Články

Tipy na nové aplikace #44: DoveZL, RUNology a coreSpecs

Máme tu poslední lednovou neděli, a to na našem blogu už více než 3/4 roku znamená, že vám budeme představovat zajímavé nové aplikace z Obchodu Google Play. Dnes to bude program DoveZL s informacemi o zlínské MHD, běžecká aplikace RUNology a nástroj pro zobrazení informací ze senzorů telefonu coreSpecs.

DoveZL

Jak je takřka tradicí, začneme naše putování po nových aplikacích v českých luzích a hájích – konkrétně ve Zlínském kraji. Za programem s možná trochu „neprůhledným“ názvem DoveZL stojí programátor Petr Jelínek.

Popisek v Obchodě Play je v tomto případě velice stručný, ale poměrně výstižný: „Aplikace DoveZL umožňuje uživatelům sledovat v reálném čase aktuální polohu vozidel veřejné dopravy ve Zlínském kraji, jejich zpoždění, jízdní řády a mnoho dalšího!“

Funkcí je opravdu hodně – v mapách lze sledovat polohu vozidel hromadné přepravy, pro zvolenou zastávku jsou k dispozici „příjezdové a odjezdové cedule“ a nechybí ani podrobné jízdní řády jednotlivých linek a spojů. Kladně hodnotíme implementaci tmavého grafického tématu.

Aplikace DoveZL je v Obchodě Play čtyři týdny a za tu dobu si ji stáhlo více než padesát uživatelů. Po prvních třinácti hodnoceních se může chlubit velmi pěknou průměrnou známkou 4,7. Balíček velký 19 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 5.1 a vyšším.

DoveZL
DoveZL
Developer: Petr Jelínek
Price: Free

RUNology bežecká aplikácia

Za druhým programem se podíváme k našim východním sousedům. Zaujme především ty, kdož chtějí zlepšit svou fyzickou kondici a zdravotní stav – RUNology je totiž běžecká aplikace, která dle oficiálního webu obsahuje tréninkový program na 36 týdnů.

Na stránkách se dočtete, že jde o program „sestavený profesionálními trenéry, který obsahuje variace prvků atletické abecedy, cvičení na frekvenčním žebříku, silová cvičení sestavené speciálně pro běžce, jakož i cvičení na prevenci vůči typickým běžeckým zraněním a regenerační cvičení.“

Díky mobilní aplikaci můžete zkusit trénovat systémem, jakým trénují profi atleti. Na tomto místě je však vhodné podotknout, že se jedná o placenou aplikaci, přičemž ceny za nákupy v rámci RUNology se pohybují mezi 320 a 2600 korunami. Škoda, že tento fakt žádným způsobem neakcentují webové stránky.

Přečtěte si také  Tipy na nové aplikace #6: Clyma Weather, Déčkofoťák a Sestav si svůj svět

Každopádně program RUNology bežecká aplikácia je v Obchodě Play lehce přes dva týdny a za tu dobu si ho nainstalovalo přes 500 zájemců. Bohužel s ohledem na malý počet hodnocení nemá k dispozici průměrnou známku. 57 MB velký balíček můžete používat na telefonech s Androidem 5.0 a novějším.

RUNology bežecká aplikácia
RUNology bežecká aplikácia
Developer: RUNOLOGY
Price: Free

coreSpecs

Do třetice všeho dobrého se vydáme za ještě vzdálenější hranice – konkrétně do Indie. Vývojáři z Ataraxian Studios připravili aplikaci coreSpecs, jejímž cílem je poskytování podrobných informací o hardwaru zařízení, zejména o senzorech.

Redmi Note 13

Elegantní malý nástroj dokáže zobrazit informace o datech ze všech senzorů v telefonu. Umí pracovat s akcelerometrem, gyroskopem, snímačem tepové frekvence, krokoměrem, senzorem okolního světla a mnoha dalšími komponentami.

Praktické využití tato aplikace najde například tehdy, když získáte podezření, že některý ze senzorů nefunguje správně. V této aplikaci se můžete podívat, jaká data daná komponenta generuje a jak reaguje na změnu podmínek.

Jako jeden z typických příkladů využití můžeme zmínit otestování senzoru přiblížení, jehož špatná funkce bývá příčinou rozsvěcování obrazovky během hovorů či naopak jejího nerozsvícení při vzdálení telefonu od ucha. Nutno ale podotknout, že aplikace je poměrně silně promořená reklamou.

Aplikace coreSpecs je v Obchodě Play od 7. prosince a od té doby si ji stáhlo více než tisíc uživatelů. Po prvních hodnoceních má pěknou průměrnou známku 4,2. Balíček velký 5,5 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Přečtěte si také  Apple představil celou řadu novinek. Která je nejzajímavější?

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Xiaomi 13T Pro

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x