Články

Tipy na nové aplikace #39: MOL GO, iKiosek.cz a FocusReader

Máme za sebou Vánoce, a pokud právě přemýšlíte nad tím, jaké aplikace byste si měli nainstalovat do telefonu, který jste našli pod stromečkem, možná vám pomůže náš seriál. Dnes vám představíme věrnostní aplikaci MOL GO, čtečku českých elektronických časopisů iKiosek.cz a nakonec RSS čtečku FocusReader.

MOL GO

Dnes začneme věrnostní aplikací, kterou svým zákazníkům poskytuje řetězec čerpacích stanic MOL. Jmenuje se prostě MOL GO, a kromě vyhledávání benzínek této značky nabídne i zajímavé akce a slevové kupóny.

První funkcí je takzvaný MOL program: „Zaregistrujte se do MOL programu prostřednictvím aplikace, digitalizujte si svou MOL program kartu, pokud již členem programu jste, sbírejte a čerpejte své body a mějte přehled o své transakční historii až 90 dní zpětně.“ píše se v oficiálním popisku.

Další funkce potěší všechny, kdož při nákupech rádi ušetří nějakou tu korunu: „Jen prostřednictvím aplikace získáte přístup k unikátním akčním a slevovým kupónům, které lze uplatnit přímo na čerpacích stanicích MOL.“

Aplikace MOL GO je v Obchodě Play lehce přes dva týdny a dosud si ji stáhlo něco přes sto uživatelů. Z důvodu malého počtu hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. 28 MB velký balíček můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

MOL GO
MOL GO
Price: To be announced

iKiosek.cz

iKiosek.cz je nová aplikace předního českého mediálního domu CZECH NEWS CENTER, a. s.. Ve své podstatě se jedná o čtečku elektronických časopisů, které lze pořídit v rámci iKiosku. Přímo v Obchodě Play je uvedeno, že „aplikace neslouží k nákupu titulů.“

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

  • Možnost přečíst si zakoupené výtisky z www.ikiosek.cz pohodlně na tabletu či mobilu.
  • Stažení a čtení kdekoliv a kdykoliv díky offline režimu.
  • Možnost volby mezi denním a nočním režimem.
  • Automatické pokračování ve čtení tam, kde jste přestali.

Funguje to poměrně jednoduše – nejprve si musíte založit účet na webu iKiosek.cz. Následně si stáhněte aplikaci, která je zdarma nejen pro Android, ale i pro iOS. V té se přihlaste stejným účtem jako na webu. Po nákupu jakéhokoliv titulu na webu ho během pár minut najdete také v aplikaci. Předplacené elektronické tituly se v ní objevují automaticky po vydání.

Mobilní aplikace iKiosek.cz je v Obchodě Play takřka přesně dva týdny, během kterých si ji nainstalovalo více než sto uživatelů. Kvůli malému počtu hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Jen 4,6 MB velký program lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

iKiosek.cz
iKiosek.cz
Price: To be announced

FocusReader – News & RSS Reader

Do třetice všeho dobrého se podíváme do zahraničí, konkrétně na aplikaci FocusReader, která funguje jako čtečka RSS kanálů. Podporuje většinu významných agregátorů, jako jsou Feedly, Inoreader, RSS, Tiny RSS, FreshRss a některé další.

Řada telefonů Redmi Note 12

Jednoduše si vyhledáte zdroje zpráv, které se vám líbí, a aplikace vám bude zobrazovat články z těchto zdrojů. Vzhled se nese v čistém duchu Material Designu a jednou z klíčových vlastností je velmi snadné používání. Nechybí světlé a tmavé téma, podpora čtení offline a různá nastavení přizpůsobení, jako je velikost písma, výška řádků, řádkování atd.

K dispozici je možnost čtení v režimu celé obrazovky, takzvané nerušené čtení či ovládání gesty. Články lze zobrazovat v několika různých pohledech – jako magazín, karty, seznam, nebo náhledy miniatur. Přímá integrace s aplikacemi Pocket, Evernote a Instapaper umožňuje rychlé uložení jakéhokoli článku.

Aplikace FocusReader – News & RSS Reader je v Obchodě Play od konce října a dosud si ji stáhlo něco přes tisíc uživatelů. Po prvních třech desítkách hodnocení má průměrnou známku 4,3. Balíček velký 33 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Xiaomi Smart Band 8

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x