low-endové telefony.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Viz dxomark.com
14 místo
Čekal jsem víc,
https://www.dxomark.com/smartphones/Xiaomi/15-Ultra
No ta S25 Ultra dopadla taky nic moc, uvidíme co X200 pro
Dobrý den,
no, osobně jsem vysloveně zklamaný. A máte pravdu, ten Samsung také úplně nezazářil. Též jsem zvědavý, jak dopadne to Vivo.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den,
osobně si myslím, že jak Xiaomi tak i Samsung spěchali s tím, aby výsledek byl znám co nejdříve (a taky to tak dopadlo) , Samsung s továrkem bez posledních updatů je opravdu nic moc.
Vivo, prozatím je jen ten https://www.dxomark.com/putting-the-vivo-x200-pro-to-the-test-in-china/ čínský test, tak si myslím, že je to mnohem lepší.
No přitom je Vivo z roku 2024, Dxomark nerecenzoval ani X100 Ultra popř- X100s Pro. A recenzi na X100 pro uvedl celkem pozdě.
Vše jen jen o penězích
Dobrý den, Zdeňku,
máte pravdu, že výrobci často spěchají s uvedením nových modelů, aby měli náskok před konkurencí. Někdy to vede k tomu, že telefony přicházejí na trh s neodladěným softwarem, což může ovlivnit uživatelský zážitek. Samsung se s tím potýkal u některých modelů, a Xiaomi není výjimkou. Naštěstí ale většinou přichází rychlé aktualizace, které situaci vylepší.
Co se týče Vivo, jejich modely opravdu nabízejí špičkovou fotografickou výbavu a jsou často srovnávány s těmi nejlepšími na trhu. DxOMark sice není jediným měřítkem kvality, ale dokáže poskytnout zajímavý pohled na schopnosti jednotlivých zařízení. A máte pravdu, že některé modely jsou recenzovány se zpožděním, což může působit jako nefér vůči novějším telefonům, které se do žebříčků dostávají později.
Nakonec jde opravdu o peníze – nejen pro výrobce, ale i pro uživatele. Vlajkové modely jsou čím dál dražší a ne každý si je může dovolit. Naštěstí existují i alternativy, které nabízejí skvělý poměr cena/výkon.
Děkuji za Vaši úvahu a přeji hezký den!
Karel Kilián
když se podíváte na žebříček, tak jasně, Apple bez debat ten to má odladěné celé.
Huawei – díky banu musí prodat stůj co stůj
Honor se musí vymanit z toho že je od Huawei
Xiaomi – aby prodalo stejně jako Samsung
A ostatní, třeba už jen to, že série Vivo X100 Ultra i X200 pro je celkem hodně vyprodaná říká o všem.
Stačí když si srovnáte na gsmarene X200 pro a 15 ultru , Ultra od Xiaomi kopíruje snímače od Viva (v podstatě stejné jako X100 ultra) a když se na to dívám tak fotky jsoou hodně a hodně podobné.
a myslím, že S25 ultra je na tom hodně a hodně podobně
Bohužel Dxomark se již presentoval s tím, že testuje výrobky jak jsou uvedené na trh. Což třeba pro řadu Ultra od Samsungu byl problém (skoro všechny Ultry dostaly update až měsíc dva po vyjítí na trhu a hodněkrát byl update jen pro fotoaparáty )
Dobrý den, Zdeňku,
souhlasím s Vámi – Apple je v tomto ohledu opravdu specifický, protože si může dovolit dlouhodobě optimalizovat hardware i software v jednom ekosystému, což mu dává značnou výhodu. Huawei se sice snaží bojovat s omezeními, ale přesto dokáže nabídnout špičkové modely, které oslovují hlavně domácí trh. Honor se stále snaží najít své místo na trhu a vymanit se z pověsti „bývalé dcery Huawei“.
Co se týče Xiaomi, myslím si, že jejich snaha vyrovnat se Samsungu je zjevná – od agresivního marketingu po stále lepší fotografické schopnosti jejich vlajkových lodí. A máte pravdu, když se podíváme na snímače, Xiaomi 15 Ultra hodně vychází z Vivo X100 Ultra. Zajímavé je, že přestože mají podobnou konfiguraci, výsledky fotek se mohou lišit kvůli odlišné optimalizaci softwaru.
Samsung to má složité s tím, že jeho modely Ultra dostávají vylepšení fotoaparátu až po několika aktualizacích. To se může projevit v prvotních testech, jako je DxOMark, kde telefon nemusí hned po vydání ukázat svůj plný potenciál. Bohužel, tato metodika testování není vždy spravedlivá vůči značkám, které vydávají důležité aktualizace až později.
Každopádně to jen potvrzuje, že nejlepší způsob, jak si vybrat telefon, je nejen sledovat žebříčky, ale i reálné uživatelské zkušenosti a srovnání.
Děkuji za zajímavou diskuzi a přeji hezký den!
Karel Kilián
Dobrý den,
tak to je ale smutný výsledek. I můj rok starý iPhone 15 Pro si vede lépe. A to mě stál necelých 28 000 Kč.
Přeji hezký den.
Karel Kilián