Recenze Redmi 7A: solidní telefon pro nejméně náročné

„Vlajkové lodě“ recenzuje téměř každý, ale najít podrobné testy nejlevnějších telefonů nebývá často úplně jednoduché. Když ani bezmála čtvrt roku po představení neexistovala na českém internetu recenze Redmi 7A, rozhodli jsme se, že se do ní pustíme sami. Určitě budeme první a dost možná také jediní, kdo nejlevnější chytrý telefon pro nenáročné otestuje.

Recenze Redmi 7A: šikovný chytrý telefon pro nejméně náročné
Recenze Redmi 7A: šikovný chytrý telefon pro nejméně náročné

Telefon Redmi 7A pořídíte v našem e-shopu ve třech barvách (černé, modré a červené) a ve dvou variantách. Obě mají 2 GB operační paměti, levnější nabídne 16 GB interní paměti, výkonnější dvojnásobek – tedy 32GB interní úložiště. Ceny se pohybují v rozmezí od 2440 do 3050 korun.

Obsah článku

Recenze Redmi 7A začíná rozbalováním

Telefon dorazil v decentní bílé kartónové krabičce s oranžovými prvky. Na vrchní straně byl kromě loga Mi ještě oranžový proužek a nápis Redmi 7A. Název zařízení se v méně výrazné podobě opakuje i na bocích, na jedné straně jsme pak našli specifikaci a zjistili, že budeme testovat nejnižší variantu (2+16 GB) v černé barvě.

Telefon dorazil v decentní bílé kartónové krabičce s oranžovými prvky
Telefon dorazil v decentní bílé kartónové krabičce s oranžovými prvky

Jak je u XM.cz dobrým zvykem, jedná se o telefon, určený pro globální distribuci, což v praxi mimo jiné znamená, že podporuje „české LTE“ na frekvencích, používaných místními operátory. Kromě toho najdete v balení malý, ale velice praktický dárek, který nebudeme z pochopitelných důvodů prozrazovat.

Balení samo o sobě nijak nepřekvapí – po odklopení víka čeká na novopečeného majitele papírová pošetka s manuálem, záručním listem a prostředkem na otevření šuplíčku pro SIM karty. Tlak na co nejnižší cenu je však cítit i zde – součástí balení totiž není ani nejlevnější silikonové pouzdro. To si v případě zájmu budete muset pořídit zvlášť – například u nás.

Obsah balení Redmi 7A
Obsah balení Redmi 7A

V dalším „patře“ už se nachází samotný telefon, polepený zepředu i zezadu transportními fóliemi. Ta na obrazovce je potištěná a zdůrazňuje některé silné stránky tohoto zařízení, jako je 4000mAh baterie, 12Mpx fotoaparát, procesor Qualcomm Snapdragon 439 a obrazovka s úhlopříčkou 5,45″.

Telefon s transportní fólií
Telefon s transportní fólií

Nabíječka

Ve spodním patře balení najdeme nabíjecí adaptér a kabel, který kromě dodávání energie může posloužit také k přenosu dat mezi telefonem a počítačem. Poněkud nás zklamala koncovka microUSB na konci, kterým se připojuje k telefonu. Přeci jen v roce 2019 už je čas přinést USB-C i do nejlevnějších modelových řad!

Nabíječka s kabelem
Nabíječka s kabelem

Nabíjecí adaptér je model MDY-09-EW s výstupním proudem 2 ampéry a napětím 5 voltů. Jedná se tedy o standardní nabíječku s výkonem 10 wattů, která by telefon (bez započtení ztrát) měla nabít asi za necelé dvě a půl hodiny. Mimochodem stejný adaptér najdete i v balení Redmi Note 7 nebo Xiaomi Mi A3.

Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite
Detail nabíjecího adaptéru
Detail nabíjecího adaptéru

Redmi 7A zepředu

Z přední strany působí Redmi 7A hodně konzervativním dojmem, což ale nemusí být nutně na škodu. Nenajdete zde žádný výřez ani „kapku“ – mobil se vyznačuje poměrně výrazným prostorem pod a nad obrazovkou. Ani rámečky nejsou vysloveně tenké, takže displej zabírá jen 74,4 % čelní plochy.

Redmi 7A nemá žádný výřez obrazovky
Redmi 7A nemá žádný výřez obrazovky

V prostoru nad obrazovkou najdeme kromě výřezu pro reproduktor pro hovory ještě přední fotoaparát s rozlišením 5 Mpx. Dále jsou zde prakticky neviditelné snímače okolního osvětleni a přiblížení. Nechybí ani notifikační LED, situovaná vlevo od reproduktoru, která umí svítit pouze bílou barvou. Dolní bradu dekoruje stříbrné logo Redmi.

Díky příjemným rozměrům 146,3 × 70,4 × 9,6 milimetrů padne Redmi 7A velmi dobře i do menší dlaně, přičemž k pohodlnému držení přispívá i rozumné rozložení hmotnosti. Telefon váží 165 gramů – patří tedy spíše k těm lehčím.

Redmi 7A zezadu

Zadní strana telefonu je plastová, nicméně svou strukturou a provedením velmi dobře imituje pocit a vzhled kovu. Poměrně ochotně však zachytává otisky prstů, takže nebude marné uvažovat o nějakém ochranném obalu nebo pouzdru, když už výrobce žádné nepřiložil.

Zadní strana telefonu je plastová
Zadní strana telefonu je plastová

Na první pohled překvapí absence čtečky otisků prstů, což však neznamená, že by se přesunula do obrazovky, jak je zvykem u střední a vyšší třídy. Redmi 7A v rámci úspor prostě čtečku otisků nemá. Částečně to kompenzuje možností odemykat zařízení obličejem.

Kromě nápisů „Redmi designed by Xiaomi“ a „made in China“ najdete na zadní straně ještě symbol CE a upozornění, že vysloužilý telefon nemáte vyhazovat do odpadu. V levé horní části pak najdete optiku 12Mpx fotoaparátu s LED bleskem, která jen minimálně vystupuje nad okolní povrch

Fotoaparát téměř nevystupuje nad okolní povrch
Fotoaparát téměř nevystupuje nad okolní povrch

Celkový dojem Redmi 7A je pozitivní. Ano, telefon sice nijak nezastírá, že patří k levnějším modelům, přesto je velmi dobře zpracovaný a opravdu příjemně se drží v dlani. Kvalitní zpracování je u Xiaomi v posledních letech dobrým zvykem, a to platí i pro tuto kategorii. Malé plus můžeme přidat za deklarovanou odolnost proti stříkající vodě.

