Rozdíly: Xiaomi Mi Band 5 vs. Mi Band 6 aneb Vyplatí se upgrade?
V pondělí a v úterý proběhla velká prezentace, během které Xiaomi představilo celou řadu produktů. Velký zájem vzbudila nová generace chytrého náramku Mi Band, která u mnoha zákazníků vyvolala otázku: vyplatí se upgrade z Xiaomi Mi Band 5 na Mi Band 6?

Loňskou verzi náramku Xiaomi Mi Band 5 prodáváme v našem českém e-shopu za cenu 710 korun, ve slovenském online obchodě pak přijde na 27 eur. Není pochyb o tom, že „šestka“ bude, přinejmenším zpočátku, citelně dražší – doporučená cena pro globální trh je 44,99 eur, tedy asi 1180 Kč. O to víc je důležité vědět, zač si vlastně připlatíte.
Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Xiaomi Mi Band 5 vs. Mi Band 6
Začněme jednoznačně největším rozdílem mezi oběma generacemi, který spočívá v obrazovce, přesněji řečeno v její velikosti. Zatímco loňská verze disponuje displejem velkým jen 1,1″, ta letošní narostla skoro o polovinu na úkor tlačítka (které je nahrazeno gestem) na 1,56″. Byť se jedná o rozdíl necelého půl palce, při této velikosti je to rozhodně rozdíl, který pocítíte, respektive uvidíte.

Z hlediska designu jsou oba náramky prakticky stejné – nadále mají tělo z polykarbonátu vložené ve vyměnitelném řemínku ze silikonové gumy. Tělo je stejně velké, takže řemínky z Mi Bandu 5 lze použít s Mi Bandem 6 a naopak. V obou případech obsadil horní stranu barevný dotykový AMOLED displej s maximálním jasem 450 nitů, který by měl být zárukou dobré čitelnosti na přímém slunci.

Xiaomi Mi Band 6 nabídne díky větší obrazovce o něco vyšší rozlišení – konkrétně 152 × 486 obrazových bodů, čemuž odpovídá jemnost 326 ppi. Starší Mi Band 5 je na tom jen o něco málo hůř – poskytuje rozlišení 126 × 294 obrazových bodů a jemnost 291 ppi.
Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Další rozdíly
Oba náramky mají na spodní straně optický snímač, díky kterému dokážou měřit tepovou frekvenci. Novinkou má být schopnost měřit úroveň okysličení krve (SpO2, hodnota periferní kyslíkové saturace). Tu měl Mi Band 5 již v loňské verzi, avšak pouze v čínské variantě – na globálním trhu se prodávaly náramky bez této funkce. Dle dostupných informací by globální verze Mi Band 6 měla umět měřit SpO2.

Další změna se odehrála v počtu podporovaných sportovních aktivit. Zatímco Xiaomi Mi Band 5 jich podporuje 11, Mi Band 6 přidal dalších 19 a umí jich tedy celkem třicet. Přibyl například strečink, HIIT, gymnastika, Zumba, tanec, fitness, box, pilates, basketbal, tenis, badminton, bruslení nebo street dance. Kromě toho dokáže šest typů aktivit (např. běh, chůzi, běh na běžeckém trenažéru a cyklistiku) automaticky rozpoznávat a měřit.

Ačkoli Xiaomi Mi Band 6 přichází s výrazně větší obrazovkou než jeho předchůdce, měl by dle výrobce vydržet na jedno nabití stejně dlouho – tedy 14 dní běžného používání. To je možná trochu překvapivé, neboť oba produkty pohání lithium-polymerová baterie s kapacitou 125 mAh. Každopádně dobrou zprávou je, že šestá generace podědila praktickou magnetickou nabíječku, díky které není nutné kvůli nabíjení vyloupávat tělo z řemínku.
Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Mi Band 5, nebo Mi Band 6?
Odpověď na otázku, zda se vyplatí upgrade, je v tomto případě nejasná. Nová generace sice přináší několik vylepšení, ale nejde o nic vysloveně zásadního. Pokud uvažujete nad pořízením nového chytrého náramku, nebo o přechodu ze starší verze, pak bude hlavním vodítkem cena – za příplatek získáte větší obrazovku, schopnost měření SpO2 a více podporovaných aktivit.

