Recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’: co umí projektor za 60 tisíc?

Chcete si doma promítat filmy ve vysoké kvalitě nebo hledáte projektor do zasedací/jednací místnosti ve firmě? Jedním z vhodných adeptů na tuto pozici může být Mi 4K Laser Projector 150’’ od Xiaomi. Jeho hlavní parametry jsou prozrazeny už v názvu a další podrobnosti vám odhalí naše recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’.

Recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’
Recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’

Tento typ audiovizuálního řešení se setkává s příznivým ohlasem zákazníků a prodeje prudce rostou. Umožní vám vytvořit si na malém prostoru domácí kino, aniž byste museli řešit další zařízení a kabely, protože vše je obsaženo přímo v projektoru.

Obsah recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’

Technické parametry Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’

 • Název produktu: Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’
 • Typ produktu: projektor
 • Standardní rozlišení: 4K UHD (3840 × 2160 obrazových bodů)
 • Technologie světelného zdroje: ALPD 3.0 (Advanced Laser Phosphor Display)
 • Jas 5000 lumenů (světelný zdroj), 1500 ANSI lumenů (obraz na nejvyšší výkon)
 • Velikost obrazu: od 80 do 150 palců (cca 203 až 381 cm).
 • Projekční poměr: 0,233: 1
 • Interní úložiště: 16 GB eMMC
 • Reproduktor: 2 × 15 wattů
 • Konektivita: Bluetooth 4.1, Wi-Fi (v pásmu 2,4 GHz i 5 GHz)
 • Operační systém: Android TV 9.0
 • Porty: 2× HDMI 2.0, 1× HDMI 2.0/ARC, 1× USB 2.0, 1× audio konektor, 1× AV vstup, 1× S/PDIF, 1× ethernetový port
 • Hmotnost: 7,0 kilogramů
 • Rozměry: 410 × 291 × 88 milimetrů
 • Oficiální webová stránka

Recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’ začíná rozbalováním

Projektor dorazil v opravdu rozměrné a těžké kartónové krabici. Uvnitř byla další krabice, tentokrát černá s barevným potiskem, která byla náležitě vystlána vycpávkami, aby se mu během přepravy pokud možno nic nestalo.

Uvnitř balení jsme našli dokumentaci (uživatelská příručka, záruční list), samotný projektor, napájecí kabel s evropskou koncovkou a dálkový ovladač s bateriemi. Kromě toho je součástí balení ještě hadřík na čištění, respektive odstraňování prachu.

Obhlídka projektoru

Projektor je dokonale symetrická obdélníková krabice, ze které nikde nic nevyčnívá a nic nenarušuje její symetrii. Rozměry jsou následující: šířka 41 centimetrů, hloubka 29 centimetrů a výška pouhých 9 centimetrů. Zařízení je tak relativně nenápadné a určitě nenaruší dojem z vašeho obýváku. Jedná se o jeden z nejkompaktnějších a nejlehčích laserových projektorů současnosti.

Pohled na projektor shora
Pohled na projektor shora

Celý produkt je vyroben z matného černého plastu, jež velice ochotně zachytává otisky prstů. Pokud za čelní stranu označíme tu, která bude namířena ke zdi, pak právě zde najdeme sadu konektorů. V první řadě jde o konektor pro připojení napájecího kabelu. Dále jsou přítomny dva HDMI vstupy běžného formátu a jeden port HDMI ARC.

Konektory na přední straně přístroje
Konektory na přední straně přístroje

Následuje jeden port USB 2.0, audio výstup v podobě klasického 3,5mm konektoru, AV vstup, konektor S/PDIF a celou sestavu uzavírá tradiční konektor typu RJ-45, určený pro připojení síťového kabelu (na tomto místě je vhodné podotknout, že projektor podporuje také Wi-Fi).