Redmi 7A je odolný proti stříkající vodě
Redmi 7A je odolný proti stříkající vodě

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Hrany Redmi 7A

Na pravé hraně se nacházejí plastová hardwarová tlačítka pro zapnutí/vypnutí telefonu, respektive rozsvícení/zhasnutí obrazovky a nastavení hlasitosti. Všechna jsou během hovoru v dosahu palce pravé ruky, mají jistý stisk, na který reagují jemným cvaknutím.

Pravá hrana telefonu Redmi 7A
Pravá hrana telefonu Redmi 7A

Na horní hraně najdeme 3,5mm audio konektor typu „jack“ pro připojení sluchátek. Kromě toho je zde také malá štěrbina sekundárního mikrofonu, jehož úkolem je filtrování zvuků okolí v průběhu hovoru. Malým překvapením je absence infračerveného vysílače.

Horní hrana Redmi 7A
Horní hrana Redmi 7A

Na levé hraně je šuplíček pro SIM a paměťové karty. Redmi 7A nabízí kombinovaný slot, což v praxi znamená, že do něj můžete současně nainstalovat dvě nanoSIM a jednu paměťovou kartu formátu microSD s maximální kapacitou až 256 GB.

Kombinovaný slot na levé hraně
Kombinovaný slot na levé hraně

Dolní hrana má klasické provedení v podobě dvou mřížek, mezi kterými je usazen nabíjecí konektor. V pravé mřížce (při pohledu zepředu) je hlasitý reproduktor, v levé se skrývá mikrofon pro hovory. Poněkud rozpačití jsme ze skutečnosti, že jako nabíjecí konektor je použit starší a dnes již minimálně používaný microUSB. Škoda – USB-C by tomuto telefonu slušelo víc.

Spodní hrana telefonu
Spodní hrana telefonu

Obrazovka

Jedním z míst, kde se u levých telefonů šetří, bývá obrazovka. Platí to i v případě Redmi 7A, který je vybaven IPS LCD displejem s úhlopříčkou 5,45″ a rozlišením 720 × 1440 obrazových bodů. Tomu odpovídá poměr stran 18:9 a jemnost 295 ppi.

Redmi 7A má LCD obrazovku
Redmi 7A má LCD obrazovku

Parametry obrazovky se výrobce nijak zvlášť nechlubí – je to prostě běžný LCD panel se všemi s tím souvisejícími výhodami i nevýhodami. Z výhod jmenujme přirozené barvy a poměrně slušnou čitelnost na přímém slunci – maximální deklarovaný kontrast je 1000:1.

K nevýhodám patří relativně menší pozorovací úhly a fakt, že černá není tak černočerná, jako na AMOLEDech. Přehlédnout nešlo také maličko nevyrovnané podsvětlení, které je u stran o něco výraznější než uprostřed.

Informace o obrazovce z aplikace Display Tester
Informace o obrazovce z aplikace Display Tester

Rozhodně ale nejde o nic tragického – v této cenové kategorii je taková obrazovka prostě standardem a většině uživatelů bude stačit. Stejně tak není překvapením, že displej není krytý odolným sklem, neboť to by zvyšovalo cenu celého zařízení.

Poco X3 Pro

Čtečka otisků prstů

Kapitola „Čtečka otisků prstů“ bude mimořádně krátká – Redmi 7A totiž nemá čtečku otisků prstů, a to ani na zadní straně, ani v obrazovce. K jeho odemykání lze kromě PINu, hesla a gesta použít také obličej.

Odemykání tváří

Ačkoli má Redmi 7A pouze 5Mpx přední fotoaparát, nechybí v jeho nabídce možnost odemykání tváří. Samozřejmě se nejedná o žádnou pokročilou technologii – telefon prostě porovnává uložený snímek s obličejem před sebou.

Redmi 7A podporuje odemykání tváří
Redmi 7A podporuje odemykání tváří

Funguje to docela spolehlivě a za dobrých světelných podmínek netrvá odemknutí déle než sekundu, což je stále rychlejší než zbývající podporované metody. Samozřejmě ve tmě nebo špatných podmínkách odemykání tváří nefunguje.

Telefon nepodporuje probuzení poklepáním na obrazovku, takže k zahájení procesu odemykání je nejprve nutné ho probudit stiskem hardwarového tlačítka na pravém boku.

Hardwarová výbava

Zatímco loňský model Redmi 6A měl nepříliš oblíbený procesor Mediatek MT6761 Helio A22, letošní Redmi 7A vsadil na čip od Qualcommu – jmenovitě jde o osmijádrový Snapdragon 439. Tento procesor z poloviny roku 2018 je vyráběn 12nm procesem a čtyři z jeho jader Cortex A53 mají maximální rychlost až 2,0 GHz.

Grafiku zajišťuje akcelerátor Adreno 505 s maximální rychlostí 650 MHz. Celkem pochopitelně není tento telefon určen k hraní graficky náročných titulů, s méně náročnými hrami si však poradí docela dobře.

Redmi 7A se vyrábí ve dvou variantách. Levnější poskytne 2 GB operační paměti a jen 16GB interní úložiště. Dražší verze má stejně velkou RAM, avšak interní paměť je dvakrát větší. V každém případě je možné ji rozšířit kartou microSD s maximální kapacitou až 256 GB.

Redmi 7A není herní telefon
Redmi 7A není herní telefon

Z vlastní zkušenosti však doporučujeme 16GB variantu pouze uživatelům, kteří instalují jen několik nenáročných aplikací, nehrají hry a jsou ochotni jednou za čas přesunout fotky a videa z telefonu do počítače. V opačném případě se velice rychle dočkáte hlášky o nedostatku úložiště – po prvním spuštění je uživateli k dispozici jen 7 GB prostoru, a ten se velice rychle plní.

