Tipy na nové aplikace #41: Proton Calendar, Listshare a Sky Weatherman

Je tu neděle, a to je na našem blogu XM.cz den, kdy vám představujeme zajímavé nové aplikace, které se objevily v Obchodě Google Play. Dnes na vás čeká bezpečný kalendář Proton Calendar, sdílený nákupní lístek Listshare a poněkud neobvykle pojatá meteorologická aplikace Sky Weatherman.

Proton Calendar

Po dlouhé době jsme v Obchodě Play nenašli žádnou zajímavou aplikaci z českých luhů a hájů, takže se v tomto díle budeme věnovat výhradně zahraničním programům. Začneme kalendářovou aplikací Proton Calendar, za kterou stojí vývojáři osvědčených programů ProtonMail a Proton VPN.

Podobně, jako u dalších produktů Proton Technologies, je jednou ze silných stránek důraz na ochranu osobních údajů. Pochopitelně tedy nemůže chybět end-to-end šifrování, díky kterému se k vašim datům nedostane ani provozovatel služby. Aplikace neobsahuje žádné reklamy ani sledovací kódy, data jsou ukládána ve Švýcarsku a chráněna švýcarskými zákony na ochranu soukromí.

Můžete vytvářet, upravovat, zobrazovat a mazat události, spravovat až deset nezávislých kalendářů, nastavovat opakující se akce či přidávat k událostem oznámení, díky kterým na ně nezapomenete. Ke každé položce lze přidat místo a další poznámky. Díky automatické synchronizaci s webovou aplikací Proton Calendar budete mít přístup ke svým kalendářům ve webovém prohlížeči na jakémkoli zařízení.

Aplikace Proton Calendar je aktuálně dostupná jako betaverze pouze v rámci předběžného přístupu. Z tohoto důvodu nemá ani  po více než deseti tisících instalacích k dispozici informaci o průměrné známce. 33 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 6.0 a novějším.

Listshare shared shopping list

Listshare je jednoduchá aplikace pro sdílení nejrůznějších seznamů s více lidmi. V jejím rámci můžete vytvářet seznamy věcí, jako je například nákupní lístek, nebo seznam úkolů, a sdílet je s rodinou, kolegy, spolužáky, spolubydlícími nebo kýmkoli jiným.

Aplikace pro Android má jednoduché barevné uživatelské rozhraní, ve kterém se určitě neztratíte. Seznamy je možné uspořádat do uživatelsky definovatelných kategorií, jako jsou potraviny nebo domácí práce, díky čemuž se v nich můžete snadněji orientovat.

Jednou z praktických funkcí je možnost rozdělení nákupního lístku mezi více uživatelů. Všichni mohou mít přehled o nejnovějších položkách na seznamu, včetně historie dokončených, splněných a nakoupených položek. Díky možnosti upozornění už nikdy nezůstanete bez toaletního papíru.

Program Listshare shared shopping list je v Obchodě Play od srpna, dosud však unikal naší pozornosti. Zatím si ho nainstalovalo jen něco přes sto uživatelů a kvůli malému počtu hodnocení nemá k dispozici průměrnou známku. 31 MB instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Redmi Note 10 Pro

Sky Weatherman: Weather Notifications & Filters

Do třetice všeho dobrého tu máme novou meteorologickou aplikaci Sky Weatherman. Nabízí přesně to, co byste od takového programu mohli očekávat – tedy především zobrazení aktuální situace a předpovědi na následující dny.

Jednou z příjemných funkcí je možnost automatického zobrazení informací o počasí v určený čas. Můžete se tak každý den podívat, jak je venku, než půjdete do práce či domů. Sky Weatherman také obsahuje několik widgetů, díky nimž můžete mít neustálý přehled přímo na domovské obrazovce svého smartphonu.

Zajímavostí je funkce Sky Aktivity, díky které lze rychle zjistit týdenní předpověď počasí a najít nejvhodnější aktivity, které odpovídají očekávané situaci. Další vychytávkou jsou Special Events – nalezení ideálního času pro různé činnosti, jako je opalování na pláži, piknik, běh/jogging, kempování, pozorování hvězd a mnoho dalších aktivit, které může zkazit nepřízeň počasí.

Aplikace Sky Weatherman: Weather Notifications & Filters je v Obchodě Play od září a za tu dobu si ji nainstalovalo přes tisíc uživatelů. Po prvních bezmála 40 hodnoceních má průměrnou známku 3,8. Jen 13 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 6.0 a novějším.

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Tipy na nové aplikace #43: Zamiluj si přírodu, Litoměřicko24.cz a Slopes
Tipy na nové aplikace #43: Zamiluj si přírodu, Litoměřicko24.cz a Slopes

Přesně měsíc po Vánocích tu máme čtvrtou neděli roku 2021, což na našem blogu XM.cz znamená, že vám budeme představovat Číst dál...

Tipy na nové aplikace #48: Praha.online, NASA SpaceTime a Colorize
Tipy na nové aplikace #48: Praha.online, NASA SpaceTime a Colorize

ni poslední únorová neděle nevybočí ze zavedených tradic - přinášíme vám tipy na nové aplikace, které se objevily v Obchodě Číst dál...

Tipy na nové aplikace #42: Testy pilota UAS, ČSFD Lite a OnePlus Health
Tipy na nové aplikace #42: Testy pilota UAS, ČSFD Lite a OnePlus Health

Máme tu třetí neděli roku 2021 a ani tentokrát vás neošidíme o výběr zajímavých aplikací, které se v poslední době Číst dál...

Xiaomi Mi 11
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x