Tipy na nové aplikace #37: VR chodec, DPMO a Strojírenské tabulky

Máme tu třetí adventní neděli a s ní již 37. pokračování našeho pravidelného seriálu, v jehož rámci vám představujeme zajímavé nové aplikace z Obchodu Play. Dnes na vás čeká zábavně-vzdělávací mobilní program VR chodec, aplikace olomouckého dopravního podniku DPMO a praktické Strojírenské tabulky.

VR chodec

Dnešní přehled zahájíme vzdělávací aplikací, za kterou stojí táborská firma Simopt, s.r.o.. Program VR chodec lze označit jako herně pojatý simulátor pro sety pro virtuální realitu, jako jsou například brýle Google Cardboard a jejich deriváty.

Popisek v Obchodě Play láká: „Kdo je chodec a jak se chovat bezpečně na chodníku i na silnici. Aplikace obsahuje nejdůležitější rady a tipy pro chodce všech věkových kategorií. Děti a mládež ocení virtuální realitu a 3D svět, rodiče a senioři souhrnné informace a vzdělávací videa.“

Kromě setů pro virtuální realitu lze výuku absolvovat také v běžném 2D režimu přímo na obrazovce smartphonu. Aplikace vznikla v rámci projektu Bezpečné cesty.cz, který se dlouhodobě snaží o zlepšení bezpečnosti v dopravě.

Mobilní aplikace VR chodec je v Obchodě Play necelé tři týdny, během kterých si ji nainstalovalo více než tisíc uživatelů. Po prvních sedmnácti hodnoceních má průměrnou známku 3,5. Balíček velký 87 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 8.0 a vyšším.

VR chodec
VR chodec
Developer: Simopt
Price: Free

DPMO

Druhá novinka tohoto přehledu zaujme především obyvatele a návštěvníky Olomouce. Jmenuje se prostě DPMO a jedná se o oficiální aplikaci místního Dopravního podniku, pro který ji připravila společnost GLOBDATA a.s..

Jak už to u podobných programů bývá, primárním účelem je jednoduchý nákup elektronických jízdenek platných na linkách Dopravního podniku města Olomouce, a.s. přímo z vašeho mobilního telefonu. Coby cestující díky tomu nemusíte shánět ani označovat papírovou jízdenku.

„Aplikace přináší možnost jednoduše zakoupit elektronickou jízdenku DPMO na pár kliknutí a následně se prokázat jízdenkou přímo v telefonu pomocí QR kódu. Mějte po ruce aktuální informace z dopravy, schéma přestupních uzlů nebo nám zašlete podnět prostřednictvím kontaktního formuláře.“ slibuje popisek.

Aplikace DPMO je v Obchodě Play necelé dva týdny a zatím si ji stáhlo přes 500 uživatelů. Po prvních dvanácti hodnoceních se může chlubit pěknou průměrnou známkou 4,4. Instalační balíček velký 16 MB je možné používat na telefonech s Androidem 4.3 a novějším.

Poco F3
DPMO
DPMO
Developer: Globdata a.s.
Price: Free

Strojírenské tabulky

Do třetice všeho dobrého tu máme původně placenou aplikaci s výstižným názvem Strojírenské tabulky, pod kterou je podepsaný Jan Homola. Kromě nejrůznějších tabulek obsahuje také obecné informace ze strojírenství a základní doporučení k jednotlivým okruhům.

Výčet základních funkcí vypadá následovně:

  • vyhledávání norem a jejich tabulek dle označení nebo názvu,
  • ukládání nejpotřebnějších norem do seznamu oblíbených,
  • možnost procházení více jak 168 norem a 237 tabulek,
  • sdílení nebo kopie hodnot pro další zpracování např. na počítači,
  • výpočet tolerancí uložení (ČSN EN 20286-1) nebo předpisu na výkrese (ČSN 02 2507),
  • výpočet rozvinutých délek ohýbaných součástí.

Ačkoli popisek slibuje bezmála dvě stovky norem, první reakce uživatelů nejsou úplně stoprocentní. Například Jiří Ouředník udělil dvě hvězdičky a napsal: „Tuto aplikaci jsem si stáhl hlavně kvůli tomu, abych nemusel lovit v tabulkách toleranční pole děr a hřídelů. Bohužel jsem jich tu našel žalostně málo. Jsem zklamaný.“

Konečné posouzení necháme na vás. Každopádně mobilní aplikace Strojírenské tabulky je od minulého týdne nabízena zcela zdarma. Zatím si ji nainstalovalo více než sto uživatelů a po prvních 43 hodnoceních má průměrnou známku 4,2. Balíček velký 6,1 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a vyšším.

Strojírenské tabulky
Strojírenské tabulky
Developer: Jan Homola
Price: To be announced

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Tipy na nové aplikace #49: Rýmovač, Rozhliadni sa a Zvíře+
Tipy na nové aplikace #49: Rýmovač, Rozhliadni sa a Zvíře+

Máme tu první březnovou neděli a s ní již 49. pokračování seriálu, v jehož rámci vám představujeme nové aplikace z Číst dál...

Tipy na nové aplikace #41: Proton Calendar, Listshare a Sky Weatherman
Tipy na nové aplikace #41: Proton Calendar, Listshare a Sky Weatherman

Je tu neděle, a to je na našem blogu XM.cz den, kdy vám představujeme zajímavé nové aplikace, které se objevily Číst dál...

Tipy na nové aplikace #44: DoveZL, RUNology a coreSpecs
Tipy na nové aplikace #44: DoveZL, RUNology a coreSpecs

Máme tu poslední lednovou neděli, a to na našem blogu už více než 3/4 roku znamená, že vám budeme představovat Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x