Xiaomi Mi Band 6
Konektory na přední straně přístroje
Konektory na přední straně přístroje

Boky a spodní strana

Na pravém boku najdeme kolečko pro korekci výšky projektoru, jeden USB port a výdech odvětrávání. Na levém boku je to prakticky stejné, pouze zde není přítomen USB port. Zadní strana, která bude při projekci mířit na diváky, je krytá perforovanou mřížkou, pod kterou se schovávají reproduktory s výkonem 15 wattů.

Pravá strana projektoru
Pravá strana projektoru
Levá strana projektoru
Levá strana projektoru
Zadní strana projektoru
Zadní strana projektoru

Na spodní hraně jsou tři nožičky (jedna vpředu a dvě vzadu) s gumovým povrchem, zabraňujícím jejich klouzání. Kolečky po stranách projektoru lze měnit výšku obou zadních nožiček, výška přední nastavitelné není. Kromě toho jsou zespodu i otvory k případnému připevnění projektoru ke stropu.

Projektor zespodu
Projektor zespodu

To nejzajímavější se nachází na horní straně, kde v zadní části najdeme prohlubeň s optikou. Po jejích stranách se nacházejí dvě pohybová čidla, jejichž úkolem je zhasnutí lampy v případě, že se někdo ocitne poblíž a hrozilo by jeho oslnění. Blíže k divákovi je pak bílá LED, která slouží jako indikátor, že je projektor v provozu. Má přiměřený jas, takže při sledování videa neoslňuje.

Zdroj světla a pohybová čidla
Zdroj světla a pohybová čidla

Obhlídka dálkového ovladače

Dálkový ovladač je taktéž matně černý, vyrobený z plastu. Je velice lehký – včetně dvou mikrotužkových (AAA) baterií, které jsou součástí balení. váží jen 60 gramů. Také tlačítka jsou plastová, mechanická a na stisk reagují jemným lupnutím. Pro lepší hmatovou orientaci je část plochá a část vypouklá.

Ovladač pohánějí dvě tužkové baterie
Ovladač pohánějí dvě tužkové baterie

Nahoře je tlačítko pro vypnutí/zapnutí, pod kterým následuje tlačítko pro vyvolání Asistenta Google. Prostřední část zabírá čtyřsměrný ovladač kruhového tvaru s potvrzovacím tlačítkem uprostřed, který využijete při pohybu v nabídkách.

Ovladač k projektoru Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’
Ovladač k projektoru Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’

Následuje trojice tlačítek: pro zobrazení hlavní nabídky aplikací, návrat zpět a přechod na domovskou obrazovku. Celou sestavu uzavírá „dvoutlačítko“ pro nastavení hlasitosti zvuku. Pozitivem je skutečnost, že ovladač komunikuje s projektorem přes Bluetooth, takže není nutné jím žádným způsobem mířit a má velmi solidní provozní dosah.

Ovladač k projektoru Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’
Ovladač k projektoru Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’

Zajímavostí je skutečnost, že Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’ nemá na těle vypínač a musí se tedy zapínat a vypínat dálkovým ovladačem. Dle našeho mínění to není nic překvapivého, ale někteří lidé tomu mohou přikládat význam.

Umístění projektoru

Jedná se o projektor s velmi krátkou projekční vzdáleností – tzv. „ultra-short throw“ (UST). V tomto konkrétním případě to znamená, že zařízení lze umístit opravdu blízko k plátnu, respektive ke zdi. Projektor pak promítá obraz jakoby nad sebe, takže typická instalace bude spočívat v umístění například na televizní skříňku v obýváku.

Poco X3 Pro
Projektor promítá obraz na velmi krátkou vzdálenost
Projektor promítá obraz na velmi krátkou vzdálenost

Projektor nemá zoom a velikost obrazu určuje jeho umístění. Zjednodušeně se dá říci, že čím dále bude projektor od plátna, tím větší může poskytovat obraz. Buďme konkrétní – pohybovat se můžete v rozmezí od 80 do 150 palců (cca 203 až 381 cm), přičemž Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’ na to potřebuje vzdálenost od 14 do 50 centimetrů.