Poco X3

Benchmarky

Tento telefon nemá ambice překonávat rekordy v nejrůznějších benchmarcích. Pro jeho cílovou skupinu patrně nebudou výsledky rozhodujícím faktorem, ale přesto jsme Redmi 7A museli otestovat v klasické trojici, sestávající z AnTuTu, GeekBench a AI Benchmark.

Tradičně musíme upozornit, že benchmarky nejsou jednoznačným odrazem toho, jak se telefon chová v reálných podmínkách, nicméně mohou mnohé napovědět. Přinejmenším ukazují, kam se telefon z hlediska poskytovaného výkonu řadí.

Všechny testy provádíme jednotnou metodikou, kdy nejprve restartujeme telefon, poté postupně provedeme pět měření. Nejlepší a nejhorší výsledek škrtáme, ze zbylých tří následně počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

Klasikou je AnTuTu Benchmark, který porovnává výkony telefonů v oblasti procesoru, grafiky, paměti a uživatelské zkušenosti. Výsledkem je skóre, které slouží ke komplexnímu porovnání dvou a více zařízení.

V tomto testu dosáhl Redmi 7A výsledku 73 289 bodů. To ho výkonnostně řadí malý kousek za minulou generaci Redmi 6, avšak stále před Xiaomi Redmi 5. Rozdíly v nejnižší třídě jsou však relativně malé.

 • Xiaomi Mi 9 – 369 007 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 291 601 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 287 239 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 284 509 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 264 539 bodů
 • Poco F1 – 253 804 bodů
 • Xiaomi Mi 9T (Redmi K20) – 212 218 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 199 145 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 178 763 bodů
 • Redmi Note 7 – 142 842 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 139 876 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 116 233 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 115 687 bodů
 • Xiaomi Mi Play – 87 930 bodů
 • Xiaomi Redmi 6 – 75 636 bodů
 • Redmi 7A – 73 289 bodů
 • Xiaomi Redmi 5 – 70 063 bodů

Geekbench 4

Benchmark Geekbench 4 vyhodnocuje především výpočetní výkon a poměrně dobře odráží, jak se zařízení chová v běžných operacích, jako je surfování po webu či práce s dokumenty. Počítá zvlášť výsledky při zpracování jedním procesorovým jádrem a více jádry.

Poco X3

V tomto testu Redmi 7A netajil, že je „low endovým“ telefonem a umístil se na konci obou žebříčků. Určitě to ale neznamená, že by byl pomalý – při běžné práci běží vše plynule, jen občas je nutné chviličku počkat. Samozřejmě v náročnějších aplikacích je slabší výkon znát.

Výsledky testů s jedním jádrem

 • Xiaomi Mi 9 – 3430 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 2536 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 2467 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 2447 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 2430 bodů
 • Poco F1 – 2426 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 2389 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 1953 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 1880 bodů
 • Redmi Note 7 – 1626 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 1527 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 1341 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 1332 bodů
 • Redmi 7A – 863 bodů

Výsledky testů s více jádry

 • Xiaomi Mi 9 – 10 079 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 2s – 9058 bodů
 • Xiaomi Mi 8 – 8960 bodů
 • Poco F1 – 8814 bodů
 • Xiaomi Mi 8 Pro – 8679 bodů
 • Xiaomi Mi Mix 3 – 7975 bodů
 • Xiaomi Black Shark – 7200 bodů
 • Xiaomi Mi 9T – 6832 bodů
 • Xiaomi Mi 9 SE – 5950 bodů
 • Xiaomi Mi A3 – 5581 bodů
 • Redmi Note 7 – 5470 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 5 – 4903 bodů
 • Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 4675 bodů
 • Redmi 7A – 3084 bodů

AI Benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při nastavení fotoaparátu během pořizování snímku a následném zpracování.

Bohužel AI Benchmark se nám na Redmi 7A nepovedlo přes opakované pokusy dokončit. Test v průběhu vždy spadl a ani po opětovném spuštění jsme se nedočkali výsledků. Je otázkou, zda za to může chyba v testovací aplikaci, nebo něco jiného.

Komunikace

Globální verze telefonu Redmi 7A pochopitelně zvládá všechny frekvence a standardy, používané na našem kontinentu. Ve výbavě tak pochopitelně nechybí podpora „českého LTE“ v pásmu B20. Úplný výčet podporovaných technologií vypadá následovně:

 • GSM: B2/3/5/8
 • WCDMA: B1/2/5/8
 • LTE-FDD: B1/2/3/4/5/7/8/20
 • LTE-TDD: B38/40

Během testování jsme v tomto směru nezaznamenali žádné problémy s hlasovými ani datovými službami. Vše fungovalo tak, jak jsme zvyklí z dražších modelů. Taktéž v příhraničních oblastech se tento telefon choval stejně, jako jakýkoli jiný.

Konektivita

Z hlediska bezdrátových sítí chybí podpora nejnovějších standardů a dvou pásem. Redmi 7A podporuje jen Wi-Fi 802.11 b/g/n, a to pouze v pásmu 2,4 GHz. V tomto směru můžeme konstatovat spokojenost – připojení bylo naprosto stabilní a dosah odpovídat tomu, nač jsme zvyklí z jiných modelů. Rychlost přenosů odpovídala maximální přenosové rychlosti linky a nijak ji neovlivňovalo vypnutí/zapnutí Bluetooth ani GPS, což byl problém například u Huawei P8 Lite či Xiaomi Mi A1.

Bluetooth je podporován pouze starší verze 4.2, což ovšem není zásadní nedostatek. K telefonu jsme měli připojená bezdrátová sluchátka Xiaomi Redmi AirDots a chytrý náramek Mi Band 2, přičemž vše fungovalo spolehlivě a nemuseli jsme řešit jakékoli problémy.

Z hlediska dalších technologií není přítomen infračervený vysílač, takže telefon nemůže fungovat jako dálkový ovladač domácí elektroniky. Tlak na co nejnižší cenu se projevil i absencí NFC, tudíž Redmi 7A nelze použít k bezkontaktnímu placení. To ale není velkým překvapením, neboť NFC chybí i v mnoha telefonech střední třídy.

