Samsung odhalil karty. One UI 4 zamíří i do notebooků

Samsung dnes zveřejnil hned dvě propagační videa o své nejnovější grafické nadstavbě Androidu – One UI 4. Jeho beta verze jsou už nějakou dobu pro zájemce ke stažení (pro zařízení z několika konkrétních regionů) a aktuálně je dostupné třetí testovací sestavení. Očekáváme, že finální sestavení přijde v následujících dnech až týdnech, takže nás příliš nepřekvapuje, že Samsung propagační videa vydal právě teď. Více nás překvapilo, kam až hodlá Samsung nadstavbu One UI 4 protlačit.

Video první: Samsung a zpětná vazba

První video začíná jednoduše tím, že ukazuje starší verzi nadstavby – One UI 2 a prochází některé zpětné vazby od uživatelů. Tím se dostáváme k hlavnímu tématu videa, tedy že Samsung nebere zpětnou vazbu na lehkou váhu, a také k tvrzení, že One UI 4 je vytvořeno podle přání uživatelů.  Nejsem si tak úplně jistý, zda upravit rozhraní na zpětné vazbě je totéž, jako postavit rozhraní podle přání uživatelů, ale pokud to bude dobře fungovat… Svou roli ve videu si ale zahrají i další aspekty nadstavby, jako například nové widgety se zaoblenými rohy, ztmavené ikony v tmavém režimu a spousta možností přizpůsobení nejrůznějších prvků.

Mluví se zde o hromadě dalších věcí. Ta nejpřekvapivější však přišla až na závěr videa. Samsung zde hrdě oznamuje, že se chystá vzít si do parády notebooky díky One UI Book 4. Jak název napovídá, jedná se o speciálně navržené rozhraní One UI 4 pro notebooky. Tohle rozhodně není něco, co se od Samsungu očekávalo. S největší pravděpodobností se však bude jednat o upravené rozhraní Windows 11 jen na noteboocích Samsung. Pomůže to ale něčemu? Nebo je to jen zoufalý pokus o kopírování ekosystémové hry, jakou hraje s uživateli například Apple? Na odpovědi si budeme muset ještě počkat, i když druhé video leccos napoví. Koneckonců, od každého to může být trochu.

Video druhé: Podrobnosti, fotky, sdílení

Druhé video odhaluje podrobnější informace o možných úpravách, které jsou v nadstavbě One UI 4 možné. Také je řeč o různých nástrojích souvisejících s fotografiemi a rychlým sdílením souborů s notebooky Samsung. A ano, slovo “ekosystém” se zde vyskytuje, takže výše napsaná spekulace není jen tak vycucaná z prstu.

Na závěr video ukazuje hodinky Samsung Galaxy Watch 4. Myslím, že je dost na hraně tvrdit, že zde jde ještě o propagační video k One UI 4. Na druhou stranu, hodinky jsou stále součástí onoho důležitého “ekosystému”, takže to je nejspíš důvodem jejich zařazení. Vlastně, ona velká část tohoto videa je o jakémsi “ekosystému”. Jen si prostě ani po zhlédnutí nejsem jistý, zda Samsung má na to, aby to vše fungovalo a bylo využíváno.

Zdroj: GSMArena

Xiaomi spouští testování MIUI 12 na více než 30 telefonech. Které to jsou?
Xiaomi spouští testování MIUI 12 na více než 30 telefonech. Které to jsou?

Xiaomi dnes představuje novou verzi grafické nadstavby MIUI, kterou předinstalovává na skoro všechny své telefony. Výrobce publikoval seznam více než Číst dál...

Elektrický mop Xiaomi Wireless Electric Mop vytře podlahu dočista do čista
Elektrický mop Xiaomi Wireless Electric Mop vytře podlahu dočista do čista

Xiaomi má ve svém portfoliu celou řadu produktů pro úklid domácnosti. Vedle tyčových, robotických a ručních vysavačů nabízí nově také Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu
Uniklý render odhaluje design sluchátek Oppo Enco X2
Oppo Enco X2 - náhled

Povedená sluchátka Oppo Enco X uvedená v roce 2020 by se brzy měla dočkat svého nástupce Oppo Enco X2. Spolehlivý Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 11

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x