Poměr vzdálenosti projektoru a velikosti obrazu
Poměr vzdálenosti projektoru a velikosti obrazu

Tabulka v uživatelské příručce deklaruje následující vzdálenosti, úhlopříčku obrazu a výšku promítaného obrazu nad projektorem:

Vzdálenost projektoru od zdi Úhlopříčka promítaného obrazu Výška obrazu nad projektorem
14 centimetrů 80″, tj. 203 centimetrů 29 centimetrů
19 centimetrů 90″, tj. 229 centimetrů 32 centimetrů
24 centimetrů 100″, tj. 254 centimetrů 35 centimetrů
34 centimetrů 120″, tj. 305 centimetrů 41 centimetrů
50 centimetrů 150″, tj. 381 centimetrů 50 centimetrů

Hlavní výhodou tohoto typu projektoru je, může poskytnout skvělý obraz, aniž by bylo nutné mít k dispozici spoustu místa, natahovat kabely nebo věšet zařízení ke stropu. Může se tak stát alternativou k televizi, přičemž poskytne mnohem větší projekci.

Android TV

Další ze zásadních výhod tohoto projektoru je operační systém, kterým je Android TV ve verzi 9.0, v našem případě se záplatami z ledna tohoto roku. To v praxi znamená nejen to, že do projektoru můžete instalovat aplikace, ale i možnost propojení například s účtem Google, díky které budete mít například na YouTube k dispozici své odběry a oblíbená videa.

Prostředí Android TV
Prostředí Android TV

Aplikace lze instalovat z oficiálního repozitáře Obchod Google Play – nejsou zde však k dispozici všechny programy, ale pouze ty, jež jsou kompatibilní s televizní platformou. Nutno podotknout, že instalace dostupných her vyžaduje připojení herního ovladače.

Aplikace lze instalovat z Google Play
Aplikace lze instalovat z Google Play

K dispozici je i možnost instalace aplikací ze zdrojů třetích stran – tak můžete do projektoru dostat programy, jež nejsou pro Android TV běžně k dispozici. Stačí je buď stáhnou přes webový prohlížeč, nebo uložit na flashku, kterou připojíte k projektoru.

Instalace z neznámých zdrojů
Instalace z neznámých zdrojů

Díky operačnímu systému nebudete nutně potřebovat externí zdroj obrazu. Po připojení k internetu můžete například přehrávat videa z YouTube, filmy z diskového pole nebo sledovat online televize přímo z projektoru, který je schopen fungovat zcela samostatně.

Úvodní nastavení

Po zapnutí začne projektor promítat obraz – konkrétně animované logo Google. Následně se uživatele ujme průvodce, který ho za doprovodu hudebního podkresu anglicky vyzve k instalaci baterií do ovladače a stisku potvrzovacího tlačítka. Celý proces je doprovázen poměrně výmluvnými obrázky.

Xiaomi Mi 11
Obrazec pro zarovnání obrazu
Obrazec pro zarovnání obrazu

Následně je nutné věnovat nějaký čas úvodnímu nastavení promítaného obrazu. Nutno přiznat, že nám chvilku trvalo, než jsme přišli na to, jak pomocí dálkového ovladače nastavit obraz, tak, aby nebyl rozmazaný a nikam se nerozbíhal. K dispozici jsou dva testovací obrazce, na kterých lze vyladit geometrické zkreslení a zaostření.

Obrazec pro zaostření obrazu
Obrazec pro zaostření obrazu

V tomto směru bychom, i s ohledem na cenovou kategorii, jistě ocenili nějakou formu automatizace – ideálně kdyby se projektor uměl sám zaostřit. Pokud však projektor nemíníte přesouvat, pak poněkud zdlouhavé úvodní obrazu není nic, co by se nedalo přežít. Hlavně výsledek opravdu stojí za to.

