Telefon Xiaomi Mi 11 přinese špičkové technologie. Dočkáme se už letos?

Xiaomi už připravuje vlajkovou loď pro příští rok. Pokud se nestane nic nečekaného, telefon ponese název Xiaomi Mi 11 (případně Xiaomi Mi 11 Pro), a jak je u tohoto výrobce dobrým zvykem, přijde s tou nejlepší hardwarovou výbavou, jakou si můžeme přát.

V našich e-shopech aktuálně nabízíme „podzimní vlajkovou loď“ Xiaomi Mi 10T s procesorem Qualcomm Snapdragon 865. V českém e-shopu ji pořídíte za cenu od 11990 Kč, ve slovenském online obchodě startuje na 436 eurech. Vlajkové lodě Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro již v nabídce nenajdete, což může naznačovat brzký příchod nové generace.

Vyhlížíme telefon Xiaomi Mi 11

Začněme nejprve snímkem, který se tento týden objevil na čínské sociální síti Weibo. Údajně jsou na něm zachyceny připravované telefony Xiaomi Mi 11 a Mi 11 Pro. Pochopitelně se může jednat o podvrh, ale stejně tak může jít o záměrný únik s cílem přitáhnout pozornost.

Telefon Xiaomi Mi 11 a Mi 11 Pro
Telefon Xiaomi Mi 11 a Mi 11 Pro

Poměrně zásadní otazník visí nad tím, kdy vlastně čínský výrobce představí novou vlajkovou loď. Letos jsme se v případě Xiaomi Mi 10 dočkali v polovině února. Nyní se možná termín posune – jihokorejský rival Samsung totiž plánuje představení nové řady Galaxy S21 už na leden.

Kolují (nutno říci, že nepotvrzené) zvěsti, že Xiaomi by novinky mohlo ukázat počátkem roku, možná dokonce už v prosinci. Se zahájením prodejů bychom ale v jednom případě nepočítali dříve než v lednu 2021.

Bude takto vypadat telefon Xiaomi Mi 11?
Bude takto vypadat telefon Xiaomi Mi 11?

Poměrně zásadní je v tomto směru představení nového procesoru Qualcomm Snapdragon 875, na kterém má být vlajková loď Xiaomi postavená. Jeho premiéra se patrně odehraje v rámci akce Tech Summit Digital 2020, jež je plánována na 1. prosince. Lze předpokládat, že čínský výrobce bude mezi prvními, kdo uvede telefon s tímto čipem.

S čím přijde Xiaomi Mi 11

O nové vlajkové lodi není aktuálně známo mnoho informací. Jisté je, že ji bude pohánět nejnovější a nejvýkonnější čip od Qualcommu – Snapdragon 875. Procesor bude vyráběn 7nm procesem a nabídne nejen vysoký výkon, ale i nižší energetickou náročnost. Naprostou samozřejmostí bude podpora mobilních sítí páté generace. V benchmarku AnTuTu se očekávají výsledky nad 900 000 bodů.

Z údajného snímku lze soudit, že Xiaomi Mi 11 i Mi 11 Pro budou mít obrazovku s velkou úhlopříčkou a vysokým rozlišením. Přední fotoaparát bude umístěn v průstřelu uprostřed horní části displeje. Celkem spolehlivě lze předpokládat, že obrazovka bude typu AMOLED. V případě Mi 11 nabídne klasické provedení, vyšší model Mi 11 Pro bude mít zaoblené hrany.

Verze Pro bude mít zaoblené hrany
Verze Pro bude mít zaoblené hrany

Otázkou jsou fotoaparáty. Podle některých zdrojů nabídnou nové telefony primární snímač s rozlišením 108 Mpx a širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 48 Mpx s velikostí pixelu 0,8 μm. Výrobce se patrně místo honby za co největším počtem obrazových bodů zaměří na kvalitu fotografií. Jedním ze silných nástrojů v tomto směru má být optická stabilizace obrazu.

Na YouTube se objevil poměrně zajímavý a vizuálně pěkný koncept, jak by mohla vypadat nová vlajková loď. Jde sice jen o představu, vizualizaci či umělecké cvičení, ale pokud by Mi 11 opravdu vypadal takto, určitě bychom se nezlobili!

Poco F3

Těšíte se na telefon Xiaomi Mi 11?

Zdroje: xiaomist.com, china-review.com.ua, xiaomist.com, gizmochina.com, xiaomist.com, youtube.com.

Telefon Xiaomi Mi 11 bude představen v pondělí. A bude to dělo!
Telefon Xiaomi Mi 11 bude představen v pondělí. A bude to dělo!

Telefon Xiaomi Mi 11 má být úplně prvním zařízením, které bude pohánět nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 888. Aby čínského výrobce Číst dál...

Xiaomi Mi 11 představen: telefon, který strčí konkurenci do kapsy
Xiaomi Mi 11 představen: telefon, který strčí konkurenci do kapsy

V pondělí 28. prosince se odehrála očekávaná premiéra vlajkové lodě Xiaomi v segmentu chytrých telefonů. Xiaomi Mi 11 je úplně Číst dál...

Recenze Xiaomi Mi 11: k dokonalosti chybí krůček. Nebo dva?
Recenze Xiaomi Mi 11

Koncem roku 2020 spatřila světlo světa nová vlajková loď Xiaomi v podobě našlapaného modelu Mi 11. Jak navázala na tradici Číst dál...

Xiaomi Mi 11
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x