První aktualizace Xiaomi Mi 9 schová kapkový výřez

Telefon Xiaomi Mi 9 měl premiéru před týdnem a už dostává první softwarovou aktualizaci. Novinka nemá tradiční výřez obrazovky – přední fotoaparát je ukryt v „kapce“ nad displejem. Některým uživatelům se však toto provedení příliš nelíbí. Nejen to řeší první aktualizace Xiaomi Mi 9.

První aktualizace Xiaomi Mi 9

A to je právě jedna z novinek, kterou přináší první aktualizace Xiaomi Mi 9. Čínský gigant vyslyšel přání svých zákazníků a nabízí vyřešení tohoto „problému“. Samozřejmě nejde o nic jiného než vykreslení černého horizontálního pruhu, ve kterém přední fotoaparát zanikne.

První aktualizace Xiaomi Mi 9 schová kapkový výřez
První aktualizace Xiaomi Mi 9 schová kapkový výřez

Podobné řešení jsme v minulosti mohli vidět u celé řady telefonů s klasickým výřezem. Nutno podotknout, že na obrazovkách SAMOLED skutečně vypadá toto provedení jako klasický rámeček nad obrazovkou.

Seznam provedených změn dále uvádí optimalizaci kvality fotoaparátu a přidání několika režimů umělé inteligence. Další novinkou je možnost pořízení fotografie během nahrávání videa.

Nová verze MIUI pro Xiaomi Mi 9 je označena číslem 10.2.11.0 a instalační balíček má velikost 2,4 GB. K dispozici je zatím pouze v čínské verzi (tedy bez Obchodu Google Play a dalších programů). Lze předpokládat, že globální ROM bude uvolněna v následujících dnech.

Zdroj: xda-developers.com.

Recenze Xiaomi Mi 9: vlajková loď, jak se sluší a patří

Jako každý rok na jaře přineslo i letos Xiaomi novou vlajkovou loď. Letošní model nese označení Mi 9 a na Číst dál...

Podívejte se, proč má Xiaomi Mi 9 širokoúhlý objektiv foťáku

Letošní vlajková loď Xiaomi Mi 9, představená před třemi týdny, přichází se třemi fotoaparáty na zadní straně. Jeden z nich Číst dál...

Zkuste si více než dvacet tapet z telefonu Xiaomi Mi 9

Nová vlajková loď Xiaomi pro letošní rok - telefon Mi 9 - byla představena 20. února. Ještě se ani nezačala Číst dál...

Xiaomi Mi 11
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x