Následuje výběr jazyka, kde máme pro našince velmi dobrou zprávu – nechybí totiž lokalizace do češtiny ani slovenštiny. Připojení k Wi-Fi lze nastavit buď manuálně, nebo může projektor převzít konfiguraci z mobilního telefonu s operačním systémem Android, což je příjemné zjednodušení.

Nastavení Wi-Fi
Nastavení Wi-Fi

Vyzkoušeli jsme nastavení z telefonu, které spočívalo ve spuštění aplikace Google a zadání příkazu „OK, Google, nastavit zařízení“. Po několika krocích následovalo potvrzení kódu a volba Wi-Fi, k níž se má projektor připojit. Volitelně lze též do projektoru zkopírovat účet Google. což vřele doporučujeme.

Projektor lze propojit s účtem Google
Projektor lze propojit s účtem Google

Projektor se následně připojí k bezdrátové síti a dojde k přenosu účtu, během kterého budete požádáni o zadání hesla. Následuje schválení smluvních podmínek, zásad ochrany soukromí a podmínek Google Play. Dále můžete povolit přístup k poloze a odesílání analytických dat. Nakonec vám průvodce představí některé výhody platformy Android TV.

Obraz Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’

Jednoznačnou výhodou tohoto projektoru je rozlišení 4K, díky čemuž si budete moci vychutnávat videa v nejvyšších detailech. Výrobce udává maximální jas 1500 ANSI lumenů, což sice neumíme změřit, ale můžeme konstatovat, že i v místnosti s mírným přístupem denního světla je obraz, promítaný na obyčejnou zeď, relativně dobře viditelný. Nezávislá měření prokázala při úhlopříčce 80 palců jas 1600 lumenů, což je velmi pěkná hodnota.

Útroby projektoru
Útroby projektoru

Dokonce i na běžné bílé zdi s různými nedokonalostmi vytváří projektor Xiaomi mimořádně působivý obraz. Provedli jsme několik testů a troufáme si tvrdit, že výsledek je velmi dobrý. Obraz, který divákovi poskytuje, je skutečně dobře viditelný, má pěkné barvy a slušný kontrast.

Promítání večer s rozsvíceným malým světlem

Stejně tak bylo možné bez větších problémů sledovat po setmění videa v místnosti s rozsvícenou lampičkou. Pochopitelně po zhasnutí byl zážitek ještě intenzivnější – to už jsme si připadali opravdu jako v kině, a to jsme ani neměli k dispozici promítací plátno. Podání barev hodnotíme jako realistické, obraz je (kromě horních rohů) ostrý a velice jasný.

Obraz v místnosti s přístupem denního světla
Obraz v místnosti s přístupem denního světla

Technologie ALDP 3.0

Laserový projektor Xiaomi nabízí nativní kontrast 3000:1, který je srovnatelný s kontrastem v komerčních kinech. Díky poměru červeného světla až 16 – 18 % jsou barvy živé a jasné. K dobrému dojmu přispívá i technologii laserového zdroje světla ALPD 3.0 (Advanced Laser Phosphor Display) od společnosti Appotronics, kterou používá více než 3 000 kin po celém světě. V současné době jde o vedoucí laserovou technologií v oblasti videoprojekce.

Xiaomi Mi Band 6
Projektor používá technologii ALPD 3.0
Projektor používá technologii ALPD 3.0

K hlavním výhodám technologie ALPD patří velmi pěkné podání barev a vynikající poměr jasu k výkonu, respektive spotřebě. Obraz je sice pěkný, avšak i po důkladném ostření musíme konstatovat, že není směrem k horním rohům úplně dokonale ostrý. Při sledování filmů, kde se většina děje odehrává uprostřed, si toho ale nemusíte všimnout.