Redmi 7A je dále vybaven těmito senzory a snímači:

 • senzor přiblížení
 • senzor okolního světla
 • elektronický kompas
 • senzor zrychlení

Určování polohy

Dle oficiální specifikace má Redmi 7A podporovat následující poziční satelitní systémy: americké GPS, ruský Glonass a čínský Beidou. Ve výčtu evidentně chybí systém Galileo, což je poněkud zvláštní, protože čip tohoto telefonu má evropské satelity podporovat. Test pomocí aplikace GPS Test prozradil, že telefon satelity Galileo „vidí“, avšak nepoužívá je k určování polohy. Rozumné vysvětlení pro to nemáme, avšak vliv na přesnost a rychlost tato skutečnost neměla.

Citlivost přijímače je velmi dobrá – telefon nacházel svou pozici v rámci dvou až tří sekund. Následně ji neztrácel a bez jakýchkoli potíží ji průběžně aktualizoval. Deklarovaná odchylka se pohybovala nejčastěji mezi čtyřmi a osmi metry, což je dnes víceméně standardem.

Navigaci jsme zkoušeli v aplikacích Waze a Mapy Google, přičemž jsme nezaznamenali žádné problémy. GPS průběžně aktualizovala polohu a nedocházelo k žádným výpadkům. V případě sjetí z trasy následoval přepočet během několika mála sekund.

Pochopitelně jsme museli otestovat schopnosti nejlevnějšího modelu Redmi při geocachingu. Ani zde jsme nezaznamenali nic, nač bychom si mohli stěžovat. Přesnost byla dostatečná, samozřejmě v zalesněných či zastavěných oblastech se situace zhoršovala, ale rozhodně nešlo o nic, čím by se tento model vymykal od svých konkurentů. Na „keškách“ jsme mohli ocenit poměrně dobrou výdrž tohoto telefonu.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Redmi 7A je vybaven akumulátorem s kapacitou 4000 mAh. Ten je – s ohledem na relativně malý výkon a nižší rozlišení obrazovky – příslibem nadprůměrně dlouhé výdrže na jedno nabití. Tuto skutečnost jsme si potvrdili v praxi – po celodenním používání putoval telefon do nabíječky obvykle s více než 60 %, někdy i 70 % zbývající energie.

Akumulátor telefonu má kapacitu 4000 mAh
Akumulátor telefonu má kapacitu 4000 mAh

V den, kdy jsme telefon používali jen minimálně (ovšem s veškerou synchronizací a notifikacemi) zbývalo po 14 hodinách ještě 88 %. Teoreticky by tak v takto umírněném režimu dokázal na jedno nabití fungovat necelých pět dnů.

Zaměřili jsme se také na spotřebu při geocachingu, který je velmi náročný na spotřebu, neboť po celou dobu běží buď navigace (v našem případě Waze), nebo aplikace pro hledání kešek (v našem případě c:geo). Během tři hodiny trvajícího výletu klesl stav baterie z původních 91 % na 62 %, tedy o 29 %, což je necelých 10 % za hodinu. Vezmeme-li v úvahu, že po celou dobu byla rozsvícená obrazovka, běžely přenosy přes mobilní síť, a ještě byla zapnutá GPS, pak jde o opravdu silně nadstandardní výkon.

Podle oficiálních materiálů by Redmi 7A měl vydržet až:

 • 19 dnů v režimu standby
 • 216 hodin přehrávání hudby
 • 25 hodin telefonních hovorů
 • 17 hodin přehrávání videa

Zajímavostí je, že zatímco indická varianta Redmi 7A přichází s nabíječkou s výstupním proudem 1 ampér, nabíječka globální verze nabízí dvojnásobný proud – tedy můžete s ní nabíjet výkonem až 10 wattů. Plné nabití „z nuly na sto“ trvá 2 hodiny a 24 minut.

Nabíjení výkonem 10 wattů
Nabíjení výkonem 10 wattů

Škoda jen, že čínský výrobce setrval s nejlevnějším modelem u dnes již zastaralého konektoru microUSB. Bezdrátové nabíjení samozřejmě telefon této kategorie nepodporuje a nikdo se kvůli tomu nemůže na Redmi/Xiaomi zlobit.

Fotoaparát

Zatímco někteří výrobci se předhánějí v tom, kolik a jakých fotoaparátů přinesou na svých telefonech, Redmi 7A je v tomto směru tak trochu „ze staré školy“. Je jasné, že každý foťák navíc by znamenal zvýšení ceny, takže u nejlevnějšího mobilu najdeme jeden fotoaparát vpředu a druhý vzadu.

Zadní foťák má rozlišení 12 Mpx (výsledné snímky mají 4032 × 3016 obrazových bodů), velikost bodů snímače 1,25μm a řekněme průměrnou světelnost f/2,2. Nechybí rychlý systém automatického fázového ostření (PDAF) ani přisvětlovací LED, suplující funkci blesku.

K pořizování fotek je určena aplikace Fotoaparát, která je na telefonech značky Xiaomi takřka klasikou. S ohledem na menší výkon telefonu samozřejmě chybí některé režimy, které najdeme v telefonech střední a nejvyšší třídy.

K dispozici jsou tyto módy:

 • Fotografie – s možností nastavení blesku a režimu HDR.
 • Pro – s nastavením vyvážení bílé, ISO, rychlosti závěrky
 • Video
 • Krátké video

Fotoaparát na přední straně má rozlišení 5 Mpx a světelnost f/2,2. Za dobrých světelných podmínek dokáže pořídit docela solidní fotky s věrnými barvami a průměrnými detaily. Kromě toho zvládne natáčet video s rozlišením 1080p při 30 snímcích za sekundu.

Jak fotí Redmi 7A?

Na tento telefon se musíme dívat optikou jeho ceny. Nemůžeme čekat, že zařízení s cenovkou atakující necelé tři tisíce, bude pořizovat stejně kvalitní snímky jako vlajková loď se 48Mpx snímačem Sony IMX586. Výsledky odpovídají očekáváním a celkově jsou poměrně příjemným překvapením.

Za dobrých světelných podmínek dokáže Redmi 7A pořizovat pěkné fotky s příjemně realistickými barvami a poměrně slušně prokreslenými detaily. Na větších plochách se však při detailním pohledu občas objevuje jemný šum. Pokud bychom měli hodnotit výkon fotoaparátu, pak na vystavování fotek na Facebooku či jiných sociálních sítích naprosto postačuje.

