Tipy na nové aplikace #41: Proton Calendar, Listshare a Sky Weatherman

Je tu neděle, a to je na našem blogu XM.cz den, kdy vám představujeme zajímavé nové aplikace, které se objevily v Obchodě Google Play. Dnes na vás čeká bezpečný kalendář Proton Calendar, sdílený nákupní lístek Listshare a poněkud neobvykle pojatá meteorologická aplikace Sky Weatherman.

Proton Calendar

Po dlouhé době jsme v Obchodě Play nenašli žádnou zajímavou aplikaci z českých luhů a hájů, takže se v tomto díle budeme věnovat výhradně zahraničním programům. Začneme kalendářovou aplikací Proton Calendar, za kterou stojí vývojáři osvědčených programů ProtonMail a Proton VPN.

Podobně, jako u dalších produktů Proton Technologies, je jednou ze silných stránek důraz na ochranu osobních údajů. Pochopitelně tedy nemůže chybět end-to-end šifrování, díky kterému se k vašim datům nedostane ani provozovatel služby. Aplikace neobsahuje žádné reklamy ani sledovací kódy, data jsou ukládána ve Švýcarsku a chráněna švýcarskými zákony na ochranu soukromí.

Můžete vytvářet, upravovat, zobrazovat a mazat události, spravovat až deset nezávislých kalendářů, nastavovat opakující se akce či přidávat k událostem oznámení, díky kterým na ně nezapomenete. Ke každé položce lze přidat místo a další poznámky. Díky automatické synchronizaci s webovou aplikací Proton Calendar budete mít přístup ke svým kalendářům ve webovém prohlížeči na jakémkoli zařízení.

Aplikace Proton Calendar je aktuálně dostupná jako betaverze pouze v rámci předběžného přístupu. Z tohoto důvodu nemá ani  po více než deseti tisících instalacích k dispozici informaci o průměrné známce. 33 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 6.0 a novějším.

Proton Calendar: Secure Events
Proton Calendar: Secure Events
Developer: Proton AG
Price: Free

Listshare shared shopping list

Listshare je jednoduchá aplikace pro sdílení nejrůznějších seznamů s více lidmi. V jejím rámci můžete vytvářet seznamy věcí, jako je například nákupní lístek, nebo seznam úkolů, a sdílet je s rodinou, kolegy, spolužáky, spolubydlícími nebo kýmkoli jiným.

Aplikace pro Android má jednoduché barevné uživatelské rozhraní, ve kterém se určitě neztratíte. Seznamy je možné uspořádat do uživatelsky definovatelných kategorií, jako jsou potraviny nebo domácí práce, díky čemuž se v nich můžete snadněji orientovat.

Jednou z praktických funkcí je možnost rozdělení nákupního lístku mezi více uživatelů. Všichni mohou mít přehled o nejnovějších položkách na seznamu, včetně historie dokončených, splněných a nakoupených položek. Díky možnosti upozornění už nikdy nezůstanete bez toaletního papíru.

Program Listshare shared shopping list je v Obchodě Play od srpna, dosud však unikal naší pozornosti. Zatím si ho nainstalovalo jen něco přes sto uživatelů a kvůli malému počtu hodnocení nemá k dispozici průměrnou známku. 31 MB instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Xiaomi Mi Band 7
Listshare - shared shopping li
Listshare - shared shopping li

Sky Weatherman: Weather Notifications & Filters

Do třetice všeho dobrého tu máme novou meteorologickou aplikaci Sky Weatherman. Nabízí přesně to, co byste od takového programu mohli očekávat – tedy především zobrazení aktuální situace a předpovědi na následující dny.

Jednou z příjemných funkcí je možnost automatického zobrazení informací o počasí v určený čas. Můžete se tak každý den podívat, jak je venku, než půjdete do práce či domů. Sky Weatherman také obsahuje několik widgetů, díky nimž můžete mít neustálý přehled přímo na domovské obrazovce svého smartphonu.

Zajímavostí je funkce Sky Aktivity, díky které lze rychle zjistit týdenní předpověď počasí a najít nejvhodnější aktivity, které odpovídají očekávané situaci. Další vychytávkou jsou Special Events – nalezení ideálního času pro různé činnosti, jako je opalování na pláži, piknik, běh/jogging, kempování, pozorování hvězd a mnoho dalších aktivit, které může zkazit nepřízeň počasí.

Aplikace Sky Weatherman: Weather Notifications & Filters je v Obchodě Play od září a za tu dobu si ji nainstalovalo přes tisíc uživatelů. Po prvních bezmála 40 hodnoceních má průměrnou známku 3,8. Jen 13 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 6.0 a novějším.

Sky Weather Alerts
Sky Weather Alerts
Developer: Sky Weather App
Price: Free

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Redmi Note 9 Pro a 9 Pro Max představeny: jsou to „pádla“ s „vařičem“
Redmi Note 9 Pro a 9 Pro Max představeny: jsou to „pádla“ s „vařičem“

Ve čtvrtek 12. března byly dle plánu představeny dva nové telefony střední třídy - Redmi Note 9 Pro a Redmi Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: Wi-Fi router, podložka bezdrátová myš
3 (ne)známé produkty Xiaomi: Wi-Fi router, podložka bezdrátová myš

Máme tu pátek, a to na našem blogu (po týdenní přestávce) opět znamená, že vám budeme představovat zajímavé produkty značky Číst dál...

Rozdíly: Amazfit T-Rex Pro vs. Amazfit T-Rex aneb Které hodinky zvolit?
Rozdíly: Amazfit T-Rex Pro vs. Amazfit T-Rex aneb Které hodinky zvolit?

Máme tu neděli, a to na našem blogu XM.cz už tradičně znamená, že budeme porovnávat parametry a vlastnosti dvou produktů. Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x