Rozsvěcení obrazovky telefonu během nabíjení? Víme, jak to opravit!

V uplynulých dnech si řada uživatelů naší Poradny stěžovala na neustálé rozsvěcení obrazovky telefonu během nabíjení. První hlášení jsme zaznamenali již 10. prosince a v průběhu následujících dvou týdnů se ozvalo několik dalších, které tento problém trápil.

Ve většině případů tomuto stavu předcházel dotaz aplikace Google, respektive Google Asistenta, který uživateli nabídl, že může během nabíjení promítat na obrazovce telefonu fotografie. To se ale v praxi nestalo (patrně se jedná o nějakou chybu) a displej místo toho po připojení k nabíječce jen blikal, respektive rozsvěcel se a zhasínal.

Neustálé rozsvěcení obrazovky telefonu během nabíjení

Přiznáváme, že jsme původně neměli ani ponětí o tom, co daný stav způsobuje. Naše první podezření padlo na nějakou aplikaci třetí strany, která by svou aktivitou narušovala režim spánku. Jeden z uživatelů popsal situaci následovně: „keď nabíjam Xiaomi Mi 9 Lite, tak sa samovoľne zapína a vypína. Zapne sa obrazovka, 5 sekúnd svieti (zobrazí zamknutú obrazovku), vypne sa a hneď na to to spraví znova. Toto robí dookola už druhý deň, ale len pri nabíjaní.“

Neustálé rozsvěcení obrazovky telefonu během nabíjení – jak to opravit?
Neustálé rozsvěcení obrazovky telefonu během nabíjení – jak to opravit?

A právě zde 12. prosince zazněla podstatná informace: „Robí to odvtedy ako mi Google ponúkol, že mi bude na zamknutej prehrávať obrázky z galérie. Obrázky mi neprehráva a neviem to nájsť v nastaveniach a vypnúť to.“ Sice jsme tomu tehdy nechtěli moc věřit, ale po několika hodinách se i na našem telefonu objevila nabídka Asistenta Google, že může zobrazovat během nabíjení fotky.

Jak vyřešit rozsvěcení displeje telefonu během nabíjení?

Nakonec s řešením přišel 12. prosince ve večerních hodinách uživatel Zdeněk, který odkázal na článek na serveru The Android Soul „How to turn on Ambient mode (and turn off)“. V závěru tohoto článku je uveden přesný postup, jak deaktivovat takzvaný ambientní režim Asistenta Google (pozor, nejedná se o funkci Ambientní displej, která je součástí nastavení telefonů Xiaomi s nadstavbou MIUI).

Jak deaktivovat ambientní režim Asistenta Google:

 1. Otevřete aplikaci Google.
 2. Klepněte na tlačítko Více se třemi tečkami, situované vpravo dole.
 3. V následující nabídce pokračujte do Nastavení.
 4. Zde otevřete sekci Asistent Google.
 5. Přepněte na záložku Assistant.
 6. Pokračujte skoro na konec nabídky a otevřete Telefon.
 7. Deaktivujte přepínač Ambient Mode.

Tím by mělo neustálé rozsvěcení obrazovky telefonu během nabíjení skončit. Nutno říci, že podstata problému je schována tak hluboko v nastavení, že bychom na ni asi jen tak nepřišli, proto závěrem velice děkujeme uživateli Zdeňkovi, který našel odkaz na správný postup.

Zaznamenali jste na svém telefonu problémy s rozsvěcením displeje při nabíjení?

Zdroj: theandroidsoul.com.

18 komentářů: „Rozsvěcení obrazovky telefonu během nabíjení? Víme, jak to opravit!

 • 26. 12. 2019 (23:06)
  Permalink

  Mám také tento problém s blikání obrazovky při nabíjení, ale k tomu je po celou tuto dobu otevřena internetová stránka Googlu. Bohužel vaše řešení nic neřeší protože nic takového jako ambient mode co popisujete v nastavení nemám!
  Používám Xiaomi Redmi Note 5

 • 26. 12. 2019 (23:48)
  Permalink

  Mě to například pomohlo, a jak se píše nakonci, to nastavení je tak zakopané v systému, že… Konec prostě. Mám redmi 6 s verzí miui 11 a posledních 5dni jsem byl zoufalý, protože už jsem opravdu nevěděl kudy kam. Takže děkuji i já za radu 🙂

 • 27. 12. 2019 (5:20)
  Permalink

  Mě to delal redmi note 7 taky i s tím Google asistentem a pomohlo odinstalovat aktualizace Google. Po další aktualizaci se to již nedělá.

 • 27. 12. 2019 (9:01)
  Permalink

  Dobrý den,

  @Problém přetrvává
  ano, v novější verzi aplikace Google nabídka Ambient Mode skutečně chybí. Pak asi nezbude než zkusit odinstalovat aktualizace aplikace Google.

  @Vyřešeno
  Ten postup obecně funguje a už pomohl desítkám uživatelů. Každopádně děkuji za zpětnou vazbu!

  @Rozsvěcení obrazovky
  Díky za užitečný tip!

  Karel Kilián

 • 27. 12. 2019 (9:22)
  Permalink

  To se vymýšlejí samé fíčury aby lidi dělali wow jak tupej Američan a zůstávali s otevřenou hubou. Ty se ale většinou zvrhnou na otravné počínání, které je nežádoucí. Třeba autopilot u aut, který způsobí havárii, raketové zrychlení, při kterém se ale drasticky zkrátí dojezd a podobné blbosti včetně nežádaného promítání fotek při nabíjení, které se jaksi stejně nekoná. Prostě lidí vyžadují kraviny a výrobci se mohou přetrhnout aby tyto ovce uspokojili.