Podstatně horší je situace ze zhoršených světelných podmínek, respektive za tmy. V takové situaci dochází ke ztrátě detailů, barvy se ztrácejí a objevuje se větší množství šumu. Hodně často se nepovede telefon udržet a snímek je pak rozmazaný. Jako velmi slabý musíme hodnotit blesk, jehož výkon často nestačí k osvětlení scény.

Je ale nutné si uvědomit, že se tu bavíme o telefonu s cenovkou kolem 2,5 tisíc korun – tedy nejnižší třídě, jaká je vůbec dostupná. S focením ve zhoršených světelných podmínkách se přitom potýkají i podstatně dražší telefony.

Ukázkové fotky pořízené v rámci recenze Redmi 7A

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Redmi 7A. Všechny níže vystavené fotky v původním rozlišení bez jakýchkoli úprav si můžete stáhnout v jednom balíčku velkém 125 MB z Ulož.to.

 

Natáčení videa

Redmi 7A nabízí následující možnosti režimů natáčení videa:

 • UHD 4K při 30 fps
 • HD 720p při 30 fps

S ohledem na hardwarový výkon nelze pochopitelně počítat s podporou zpomaleného videa. V nabídce jsme také nenašli ani optickou, ani elektronickou stabilizaci, což je ale v této cenové kategorii normální. Bohužel na výsledcích se tento nedostatek viditelně projevuje.

Jak natáčí Redmi 7A?

Nejviditelnějším nedostatkem videí, natočených v průběhu recenze Redmi 7A, je chybějící stabilizace. Pokud si během natáčení neopřete ruce o pevnou podložku, počítejte s tím, že se obraz bude chvět, jak to můžete vidět v ukázkách níže. Barvy a detaily hodnotíme za dobrých světelných podmínek jako dostatečné, také zaznamenaný zvuk je vcelku dobrý.

Ukázková videa pořízená v rámci recenze Redmi 7A

Podívejte se na ukázková, nijak neupravovaná videa, které jsme pořídili pro účely recenze Redmi 7A.

 

 

Zvuk

Zvuk hlasitého reproduktoru je čistý a zřetelný, dokonce jsme zaznamenali i příjemné náznaky basů. Nejvyšší hlasitost by ale mohla být o něco vyšší – přeci jen v ne úplně dokonale odhlučněném autě byla slyšitelnost navigace na hraně.

Samozřejmě nelze očekávat, že by telefon v této cenové kategorii nabízel audiofilský zážitek, když to většinou nedokážou ani několikanásobně dražší zařízení. Reproduktor tu prostě je, svou funkci plní a na hry a sledování videí v pohodě stačí. To je asi tak vše, co se k němu dá říci.

Operační systém

Operačním systémem je MIUI 10.2.4, postavená na Androidu 9 Pie. Ve druhé dekádě srpna jsme měli k dispozici červencové bezpečnostní záplaty, což lze u tak levného mobilu považovat za úspěch. Součástí „základní palubní výbavy“ je bezmála čtyřicet aplikací.

Nutno říci, že MIUI 10 je zjevně velice dobře odladěná, neboť i na takto slabém telefonu běžela relativně plynule. Ano, samozřejmě byly momenty, kdy bylo nutné chviličku počkat na odezvu, ale nešlo o nic zásadního, co by uživatele orientovaného na nízkou cenu mělo jakkoli rozčilovat.

Klasikou MIUI je umísťování ikon všech aplikací na domovské obrazovky, což je jeden z mnoha rysů, které tato nadstavba „okoukala“ od iPhonů. Pokud by vám toto provedení nevyhovovalo, není problém nainstalovat si alternativní launcher, který nastolí obvyklé pořádky v podobě tradičního seznamu aplikací.

MIUI jde svou cestou

Kromě tvrdošíjného umísťování aplikací na domovské obrazovky je dalším specifikem MIUI seznam posledních spuštěných aplikací. Ten je realizován v podobě dvou vertikálně posouvaných sloupců, což je překvapivě praktické řešení. Dlouhým podržením aplikace v tomto seznamu vyvoláte nabídku s možností jejího uzamknutí před nežádoucím ukončením, rozdělení obrazovky a vstupu do nastavení. Pokud kartu aplikace odsunete do strany, dojde k jejímu ukončení.

Další změny proti čistému Androidu najdete v panelu rychlého nastavení a notifikací. Překvapilo nás, že ačkoli Redmi 7A nemá výřez pro přední foťák, jsou v levé polovině oznamovací oblasti zobrazeny hodiny, zatímco notifikace po nějaké době „mizí“ do oznámení.

Výběr funkcí, které si můžete nechat zobrazovat v panelu rychlého přístupu je dostatečný, chyběl nám snad jen přepínač dat mezi dvěma SIM, na který jsme si zvykli na telefonu OnePlus. Z oznamovací oblasti lze také ovlivňovat úroveň jasu obrazovky a rychle vstoupit do systémového nastavení.

Jinak vypadá proti čistému Androidu systémové nastavení, a to nejen po stránce grafické, ale i z hlediska struktury. Na jiné roztřídění a pojmenování položek se naštěstí poměrně snadno zvyká, takže vám časem bude připadat logické. Nechybí ani rychlé vyhledávání položek.

Speciality MIUI

Ke specialitám MIUI patří například možnost ovládání gesty, která je přítomná i zde. Pokud se vám tedy nelíbí tradiční trojice tlačítek v dolní liště, můžete v nastavení v sekci Zobrazení na celou obrazovku zvolit ovládání pomocí gest, které se nápadně podobá ovládání známému z iPhone X.

Nechybí ani oblíbené Duální aplikace. Tato funkce vytvoří jakousi „stínovou kopii“ vybraných programů, které pak můžete používat s různými účty. Díky tomu lze například na jednom telefonu používat paralelně dva účty Facebooku, ale i mnoha dalších aplikací, které to nativně nepodporují.

