Tipy na nové aplikace #12: Raft.cz, Loxper a Hrad Sovinec

Máme tu 25. neděli roku 2020 a s ní další pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé nové programy. Dnes to bude vodácká aplikace Raft.cz, průvodce procházkami po zajímavých místech Loxper a Hrad Sovinec – program, který vás provede hradem v okresem Bruntál.

Raft.cz

Web raft.cz se více než dvacet let věnuje kilometrážím českých i evropských řek. Vodákům nyní zpřístupňuje informace také v nové mobilní aplikaci Raft.cz, která má ambice stát se uceleným průvodcem, s nímž se na vodě určitě neztratíte.

„Chystáte se na vodu a chcete být připraveni? Nevíte, kde je jez nebo tábořiště a jak daleko to máte k bufetu? Nevíte si rady, jestli daný úsek má vodu a kde nastoupit či vystoupit? To a mnohem více naleznete v mobilní aplikaci, která obsahuje vodácké informace o českých, moravských, slovenských, rakouských, slovinských, chorvatských, bulharských a dalších řekách.“ uvádí se v popisku.

Databáze obsahuje bezmála pět stovek řek a přes 400 úseků s informacemi o aktuální sjízdnosti. Její součástí jsou dále mapy, tisíce fotografií, videa, zápisky a poznámky jiných vodáků, a hlavně aktuální zprávy z řeky.

Aplikace Raft.cz Vodácká kilometráž ČR i evropských řek je v Obchodě Play tři týdny, během kterých si ji stáhlo přes sto uživatelů. Z důvodu malého počtu hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Jen 1,3 MB velký balíček lze instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a vyšším.

Loxper

Hledáte náměty na procházku nebo výlet? Pak by vás mohla zaujmout česká platforma Loxper a její mobilní aplikace. Klade si za cíl propojit návštěvníky, turisty ale i místní obyvatele s průvodci, kteří připravili v aplikaci zábavnou trasu vyprávějící příběh osobností, historických událostí nebo zajímavých míst.

Autoři v Obchodě Play slibují: „Platforma Loxper vám přináší zábavné trasy zpracované těmi nejlepšími znalci – místními průvodci, kteří vám vypráví příběhy místních událostí nebo osobností. S námi poznáte místa okolo vás z jiné perspektivy a získáte ta nejlepší místní doporučení na zajímavé podniky a speciality.“

Z procházek, publikovaných na oficiálních stránkách, zmiňme například exkurzi po zajímavých místech spojených se 17. listopadem 1989 v Praze, operaci Antropoid, průvodce brněnskými pasážemi či vzpomínku na obléhání jihomoravské metropole Švédy.

Mobilní aplikace Loxper byla publikována minulý týden a za tu dobu si ji nainstalovalo jen něco mezi deseti a padesáti uživateli. Z tohoto důvodu nemá zatím k dispozici průměrnou známku. Balíček velký 25 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Loxper
Loxper
Developer: Loxper
Price: Free

Hrad Sovinec

Také třetí a poslední aplikace dnešního přehledu je určena těm, kdož nechtějí nadcházející letní dny trávit doma. Pokud bude jedním z vašich cílů hrad Sovinec v okrese Bruntál, pak byste se měli na návštěvu připravit instalací nové aplikace Hrad Sovinec.

Servis XM.cz

Popisek aplikace, za kterou stojí Katedra Informatiky – FEI, VŠB TUO, láká: „Vydejte se za poznáním úchvatné atmosféry jedné z nejvýznamnějších kulturních památek Moravskoslezského kraje. Tato aplikace Vám umožní prozkoumat veřejně přístupné části hradu, poznat jeho bohatou historii a dozvědět se nejrůznější zajímavosti z jeho okolí. Své nově nabyté vědomosti můžete následovně otestovat zábavným kvízem.“

Hlavní funkce aplikace:

  • Poznejte hrad Sovinec hned v pěti různých jazycích
  • Prohlížejte obrázky s možností jejich přiblížení
  • Přehrajte si obsah ve formě audio průvodce
  • Načítejte QR kódy rozmístěné na hradě pomocí zabudované čtečky
  • Zahrajte si kvíz a ověřte si své znalosti hradu

Aplikace Hrad Sovinec je v Obchodě Play dva týdny, během kterých si ji stáhlo 10 až 50 uživatelů. Ani ona nemá z důvodu malého počtu hodnocení k dispozici průměrnou známku. 6,4 MB velký balíček lze instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

MIUI 11 – tipy a triky: určování polohy, GPS a její nastavení
MIUI 11 – tipy a triky

Máme tu 25. pokračování tipů a triků pro MIUI 11 a tentokrát se budeme věnovat tomu, jak chytré telefony pracují Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: organizér kabelů, křeslo pro kočku a maska

Opět tu máme pátek, což mimo jiné znamená, že vám představíme další tři známé i neznámé produkty z portfolia čínské Číst dál...

Bezdrátový zvonek Xiaomi s kamerou pozná, koho to k vám čerti nesou
Bezdrátový zvonek Xiaomi s kamerou pozná, koho to k vám čerti nesou

Xiaomi má ve svém portfoliu celou řadu chytrých produktů, takže patrně nepřekvapí, že mezi nimi najdeme i bezdrátové zvonky. Tentokrát Číst dál...

Samsung Galaxy řada Z

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x