Jak jsme uvedli v technických parametrech – projektor Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’ je schopen promítat obraz s úhlopříčkou od 203 do 381 centimetrů, s čímž je dobré počítat a přizpůsobit tomu prostor, kde bude umístěn. Zdroj světla má výrobcem deklarovanou životnost 25 tisíc hodin, takže pokud se budete dívat tři hodiny denně, měl by vydržet fungovat více než 20 let.

Životnost světelného zdroje je 25 tisíc hodin
Životnost světelného zdroje je 25 tisíc hodin

Zvuk

Celkem čtyři reproduktory, z toho dva výškové a dva basové, jsou dobrým základem, díky kterému můžete počítat se solidním ozvučením. Maximální hlasitost je dostatečně vysoko – v panelovém domě ji určitě nevyužijete, pokud nechcete namíchnout sousedy.

Zvukovou stránku zajišťují čtyři reproduktory
Zvukovou stránku zajišťují čtyři reproduktory

Podání zvuku je vyvážené a zřetelné – projektor nabídne čisté výšky, pěkně prokreslené středy i příjemně dunivé basy. S ohledem na vzdálenost reproduktorů od sebe lze počítat s příjemným stereo efektem, byť samozřejmě k úrovni domácího kina přeci jen pár krůčků chybí. Celkově lze výkon přirovnat k výkonu dobrého soundbaru. Pouze při nejvyšší hlasitosti občas ozvala nepříjemná rezonance. Pozitivní skutečností je, že zvuk nenarušuje běh ventilátorů chlazení.

Reproduktory zajišťují stereofonní zvuk
Reproduktory zajišťují stereofonní zvuk

Pokud patříte k náročnějším konzumentům zvukového obsahu, pak vás jistě potěší možnost připojení externích reproduktorů. To lze realizovat buď drátově přes zvukový výstup („audio output“), nebo bezdrátově prostřednictvím Bluetooth.

Konektivita

K projektoru se lze připojit mnoha způsoby – drátově i bezdrátově. Pro připojení kabelem jsou připraveny tři porty HDMI, jeden AV input a jeden S/PDIF. Projektor je možné připojit k internetu, a to jak přes drátovou LAN, tak bezdrátovou Wi-Fi.

Chlazení projektoru
Chlazení projektoru

K připojení periferií slouží Bluetooth ve verzi 4.1, přes který lze, kromě přiloženého dálkového ovladače, připojit například klávesnici a myš, herní ovladač, sluchátka a další příslušenství. Projektor tak můžete ovládat i jinými zařízeními než dálkovým ovladačem.

Bluetooth konektivita
Bluetooth konektivita
Xiaomi Mi 11

Velmi pozitivně hodnotíme podporu technologie Chromecast, díky které lze na projektor bezdrátově sdílet obraz z dalších zařízení – například z tabletu či z telefonu. V softwarové výbavě například chybí Netflix, ale filmy a seriály z tohoto zdroje si můžete snadno pouštět právě touto cestou.

Softwarová výbava

Jak jsme uvedli v úvodu, operačním systémem tohoto projektoru je Android TV 9.0. Nejzásadnější výhodou je možnost instalovat aplikace z Obchodu Google Play. Na tomto místě je vhodné podotknout, že v něm najdete jen ty, které jsou kompatibilní s platformou Android TV.

Android TV 9.0
Android TV 9.0

Jak jsme uvedli výše – marně budete v projektoru či nabídce Obchodu Play hledat Netflix, ale i řadu dalších služeb. Tento nedostatek můžete vyřešit externím boxem nebo zrcadlením z tabletu či mobilního telefonu, ale přeci jen by bylo z mnoha důvodů lepší, kdyby bylo možné promítat přímo z projektoru.