Nesmíme zapomenout ani na funkci Druhý prostor – jedná se v podstatě o sekundární, izolované prostředí s autorizovaným přístupem. Oceníte ho například, pokud telefon míníte používat nezávisle pro pracovní a soukromé účely, nebo jestliže „vedete paralelní život“. Do druhého profilu se dostanete pouze přes otisk prstu nebo PIN.

V nastavení jsme také našli relativní novinku, označenou jako Tísňové SOS. Funguje tak, že nadefinujete kontakty, kterým má být v případě nouzové situace odeslána SMS. Pokud se pak ocitnete v tísni, stačí pětkrát za sebou stisknout tlačítko napájení a telefon odešle všem kontaktům SMS s informací o vaší poloze. Výhodou je, že můžete upozornit na svou situaci, aniž byste museli vytáhnout telefon z kapsy.

Předinstalované aplikace

MIUI přichází tradičně s pestrou paletou předinstalovaných aplikací – v případě Redmi 7A je jich skoro čtyřicet, což znamená, že výrobce softwarovou výbavu nijak neošidil. Zejména u verze se 16 GB interní paměti však platí, že o to méně zbývá místa na instalaci dalších aplikací. Pojďme si postupně stručně projít všechny aplikace a vysvětlit jejich funkce.

Základní sada

 • Prohlížeč – základní aplikace pro prohlížení webových stránek. Nabízí asi vše, co můžete pro tyto účely potřebovat, včetně režimu čtení. Upřímně ale nevidíme žádnou zásadní výhodu, proč používat tento program místo Chrome.
 • Galerie – praktická a pro většinu účelů zcela postačující aplikace pro prohlížení a správu fotek. Nabízí i jednoduché úpravy, jako jsou softwarová vylepšení, ořez, grafické filtry, nálepky, kreslení či přidání textu. Jednou z vítaných funkcí je možnost schovat zvolené fotky pod zámek.
 • Nastavení – systémové nastavení si Xiaomi upravilo podle svých představ. Je poměrně přehledné, na jeho strukturu se snadno zvyká, jednotlivé sekce jsou odlišeny barevnými ikonami. Nechybí ani praktická možnost vyhledávání položek pomocí klíčových slov.
 • Hudba – jednoduchá aplikace pro přehrávání zvukových souborů, uložených v zařízení. Samozřejmě zvládá všechny obvyklé zvukové formáty, podporuje playlisty, automatické vypnutí po vypršení nastaveného času a další funkce.
 • Optimalizace – většinou je doporučeno do běhu operačního systému Android nijak nezasahovat, protože to může způsobit více škody než užitku. U telefonů Xiaomi je výjimkou aplikace Optimalizace, kterou do telefonu instaluje přímo výrobce. Poskytuje možnost odstranění zbytečných souborů, uvolnění místa, kontrolu zabezpečení, informace o využití dat a řadu dalších užitečných nástrojů.
 • Obchod Play – na telefonech s globální ROM, určených pro prodej ve světě, samozřejmě nemůže chybět oficiální repozitář aplikací Obchod Google Play. Z něj můžete vybírat a stahovat z nabídky stovky tisíc programů a her, ale i nakupovat knihy, písničky a filmy.

Základní aplikace

 • Telefon – základní aplikace pro správu kontaktů a volání nabízí asi vše, co bychom od programu tohoto typu čekali. Samozřejmě zvládá propojení s kontakty Google, takže pokud přecházíte z jiné značky telefonu, nebude pro vás přenos adresáře žádným problémem. Velmi příjemná je nativní podpora nahrávání hovorů pro všechna nebo vybraná čísla, která je však ve výchozím stavu vypnutá.
 • Zprávy – výchozí aplikace pro práci s textovými zprávami má bohužel poměrně dost nedostatků. Proto doporučujeme podívat se po alternativě (spokojeni jsme například s Textrou). Jedná se o víceméně běžný program tohoto typu, nám však chyběla podpora práce na šířku, nemožnost nastavit si specifické tóny pro vybrané kontakty, a především schopnost odstraňovat diakritiku před odesláním.
 • Chrome – další webový prohlížeč pochází z dílny Googlu, a pokud ho používáte na desktopu, rozhodně doporučujeme využívat ho i na mobilním telefonu. Podporuje například synchronizaci historie navštívených stránek, hesel a dalších nastavení. Ve svém segmentu se jedná v podstatě o zavedený standard.
 • Fotoaparát – aplikace pro pořizování snímků zůstává už nějakou dobu bez zásadnějších změn. Nabízí několik základních režimů, včetně možnosti manuálního nastavení, nicméně možnosti jsou v případě tohoto telefonu omezené parametry foťáku.

Aplikace Google

 • Google – primárně slouží jako vyhledávač, ale poskytuje také základní informace o počasí a aktuality z vybraných internetových médií. Kupodivu tuto cestu používá ke sledování informací ze zpravodajských serverů stále více uživatelů.
 • Gmail – tradiční aplikace pro správu pošty. Poradí si nejen se schránou na Gmailu, ale prakticky na jakémkoli poštovní serveru s podporou IMAP, Exchange Serveru či Office 365. Z hlediska nabízených funkcí nechybí asi nic, co byste byť jen trochu mohli potřebovat.
 • Mapy – komplexní mapová aplikace, která pomůže s vyhledáním adresy, firmy či podniku. Obsahuje také klasickou navigaci jak pro auto, tak i pro pěší – v poslední verzi přibyla možnost pěší navigace s pomocí rozšířené reality.
 • YouTube – přístup k největšímu portálu s videy, kde můžete nejen sledovat a objevovat, ale také nahrávat vlastní videa přímo z mobilního telefonu. Google aplikaci neustále vyvíjí – v současnosti v ní najdete trendy, odběry a možnost publikovat svá videa.
 • Disk – cloudové úložiště Googlu poskytuje v základu poměrně slušný prostor 15 GB, plus neomezené místo na fotky. Aplikace zvládá práci s texty, tabulkami i prezentacemi. Za 60 korun měsíčně můžete získat prostor s kapacitou 100 GB.
 • Hudba Play – cloudová hudební služba, kterou se Google snaží konkurovat Spotify, YouTube Music a dalším. Můžete si sem nahrát vlastní soubory, ale také koupit vybrané písničky nebo celá alba.
 • Filmy Play – online videotéka, ve které si můžete koupit nebo „pronajmout“ film ke zhlédnutí. Ten pak lze přehrát nejen v telefonu, ale i na počítači.
 • Duo – aplikace pro komunikaci formou internetového hovoru či videohovoru, kterou se Google snaží (nutno dodat, že nepříliš úspěšně) prosazovat.
 • Fotky – kromě toho, že tento program můžete použít k prohlížení fotografií je patrně největší výhodou možnost jejich zálohy do cloudu. V případě vysoké kvality dostáváte na své snímky neomezený prostor zdarma, takže pokud ztratíte, zničíte, nebo vyměníte telefon, nepřijdete o své vzpomínky.

