Tipy na nové aplikace #42: Testy pilota UAS, ČSFD Lite a OnePlus Health

Máme tu třetí neděli roku 2021 a ani tentokrát vás neošidíme o výběr zajímavých aplikací, které se v poslední době objevily v Obchodě Play. Dnes to budou Testy pilota UAS, které využijete, pokud vlastníte dron, zbrusu nová aplikace ČSFD Lite, a nakonec apka k chytrému náramku OnePlus Health.

Testy pilota UAS

Dnešní přehled zahájíme v českých luzích a hájích, konkrétně v Českém Těšíně (který je sice ve Slezsku, ale to určitě ničemu nevadí). Odsud pochází vývojářské studio Hidden Chicken Entertainment, které vydalo aplikaci Testy pilota UAS.

Od letošního roku totiž platí legislativa, vyžadující po majitelích dronů a podobných bezpilotních strojů (mimo jiné) složení zkoušek. Podrobně o tom informoval například Kuba Čížek na Živě.cz ve článku Máte dron, nebo ho plánujete pod stromeček? Začala povinná registrace.

S přípravou na zkoušky vám může pomoci právě tato aplikace. Její autoři lákají zájemce: „Procvičuj si testové otázky a získej tak hned přehled o jejich správné odpovědi! Naše aplikace tě na test připraví jako nikdo. Tak neváhej a vyzkoušej.“ Nutno ale podotknout, že se v komentářích kromě pochval objevují také výhrady ze strany stávajících uživatelů. Například Michal Vávra napsal: „Super ale taky myslím. že jsou některé odpovědi špatné. Je možné pořizovat snímky ze soukromého života osob?“

Každopádně aplikace Testy pilota UAS je v Obchodě Play přesně dva týdny a za tu dobu si ji vyzkoušelo více než sto uživatelů. Po prvních dvou desítkách hodnocení má pěknou průměrnou známku 4,1. Balíček velký jen 3,4 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Testy pilota UAS
Testy pilota UAS
Price: To be announced

ČSFD Lite

Filmovým a seriálovým fanouškům jistě nemusíme představovat unikátní český web ČSFD – tedy Česko-Slovenskou filmovou databázi. Ten má už od roku 2011 vlastní, a nutno říci, že poměrně povedenou aplikaci. Koncem prosince se však v Obchodě Play objevila nová aplikace ČSFD Lite.

Dle očekávání přináší kompletní nabídku obsahu webu ČSFD a jeho uživatelských funkcí, přizpůsobenou všem velikostem displejů. Možná si teď říkáte, proč byste si měli instalovat další program, když máte ten starý?! Třeba proto, že ČSFD Lite přináší následující novinky:

  • Přehled nabídky lokálních VOD služeb s možností filtrace dle žánrů a seřazení dle hodnocení. “ČSFD Lite” Ti v okamžiku doporučí nejlepší filmy nebo seriály tvého oblíbeného žánru na Netflixu nebo kterékoliv jiné VOD službě, navíc s možností pohodlného odkliknutí se na jejich okamžité přehrání.
  • Vylepšené vyhledávání s našeptávačem a schopností vyhledat i chybně zadané výrazy.
  • V profilech filmů a seriálů nové sekce “Hrají” a “OST” (original soundtrack), a v galeriích velké verze plakátů.
  • V sekci “Televize” horizontální verze TV programu.
  • Individuální lokalizace pro české a slovenské uživatele: kompletní rozhraní webu v příslušném jazyce, lokalizovaný program kin a TV program s jeho populárními TV tipy.

ČSFD Lite je v Obchodě Play přesně čtyři týdny, během kterých si ji stáhlo a nainstalovalo jen něco přes deset zájemců. S ohledem na nízký počet hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Jen 1,6 MB velký instalační balíček můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a novějším.

ČSFD Lite
ČSFD Lite
Price: To be announced

OnePlus Health

Nemůže být sporu o tom, že jasnou jedničkou v segmentu chytrých náramků s fitness funkcemi je Xiaomi Mi Band 5. V dohledné době mu má vyrůst konkurence v podobě obdobného produktu od další čínské značky OnePlus, spadající pod Oppo.

OnePlus Band byl představen tento týden a v Obchodě Play se už předtím objevila aplikace OnePlus Health, která bude sloužit pro spárování a komunikaci mezi náramkem a chytrým telefonem. Slibuje možnost sledování zdraví, zaznamenávání a vizualizaci sportovních aktivit či údaje o tepové frekvenci a spánku.

OnePlus Health
OnePlus Health

„Sledujte své trasy a zaznamenávejte kroky, délku tréninku, vzdálenost a spálené kalorie. Podívejte se na zprávy o cvičení, abyste pochopili svůj pokrok.“ láká popisek v Obchodě Play. Pochopitelně nemůže chybět přenos notifikací a upozornění na příchozí hovory z telefonu na náramek.

Aplikace OnePlus Health je v Obchodě Play druhým týdnem a za tu dobu si ji vyzkoušelo více než pět tisíc uživatelů. Po prvních bezmála čtyřiceti hodnoceních má průměrnou známku 3,9. Balíček velký 46 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 6.0 a vyšším. Pokud by vám nešel nainstalovat z Obchodu Play, můžete ho stáhnout z APKMirror.

OnePlus Health
OnePlus Health
Developer: OnePlus Ltd.
Price: Free

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Tipy na nové aplikace #41: Proton Calendar, Listshare a Sky Weatherman
Tipy na nové aplikace #41: Proton Calendar, Listshare a Sky Weatherman

Je tu neděle, a to je na našem blogu XM.cz den, kdy vám představujeme zajímavé nové aplikace, které se objevily Číst dál...

Tipy na nové aplikace #47: Pardubice v mobilu, PoliCzech a iOweather
Tipy na nové aplikace #47: Pardubice v mobilu, PoliCzech a iOweather

Máme tu předposlední únorovou neděli a s ní i 47. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme nové zajímavé aplikace. Číst dál...

Tipy na nové aplikace #46: Niagara Launcher, Doprapka a Monfit
Tipy na nové aplikace #46: Niagara Launcher, Doprapka a Monfit

Máme tu neděli, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat zajímavé nové aplikace z Obchodu Google Play. Číst dál...

Poco F3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x