Aplikace lze instalovat z Google Play
Aplikace lze instalovat z Google Play

Samotný projektor podporuje následující formáty souborů, které můžete přehrávat z NASu či připojeného flashdisku:

 • Obrázky: JPG, JPEG, BMP, GIF, PNG, TIF
 • Video: MPEG – 1/2/4, H.263, H.264, H.265, AVI, RM, RMVB, VC-1
 • Zvuk: MP1, MP2, MP3, WMA, WAV, OGG, FLAC, AAC, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, M4A

Rozšířit schopnosti a možnosti můžete například instalaci přehrávače VLC, nebo domácího multimediálního centra Kodi. V nabídce jsme Obchodu Play jsme našli také aplikaci, díky níž můžete sledovat přes internet vysílání vybraných českých televizních stanic.

Aplikace České televize
Aplikace České televize

Aplikace

V projektoru je předinstalováno několik aplikací, mnohé však v našich končinách patrně nevyužijete. Seznam programů, které budete mít po prvním spuštění k dispozici, vypadá následovně:

 • Launch Board
 • ESPN
 • TED
 • Redbull TV
 • YouTube
 • Google Play Movies
 • YouTube Music
 • Google Play Store
 • CBC News
 • File Manager
 • Google Play Games
 • Live Channels
 • Amazon Prime Video
 • User Manual
Předinstalované aplikace
Předinstalované aplikace

Další aplikace lze instalovat z Obchodu Google Play, který je zde k dispozici pod označením Google Play Store. Jak zaznělo výše – nebudete mít k dispozici stejnou nabídku, jako například na mobilním telefonu – k dispozici jsou pouze programy kompatibilní s Android TV.

Aplikace YouTube pro Android TV
Aplikace YouTube pro Android TV

Z mnoha aplikací, jež si můžete stáhnout a nainstalovat, zmiňme například české internetové televize Mall.tv, Televize Seznam, univerzální přehrávač VLC, Kuki TV, Lepší.TV a celou řadu dalších platforem pro sledování videí. Bohužel tu nenajdete například iVysílání České televize, Netflix ani O2 TV.

Instalace aplikací z balíčku APK

Pokud aplikaci nelze stáhnout z Obchodu Play, můžete ji zkusit nainstalovat ze souboru APK. My takto například zkusili nainstalovat Zprávy Google, které jsme stáhli na počítači, uložili na flashdisk a ten následně připojili do portu projektoru.

Projektor po připojení flashdisku projektor nabídne, zda chcete zobrazit všechny soubory, videa, obrázky, nebo písničky. Zvolili jsme první možnost a po povolení instalace aplikací z neznámých zdrojů jsme Zprávy Google bez problémů nainstalovali.

Nutno podotknout, že v takovém případě je nutné počítat se skutečností, že aplikace nemusí být optimalizována pro ovládání pomocí dálkového ovladače. V případě zmíněných Zpráv Google sice vše fungovalo, ale ovládání bylo poněkud krkolomné.

Možnosti nastavení

Projektor nabízí několik zobrazovacích režimů: standardní, film, jasný, sport, monitor, hry a uživatelský. Pouze druhý zmíněný režim je uživatelsky nastavitelný, přičemž je možné ovlivňovat jas, kontrast, sytost, ostrost, odstín a redukci šumu.

V sekci Projector lze kdykoli znovu provést konfiguraci obrazu – tedy jeho vyrovnání a zaostření. To se může hodit v případě. kdy s projektorem z nějakého důvodu pohnete a jeho pozice vůči stěně nebo plátnu se změní.

V konfiguraci Vstupy ne například možné nastavit, aby se projektor automaticky vypínal a zapínal spolu se zařízením připojeným k portu HDMI. V sekci Účty a přihlašování lze ovlivnit, jaké informace a služby budou s projektorem synchronizovány (např. kontakty, kalendář, Filmy a TV Google Play, …).

Asistent Google

Součástí základní softwarové výbavy je také Asistent Google, kterého můžete vyvolat pomocí dedikovaného tlačítka na dálkovém ovladači. Projektor tak může fungovat jako chytré zařízení s hlasovým asistentem, vybavené obrazovkou.