Nástroje

 • Kontakty – sekce aplikace Telefon, kterou jsme si představili výše.
 • Kalkulačka – základní kalkulátor, na kterém můžete provádět základní operace, ale i pokročilé funkce, jako je výpočet BMI, objemu, obsahu, nebo převod mezi dvěma měnami.
 • Hodiny – již léty prověřená aplikace, obsahující budíky (včetně opakovaných), zobrazení času na různých místech světa, stopky a časovač.
 • FM Rádio – aplikace pro příjem rozhlasového vysílání na velmi krátkých vlnách. Příjemným překvapením pro nás byla skutečnost, že ke svému fungování nevyžaduje připojení sluchátek.
 • Záznamník – pomocí této aplikace můžete proměnit telefon v digitální záznamník se všemi obvyklými funkcemi. Nahrávky lze ukládat ve formátech MP3, AAC a WAV v několika úrovních kvality.
 • Nahrávání obrazovky – šikovný nástroj, kterým můžete zaznamenat dění na obrazovce telefonu do videa. Soubor pak můžete třeba vystavit nebo sdílet na YouTube, případně přes další aplikace.
 • Zpětná vazba – oficiální aplikace pro nahlašování chyb a problémů v MIUI vývojářům.
 • Skener – program, který si kromě skenování čárových kódů poradí také s převodem papírových dokumentů do jejich digitální podoby.
 • Stažené – jednoduchý přístup k souborům staženým z internetu, tedy do složky „downloads“ v interním úložišti.
 • Kompas – jednoduchý kompas, který kromě ukazatele směru na sever zobrazuje také zeměpisné souřadnice aktuální polohy.

Další aplikace

 • Počasí – meteorologické aplikace jsou mezi uživateli oblíbené, takže jedna nechybí ani v Redmi 7A. Je poměrně jednoduchá, a kromě aktuální situace ukazuje výhled na další tři dny. Data přitom přebírá z AccuWeatheru.
 • Kalendář – aplikace pro plánování času má výhodu v tom, že podporuje propojení s Kalendářem Google, takže informace o svých plánech můžete synchronizovat napříč několika zařízeními. Kromě toho je můžete spravovat také ve webovém rozhraní.
 • Správce souborů – vcelku vydařená aplikace pro správu souborů v zařízení. Nabízí jak filtrování podle typu, tak pohled na úložiště, který se podobá Průzkumníkovi z Windows. Nutno uznat, že nechybí asi žádné důležité funkce.
 • Mi Drop – aplikace pro rychlý přenos souborů mezi dvěma zařízeními. Výhodou je, že ke své činnosti nevyžaduje internetové připojení. Navíc, díky možnosti instalace z Obchodu Play, není omezena jen na telefony Xiaomi.
 • Čistič – zástupce jedné ze sekcí aplikace Optimalizace, kterou jsme si popsali výše. Jedná se o nástroj pro odstranění zbytečných dat, jako jsou soubory mezipaměti, staré instalační balíčky a další, které zabírají drahocenné místo v nevelké interní paměti.
 • Mi Video – základní přehrávač videí, uložených v telefonu. Překvapivě nechybí ani podpora titulků s možnosti nastavení jejich velikosti a barvy či volba zvukové stopy.
 • Poznámky – aplikace pro vytváření, ukládání a správu poznámek nápadně připomíná Poznámky Google Keep. Podporuje zadávání textu, kreslení i zvukové/hlasové poznámky.
 • Fórum MIUI – přístup k oficiálnímu diskuznímu fóru MIUI, kde se můžete dozvědět poslední novinky ze světa Xiaomi, případně odeslat zpětnou vazbu (například nahlásit zjištěnou chybu).
 • Facebook – předinstalovaná aplikace největší sociální sítě, kterou však je možné, v případě, že ji nehodláte využívat, odinstalovat.
 • AliExpress – předinstalovaná aplikace jednoho z největších čínských online obchodů. I v tomto případě je možné aplikaci bez následků odinstalovat.

Hodnocení recenze Redmi 7A

Recenze Redmi 7A ukázala, že zákazníci, pro které je hlavní prioritou co možná nejnižší cena, dnes u Xiaomi určitě nedostanou špatný telefon. Samozřejmě s touto cenovkou je ale nutné počítat s celou řadou kompromisů, které však rozhodně nejsou nijak fatální.

Začněme ale zjištěnými klady, ke kterým kromě příznivé cenovky patří nesporně dlouhá výdrž na jedno nabití a velmi kvalitní dílenské zpracování. Kladně hodnotíme také použití procesoru od Qualcommu, jehož výkon je pro účely tohoto zařízení naprosto postačující. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že na hraní náročnějších her prostě mobil této cenové kategorie prostě nestačí.

Jako dobrý hodnotíme displej, díky jehož velikosti je tento telefon kompaktní, což ocení především uživatelé s malými dlaněmi. V této kategorii opravdu nemůžeme vyčítat relativně nízké rozlišení, které se alespoň pozitivně podepisuje na výdrži. Chybějící čtečku otisků prstů docela solidně zastupuje odemykání obličejem, které navíc vypadá docela „cool“.

Solidní telefon za slušné peníze
Solidní telefon za slušné peníze

Ačkoli telefon podporuje paměťové karty, doporučujeme se před nákupem důkladně zamyslet nad velikostí interní paměti. 16 GB, ze kterých zbývá uživateli sotva polovina, bude stačit jen těm, kdož si Redmi 7A pořídí na telefonování a psaní zpráv, případně si nainstalují několik málo nenáročných aplikací. Jakmile budete chtít víc, určitě bude mnohem lepší volbou verze se 32 GB úložiště.