 • 27. 12. 2019 (9:40)
  Permalink

  @Siky
  Dobrý den,

  neviděl bych to tak kriticky, byť uznávám, že do jisté míry máte pravdu.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

 • 27. 12. 2019 (11:04)
  Permalink

  XIAOMI MI 8, MIUI 11.0.6 – nemam v tom menu zadne ambient mode. Prvne sem zkousel ruzne odinstalovavat vsechny appky, ale porad to zustavalo. Zajimave taky bylo, ze kdyz sem resetnul telefon a neprihlasil SIMku a dal sem nabijet, tak to nedelalo … myslel sem si prvne, ze je to hardwarovy problem … . Po odjnstalaci vseho co slo sem vyloucil i tu moznost, ze by to delala naka appka, rak jedine co mi zbylo, byl reset do tovarniho nastaveni … po obnoveni ze zalohy to uz je v pohode.

 • 27. 12. 2019 (16:51)
  Permalink

  Redmi Note 7 Miu 11 v nastavení Google nabídka Ambient mode chybí, ale mě pomohlo nezávisle 26.12 ještě před přečtením dnešního článku aplikace Google/ vymazat data….. Pak již během nabíjení ok. Původně se to projevovalo jak je popsáno výše po připojení nabíječky – pohasnutí podsvícení – zhasnutí a okamžitě rozsvícení displeje po odemčení telefonu vždy obrazovka googlu proto jsem šel přímo na vymazat data Google a pomohlo to.

 • 27. 12. 2019 (17:09)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  moc děkuji za Vaší zpětnou vazbu – jistě se bude hodit i ostatním uživatelům, kteří narazí na stejný či podobný problém. Čili pokud není položka Ambient mode k dispozici, stačí vymazat data aplikace Google. Dobré vědět.

  Karel Kilián

 • 27. 12. 2019 (18:58)
  Permalink

  Ano mě tento problém vyřešil způsob: aplikace – Google – vymazat data. Ovšem zda předtím bylo v nastavení služeb Google vypnout Ambient (tedy Váš způsob) nedokážu potvrdit. Předpokládám že ne, jelikož článek jsem četl až dnes, kdy Ambient mode chybí, ale při nabíjení obrazovka nesvítí. Viz vymazání dat Google, proto bych čtenářům doporučil Váš způsob, tedy Ambient/vypnout pokud tato možnost chybí, pak aplikace Google vymazat data. Ale pochopitelně nemohu ručit u všech uživatelů

 • 27. 12. 2019 (19:00)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  ano, vypadá to, že ta možnost Ambient Mode zmizela právě následkem problémů, jež se objevily. Původně tam byla. Nicméně Google ji asi deaktivoval, aby si to uživatelé nezapínali a neblikal jim pak displej při nabíjení.

  Karel Kilián

 • 27. 12. 2019 (19:17)
  Permalink

  Ano vidím to stejně, ale potvrdit … Samostatně bohužel nemohu. Každopádně díky za vaše články, rád je čtu, bohužel pro mě většinou se spožděním. Vždy něco náhodou hledám, popřípadě v systému řeším a během pár dnů vyjde váš článek. Děkuji

 • 28. 12. 2019 (8:57)
  Permalink

  Super, děkuji moc za vyřešení tohoto problému.
  Bylo to opravdu hrozné když jsem jel v noci a měl mobil v autě na bezdrátové nabíječce a pořád mi to blikalo do očí, nebo když jsem šel spát a dal mobil na nabíječku tak jsem ho musel dávat displejem dolů

 • 28. 12. 2019 (14:44)
  Permalink

  Dobrý den,

  @Anonym
  Je pravda, že na problémy vydáváme článek vždy až poté, když je hlásí více uživatelů. Proto vzniká zpoždění. Každopádně stále je tu naše Poradna, kde se můžete kdykoli zeptat.

  @Jakub
  Jsme rádi, že náš návod pomohl 🙂

  Karel Kilián

 • 29. 12. 2019 (7:35)
  Permalink

  Ano, na mém Mi 9T Pro mi to dělalo taky. V podstatě mě to ale napadlo hned, že to bude tím, takže jsem řešení nikde nehledal. A aniž bych řešil, kde je ono nastavení, prostě jsem Google aplikaci vymazal data. To jí resetovalo všechna nastavení a byl klid.

 • 29. 12. 2019 (12:23)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  vidíte, to je také možná cesta: vymazat data aplikace Google. Díky za tip.

  Karel Kilián

 • 29. 12. 2019 (19:54)
  Permalink

  Když vymažu data tak mě to odhlásí z účtu Googlu na internetu. Potom je to v pořádku a obrazovka nebliká, ale někdy prostě potřebuji být tam přihlášena, takže ani to problém neřeší..

 • 30. 12. 2019 (12:23)
  Permalink

  @Problém přetrvává
  Dobrý den,

  podle toho, jak to popisujete, jste smazala jiná data než z aplikace Google.
  Každopádně měl by stačit tento postup: Nastavení-Aplikace-Správa aplikací-Google-Odinstalovat aktualizace.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.