Tipy na nové aplikace #34: Czemoji Samolepky, Moje VUT a Čeština

Máme tu neděli a s ní i další pokračování našeho pravidelného cyklu, ve kterém vám představujeme nové zajímavé aplikace z Obchodu Google Play. Dnes to budou samolepky Czemoji pro WhatsApp a Klávesnici Google, Moje VUT pro studenty brněnské vysoké školy a aplikace Čeština pro otestování znalostí.

Czemoji Samolepky

V instantní komunikaci často nelze vystačit jen s psaným textem – ostatně léty prověřené pravidlo říká, že „Jeden obrázek vydá za tisíc slov.“ Proto je možné v chatovacích aplikacích posílat nejen texty, fotky a obrázky, ale i smajlíky a samolepky.

Každá země je něčím specifická, takže průměrný Čech patrně příliš neocení samolepky s vyřezanými dýněmi či Santa Clausem. A právě to si patrně uvědomuje Dominik Chrástecký, který připravil balík samolepek Czemoji.

Popisek v Obchodě Play takřka dokonale vystihuje, co můžete čekat: „Balíček samolepek, bez kterých se žádný správný Čech neobejde. Obsahuje naprosto vše, co potřebujete k vyjádření čehokoliv ohledně Česka pomocí samolepky. Sbírání hub? Máme. Tradiční jídla? Máme. Škaredé zelené kroksy? Máme. Ponožky v sandálech? Máme.“ Samolepky lze z aplikace instalovat do Klávesnice Google a WhatsApp.

Aplikace Czemoji Samolepky je v Obchodě Play lehce přes tři týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo přes 500 uživatelů. Po prvních 11 hodnoceních se může pyšnit známkou 5,0. Instalační balíček velký 20 MB lze použít na zařízeních s Androidem 6.0 a vyšším.

Czemoji Samolepky
Czemoji Samolepky
Price: Free

Moje VUT

České vysoké školy postupně zpřístupňují důležité informace moderním způsobem – tedy formou mobilních aplikací. Nově se k nim přidává Vysoké učení technické v Brně, jež svou aplikaci Moje VUT vydalo v pátek 13. listopadu.

„Mobilní aplikace pro studenty na VUT je každodenní pomocník studenta vysoké školy. Má zde přehled o svých studijních úspěších a o své agendě. Může si najít na mapě budovu nebo místnost, ve které má výuku. Snadno najde rozvrh svého vyučujícího nebo předmětu pro domluvení konzultací nebo nahrazení výuky. Může si pomocí aplikace dobíjet peníze na konto menz a spoustu dalšího.“ uvádí popisek.

K přihlášení do aplikace je vyžadováno VUT ID a heslo. Rozvrhy hodin lze zobrazit v několika různých pohledech, k dispozici je také podrobný přehled o zapsaných předmětech v daném semestru a způsobu jejich zakončení. Nechybí ani mapy nebo příručka pro studenty prvního ročníku.

Mobilní aplikace Moje VUT je v Obchodě Play desátý den a za tu dobu zaznamenala více než tisíc instalací. S ohledem na nízký počet hodnocení zatím bohužel nemá uvedenou průměrnou známku. Instalační balíček velký 10 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a novějším.

Moje VUT
Moje VUT
Price: Free

Čeština

Také do třetice všeho dobrého tu máme českou aplikaci. Jmenuje se prostě Čeština a stojí za ní brněnská firma Yomio s.r.o. (soudě z webových stránek jde o její první dílo). Jak naznačuje název, jejím cílem je zlepšit uživatele ve znalostech mateřského jazyka.

„Čeština je určena k pravidelnému procvičování látky, kterou žáci probírají ve škole, k přípravě na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia a střední školy i k přípravě na maturitní zkoušku.“ dočtete se na webu. „Čeština obsahuje přes 4000 pečlivě vytvořených otázek rozdělených do témat tak, jak jsou obvykle probírány ve škole. Většina otázek obsahuje také podrobné vysvětlení.“

Zajímavý je způsob monetizace – samotná aplikace je zdarma a neobsahuje žádné reklamy.  Bezplatná verze je omezená na 150 otázek + 25 dalších každý týden. Toto omezení lze zrušit předplacením plné verze přímo v aplikaci za 249,99 Kč.

Aplikace Čeština je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu si ji nainstalovalo jen něco přes deset uživatelů.  S ohledem na nízký počet hodnocení zatím bohužel nemá uvedenou průměrnou známku. Instalační balíček velký 48 MB lze použít na zařízeních s Androidem 6.0 a vyšším.

Čeština
Čeština
Developer: Yomio s.r.o.
Price: To be announced

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Tipy na nové aplikace #46: Niagara Launcher, Doprapka a Monfit
Tipy na nové aplikace #46: Niagara Launcher, Doprapka a Monfit

Máme tu neděli, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat zajímavé nové aplikace z Obchodu Google Play. Číst dál...

Tipy na nové aplikace #41: Proton Calendar, Listshare a Sky Weatherman
Tipy na nové aplikace #41: Proton Calendar, Listshare a Sky Weatherman

Je tu neděle, a to je na našem blogu XM.cz den, kdy vám představujeme zajímavé nové aplikace, které se objevily Číst dál...

Tipy na nové aplikace #45: Würth ČR, Touch Locker a Simple Notepad
Tipy na nové aplikace #45: Würth ČR, Touch Locker a Simple Notepad

Je tu první únorová neděle a jak je na našem blogu zavedeným zvykem, budeme vám představovat nové zajímavé aplikace z Číst dál...

Redmi Note 10
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x