Fotoaparát podává na svou kategorii za jasného světla pěkné výsledky, byť pochopitelně nesnese srovnání s telefony střední a vyšší třídy. Od nejlevnějšího modelu nelze čekat víc než snímky, které neudělají ostudu na sociálních sítích. Jakmile se světelné podmínky zhorší, kvalita fotek klesá – objevuje se zejména šum a ztráta ostrosti. U videa citelně chybí stabilizace.

Určitě nebudeme vyčítat absenci odolnosti proti vodě a prachu, chybějící NFC, nepřítomný infračervený port či nepřítomnou podporu rychlého i bezdrátového nabíjení. Přeci jen Redmi 7A je telefonem pro nenáročné uživatele, pro které je prioritou nízká cena – a každý z uvedených „nedostatků“ znamená nižší výrobní náklady.

Cena a dostupnost

V našem e-shopu pořídíte Redmi 7A ve dvou variantách interní paměti a třech barevných provedeních. 16GB verzi doporučujeme jen těm opravdu nenáročným uživatelům, 32GB varianta pak postačí těm, kdož chtějí používat více než cca deset aplikací.

Redmi 7A
Redmi 7A

Z našeho pohledu cena odpovídá nabízené kombinaci kvality, funkcí a schopností, v několika směrech tento telefon příjemně překvapuje. Zbývá dodat, že pokud si u nás tento (nebo jakýkoli jiný) telefon objednáte ve všední den do 16:00, můžete ho mít už následující pracovní den doma.

Připravuje Xiaomi Redmi 7, Redmi 7 Pro a Redmi 7A?

Před týdnem jsme informovali, že certifikací FCC prošly dva telefony. Naznačili jsme, že by se mohlo jednat o očekávaný low-endový Číst dál...

Rozbalili jsme Redmi 9C aneb Je oranžová verze opravdu tak sexy?
Rozbalili jsme Redmi 9C aneb Je oranžová verze opravdu tak sexy?

Soudě z dosavadních ohlasů jsou „rozbalovačky“ oblíbeným žánrem naší čtenářské obce. Proto dnes přinášíme další - tentokrát se v ní Číst dál...

Redmi Note 9T představen: telefon střední třídy s 5G za sympatickou cenu
Redmi Note 9T představen: telefon střední třídy s 5G za sympatickou cenu

V pátek 8. ledna představilo Xiaomi v čínském Pekingu dva nové telefony: Redmi 9T a Redmi Note 9T. V tomto Číst dál...

Redmi 7A

od 2440 Kč
5.9

Výkon

3.0/10

Displej

4.0/10

Výdrž baterie

9.0/10

Fotoaparát

4.5/10

Cena

9.0/10

Klady

 • Příznivá cena
 • Kompaktní rozměry
 • Dobré fotky za jasného světla
 • Odemykání obličejem
 • Kombinovaný slot 2× SIM + 1× microSD

Zápory

 • Konektor microUSB
 • Maličko nevyrovnané podsvětlení obrazovky
 • Chybějící čtečka otisků prstů
 • Výkon foťáku ve zhoršených světelných podmínkách
Xiaomi Mi 11
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Vlastimil
Vlastimil
1 rok před

Dobrý den jsem důchodce a tento telefon mi udělal opravdu radost. Zatím samé klady a to jsem zcela nevyužil jeho předností. Jen se nikde nedovím jak ho propojit s počitačem. propojení př. kablíkem hlásí prázdná složka tak prosím co s tím. Děkuji Kantor

XIAOMI 7A
XIAOMI 7A
1 rok před

Dobry den,

nainstaloval jsem novou zaplatu od MI na mobil 7A 2/32gb a najednou me zmizelo v NASTAVENI-ULOZISTE(tzv kde je vse napsane kolik mam volneho mista ),mate nekdo radu ?
Pred pouzitim zaplaty to tam bylo,a po zaplate co jsem nainstaloval zmizelo me v NASTAVENI kde se ma ulozit treba fotky ,atd.

MAte stejny problem jako ja ?

Redmi 7A
Redmi 7A
1 rok před

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda telefon Redmi 7A disponuje svítilnou?Děkuji za odpověd.

skener
skener
1 rok před

Dobrý den, ráda bych se zeptala kam se ukládají naskenované soubory. Pokouším se platit pomocí QR kódu.
Děkuji za odpověd

Redmi 7A
Redmi 7A
1 rok před

Dobrý den,

mám Xiaomi Redmi 7A a při volání se mně telefon neuzamče a já tak pomačkám všechno možné (někdy takto vejdu do kontaktů a v průběhu jednoho hovoru, začnu volat někomu jinému), je to otravné, musím telefon při přijetí hovoru hned zamčít ručně a ani to někdy nepomůže. Dále pak hovory vypadávají, signál mám dobrý a s jiným telefonem není problém volat ze stejného místa.

Děkuji za odpověď.

Rychlé vybití
Rychlé vybití
11 měsíců před

Dobrý den, zatím nový mobil testuji bez simky. Dost rychle se vybíjí… V klidovém režimu třeba za noc i o více než 20 %. Nyní ho nabíjím potřetí… Je možné, že je špatná baterie? Nezdá se mi ani, že by něco bylo spuštěného na pozadí… Můj jiný podobný mobil, který je už starý více než rok, se vybije přes noc jen o cca 4 %.

Tmavnutí redmi 7a
Tmavnutí redmi 7a
9 měsíců před

Dobrý den,
telef.při prohlížení netu nebo fotek zkrátka čehokoli tmavne a opět se rozjasňuje. Čím to může být. Dělá to i mobil manželky. Děkuji.

pavel pleva
pavel pleva
7 měsíců před

Že chybí v balení český návod nevadí?

Marťa
Marťa
5 měsíců před

Dobrý den, mám dotaz ohledně zpráv. Chtěla jsem se zpětně kouknout na starší zprávu a zjistila jsem, že se dostanu cca na 25 příchozích zpráv a dál ne. Sice mi to píše že mám 1600 zpráv, ale nevím kde je mám hledat. Je možné někde nastavit abych měla možnost vidět víc zpráv než 25.
Děkuji

18
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x