Články

Tipy na nové aplikace #40: Nabíjím zadarmo, FORTUNA:LIGA a OpenWeather

Máme tu první neděli roku 2021 a s ní také čtyřicáté pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme nové aplikace z Obchodu Play. Dnes to bude šikovná interaktivní mapa pro majitele elektromobilů Nabíjím zadarmo, oficiální FORTUNA:LIGA a meteorologická aplikace OpenWeather.

Nabíjím zadarmo

Elektromobily si pomalu ale jistě hledají své místo na slunci. Poměrně důležitou roli v tom hraje postupně se zlepšující infrastruktura nabíječek. To je segment, do kterého míří první dnešní aplikace Nabíjím zadarmo, pod kterou se podepsali David & Bára.

Své dílko popisují slovy „Rozhodli jsme se vytvořit novou mapu zaměřenou pouze na nabíjení úplně zadarmo.“ Sami jsou majiteli automobilu poháněného elektřinou a motivací jim bylo zjištění, kde všude se dá takové auto bezplatně nabíjet.

„Pojďme společně vytvořit mapu bezplatného nabíjení v Česku. Přidávejte místa, editujte neaktuální informace, pište komentáře. Společně tak vytvoříme nástroj, který nám pomůže ušetřit a užít si svobodu elektrocestování.“ lákají své první uživatele.

Aplikace Nabíjím zadarmo je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenala jen něco přes sto instalací. Přesto již získala pět hodnocení, na jejichž základě se může pyšnit průměrnou známkou 5,0. Balíček velký 17 MB můžete instalovat na telefony s Androidem 4.1 a vyšším.

Nabíjím zadarmo
Nabíjím zadarmo
Developer: Mapotic
Price: Free

FORTUNA:LIGA

Druhým programem dnešního přehledu uděláme radost fanouškům kopané, konkrétně nejvyšší české fotbalové soutěže Fortuna:Liga. Jedná se o oficiální aplikaci, za níž stojí eSports.cz, a která je kromě Androidu k dispozici také pro iOS.

Na oficiálních stránkách se dočtete, že díky ní budete v kontaktu nejen se svým oblíbeným klubem, ale také s celou ligou. Teď už vám neunikne žádná informace! Díky nové aplikaci budete ve hře na stadionu i mimo něj.

Jako hlavní funkce a schopnosti jsou jmenovány:

 • Rozpis zápasů, sezónní i historické statistiky, tabulky, milníky a rekordy
 • Detaily jednotlivých zápasů s předzápasovými informacemi či analýzami, během zápasů průběžně aktualizovaný stav včetně sestav či on-line přenosu, po zápase reportáž či statistiky
 • Hlasování o nejlepším hráči zápasu v rozmezí 70. až 85. minuty každého utkání
 • Profily hráčů včetně sezónních i historických statistik v lize
 • Možnost nastavit si oblíbený klub a díky tomu sledovat novinky z klubu, rozpis zápasů i výsledky, týmové statistiky a další
 • Novinky z ligy a tvého oblíbeného klubu na jednom místě
 • Online reportáže ze všech utkání
 • Zábavná videa za kulisy FORTUNA:LIGY
 • Rozšířené nastavení notifikací – lze nastavit celou ligu či vybrané týmy a konkrétní notifikace jako jsou začátky zápasů, poločasové výsledky, jednotlivé góly či konce zápasů

Také aplikace FORTUNA:LIGA je v Obchodě Play třetí týden a zatím si ji nainstalovalo jen něco přes deset uživatelů. Z tohoto důvodu bohužel nemá k dispozici průměrnou známku. 29 MB velký instalační balíček lze používat na zařízeních s Androidem 4.4 a novějším.

FORTUNA:LIGA (CZ)
FORTUNA:LIGA (CZ)
Developer: eSports.cz
Price: Free

OpenWeather

Do třetice všeho dobrého tu máme zahraniční aplikaci. Jak naznačuje už název OpenWeather, jedná se o meteorologický program s předpovědí počasí. Hlavní zajímavostí je, že vychází z dat britské online služby OpenWeatherMap.

Samsung Galaxy Buds2

OpenWeather je zcela zdarma a bez jakýchkoli reklam. Nabízí například předpověď očekávaných srážek na následující hodnu s přesností na jednu minutu. Pochopitelně nechybí údaje o aktuální situaci, ani prognóza na následující týden.

Pokud ještě váháte, můžete se rozhodnout na základě sedmi zásadních důvodů, jež uvádějí autoři aplikace v popisku:

 • Minimalistický design, který vám poskytne všechny informace o počasí, které potřebujete, včetně: pocitové teploty, rychlosti větru; směru větru; atmosférickém tlaku; vlhkosti vzduchu; UV indexu a viditelnosti.
 • Nikdy vás nepřekvapí déšť ani sněžení díky 60minutovému výhledu, který ukazuje jakékoli srážky a jejich intenzitu ve vaší oblasti.
 • Intuitivní a jasné ikony, které vám ukážou povětrnostní podmínky po dobu následujících 48 hodin.
 • Hodinový graf počasí pro první dva dny, dále pak předpověď ve tříhodinových intervalech pro následujících pět dnů.
 • Pro kterýkoli den v týdnu můžete zobrazit graf teploty a podrobných informací o počasí pro daný den plus čas západu a východu slunce.
 • Zcela zdarma a bez reklam.
 • Podpora tmavého režimu.

Aplikace OpenWeather je v Obchodě Play necelé čtyři týdny a za tu dobu zaznamenala více než tisíc instalací. Na základě prvních několika desítek hodnocení má průměrnou známku 3,9. Balíček velký 52 MB můžete instalovat na telefony s Androidem 5.0 a vyšším.

OpenWeather
OpenWeather
Developer: Openweather Ltd.
Price: Free

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Xiaomi 13

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x