Proč si vybrat Xiaomi Mi Band 5?
- Je levnější
Proč si vybrat Xiaomi Mi Band 6?
- Má větší obrazovku s vyšším rozlišením
- Umí měřit úroveň okysličení krve (SpO2)
- Podporuje více typů sportovních aktivit
- Automaticky rozpoznává 6 typů aktivit
MiBand 6 si pořídím a je to poslední šance co náramku dávám.
Moje 5ka během cvičení v polovině případů měří špatně puls (srdce mi může vyskočit z hrdla a náramek hlásí 70).
Appka MiFit není nic moc, proto bych rád vše synchronizoval s Google Fit. Ale spárování aktivit nefunguje jak má.
Cvičení na eliptikalu po synchronizaci vidím jako chůzi.
Právě více typů podporovaných aktivit byl důvod proč jsem upgradovat ze 4 na 5.
Výdrž bude asi zase o něco menší, takže předpokládám, že při pravidelném měření aktivity to bude méně než týden, ale to mi zas nějak nevadí, nabíjí se rychle.
Dobrý den,
no, pokud chcete podporu co nejvíce typů pohybových aktivit, pak by možná za zmínku stály nějaké chytré hodinky. Třeba Xiaomi Mi Watch jich mají 117. Amazfit T-Rex Pro tuším přes stovku.
Každopádně pokud náramek špatně měří tep, neváhal bych s reklamací.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Mám úplně stejný problém s měřením tepu. Popsala bych to stejnými slovy: ,, srdce mi může vyskočit a já na hodinkách 90″. A stejně tak to má kamarádka. Obě máme Miband 4.
Dobrý den,
přeměřte si tep ručně, a pokud je tam prokazatelný rozdíl, tak bych doporučil náramek reklamovat. Co jsem testoval Mi Band 4 já, měřil mi tepovku naprosto přesně.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Má novinka GPS a NFC?
Dobrý den,
ne, GPS nemá určitě. NFC na globálním trhu také takřka jistě nebude.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Je škoda, že se jedná jen o kosmetické úpravy a drobná vylepšení. Skutečnou revolucí a důvodem k přechodu by byla přítomnost NFC čipu s Google pay. Chápu, že to není jen o Xiaomi, ale bylo by to super.
Dobrý den,
to se obávám, že se v tomto segmentu asi jen tak nedočkáme, když to zatím neumí ani třikrát či pětkrát dražší chytré hodinky.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den.Na zahraničním webu jsem se dočetl, že 6tka bude mít mikrofon a podporu Alexy od amazonu. Je to pravda?
Dobrý den,
nemyslím si – o mikrofonu jsem neslyšel. Například hodinky Xiaomi Mi Watch mají po poslední aktualizaci Alexu, ale není v naší zemi stejně dostupná.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Prosím jak to bude s jazykovou lokalizací – hned a nebo na podzim s aktualizací ?
Děkuji
Dobrý den,
dle mi známých informací bude zpočátku podporována angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština, ruština, čínština, zjednodušená čínština.
Čili čeština asi až později.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Milion aktivit. . . .
Jenže my co jezdíme na koloběžce zase utřeme nos, . . .
Cožpak jízda na koloběžce není považována za sport??
( Myslím normální.kolobezku , ne ty úchylaky co ohrožují na elektrokolo běžkách chodce po městě)
Dobrý den,
očividně to v Číně není tak častý sport, protože koloběžku nepodporují ani Mi Watch, a ty mají 117 sportovních aktivit.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Ze čtyřky je to byl pro me velký rozdíl samozřejmě k lepšímu
Dobrý den,
tomu věřím, tam je ten skok podstatně větší.
Přeji hezký den.
Karel Kilián