Asistent Google
Asistent Google

Asistent komunikuje anglicky, a kromě vyhledávání na internetu se ho například můžete zeptat, jaké bude počasí. Odpověď dostanete hlasem a v podobě grafiky, zobrazující aktuální situaci i výhled na další dny. Projektor tak zastane roli chytrého reproduktoru, ovšem s omezením pouze na dobu, kdy je zapnutý.

Závěr recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’

Recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’ ukázala tento produkt v nejlepším světle. Na prvním místě je nutné vyzdvihnout kvalitu obrazu, zejména pak jeho jas a kontrast. Díky těmto vlastnostem je projektor dobře použitelný i v mírně zatemněné místnosti.

Ocenění si zaslouží i samotné provedení „ultra-short throw“ (UST), kdy stačí zařízení umístit kousek od zdi a ono vám nabídne obraz s úhlopříčkou od dvou do necelých čtyř metrů. Není tak nutné řešit umístění zařízení v prostoru a s tím související komplikované vedení kabeláže. Projektor snadno nainstalujete například na televizní stolek.

Závěr recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’
Závěr recenze Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’

Pochválit musíme zvuk, který je nejen dostatečně hlasitý, ale také velmi dobře zní. Basy jsou syté a hutné, středy pěkně prokreslené a výšky čisté. Kvalitu zvuku oceníte nejen při sledování filmů a videí, ale také při poslechu písniček.

Nesporným kladem je téměř kompletní lokalizace uživatelského rozhraní do češtiny. Přeloženo sice není úplně vše, ale u většiny položek bývá výmluvná ikona, díky které lze i bez znalosti angličtiny pochopit, oč se jedná.

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’
Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’

Co označíme jako negativa? Pro většinu zájemců to patrně bude cena. Přeci jen částka kolem 60 tisíc korun rozhodně není nízká, byť za ní tento produkt nabízí velmi dobré vlastnosti a parametry. I proto nemůžeme nechat stranou ne zcela ostrý obraz v rozích, které se nám nikdy nepovedlo úplně doladit.

Recenze Realme GT 5G: špičkový výkon s malou špetkou kompromisů
Recenze Realme GT 5G: špičkový výkon s malou špetkou kompromisů

Když na trh vstoupil telefon Realme GT 5G, vyvolal malé pozdvižení, neboť přinesl nejvýkonnější procesor za bezkonkurenčně nejnižší cenu. Kombinace Číst dál...

Recenze Xiaomi Mi 11i: okleštěná špička, nebo výhodná koupě?
Recenze Xiaomi Mi 11i: okleštěná špička, nebo výhodná koupě?

Telefon Xiaomi Mi 11i se v době svého představení stal tak trochu zjevením. Svým označením odkazuje na letošní vlajkovou loď Číst dál...

Recenze Xiaomi Mi 11: k dokonalosti chybí krůček. Nebo dva?
Recenze Xiaomi Mi 11

Koncem roku 2020 spatřila světlo světa nová vlajková loď Xiaomi v podobě našlapaného modelu Mi 11. Jak navázala na tradici Číst dál...

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’

61 990 Kč
7.8

Obraz

9.0/10

Zvuk

8.0/10

Rozlišení obrazu

9.0/10

Funkce

8.0/10

Cena

5.0/10

Klady

 • Velikost a kvalita obrazu
 • Velmi pěkný zvuk
 • Plnohodnotný systém Android TV
 • Lokalizace do češtiny
 • Kompaktní velikost

Zápory

 • Rozmazávání obrazu směrem k rohům
 • Chybí automatické zaostřování
 • Relativně vysoká cena
Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Ivo
Ivo
1 měsíc před

Konkurenční obchod uvádí, že projektor Netflix a HBO podporuje.
V jiném vlákně jsem se dočetl, že tuto podporu získal společně s aktualizací na Android TV 9.

2
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x