Tipy na nové aplikace #46: Niagara Launcher, Doprapka a Monfit

Máme tu neděli, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat zajímavé nové aplikace z Obchodu Google Play. Dnes na vás čeká úplně nový, ale již teď velmi populární Niagara Launcher, výuková aplikace Doprapka a program Monfit pro všechny, kdož chtějí být ve skvělé fyzické kondici.

Doprapka

Naše putování začneme u krnovské komunikační agentury ECHOpix, jež v Obchodě Play publikovala aplikaci Doprapka. Té jsou věnovány i webové stránky, na nichž se dozvíte vše, co by vás mohlo zajímat jako žáky, rodiče nebo učitele.

Interaktivní aplikace je určena pro výuku dopravní výchovy na základních školách od první až po devátou třídu. Jednou ze zajímavostí je fakt, že se hráči mohou přiřadit ke konkrétní škole a soutěžit s ostatními školami.

„Je to originální výuková aplikace, která moderní formou hry v otevřeném světě přibližuje problematiku řešení konkrétních situací v dopravě žákům ZŠ. Je to jiný netradiční způsob, který je zábavný, přitažlivý a promlouvá k nim „jejich“ vizuálním jazykem.“ uvádí autoři v popisku.

Aplikace Doprapka je v Obchodě Play od listopadu loňského roku a za tu dobu si ji nainstalovalo více než tisíc uživatelů. Po prvních pěti hodnoceních však má průměrnou známku jen 2,8. Balíček velký 31 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a vyšším.

Doprapka
Doprapka
Developer: ECHOpix s.r.o.
Price: To be announced

Monfit

Také se druhou dnešní aplikací zůstaneme v českých luzích a hájích – tentokrát se přesuneme do Uherského Hradiště. Odsud pochází provozovatelka webu Monfit Magazine, který chce návštěvníkům nabídnout vše, co potřebují ke zdravému životnímu stylu.

Chcete začít cvičit, ale nevíte jak? Potřebujete se zaměřit na své stravovací návyky? Chcete se vzájemně motivovat se svými přáteli nebo trenérem? Aplikace Monfit přináší nabídku tréninků, sledování stravovacích návyků a komunikaci s dalšími uživateli.

Například v oblasti výživy popisek láká: „V MONFIT aplikaci si vypočítáš celkovou potřebu energie, kterou ti pomůžeme rozplánovat tak, že tvému tělu nebudou chybět potřebné živiny. Pak už stačí jen poctivě zadávat do kalorických tabulek a výsledek se dostaví. Nebo ti možná stačí pouhý foto-jídelní deník – získáš tak přehled nad tím, co jíš.“

Mobilní aplikace Monfit je v Obchodě Play pět týdnů, během kterých zaznamenala přes sto stažení. S ohledem na malý počet hodnocení bohužel ještě nemá k dispozici průměrnou známku. 48 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

Monfit (Beta)
Monfit (Beta)
Developer: MONFIT s.r.o.
Price: To be announced

Niagara Launcher

Dlouho jsme tu neměli žádný nový launcher – tedy program, který zajišťuje funkce domovské obrazovky a seznam nainstalovaných aplikací. Niagara Launcher je žhavou novinkou z dílny německého programátora Petera Hubera.

Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite

Autor své dílko představuje slovy: „Tradiční domovská obrazovka, jak ji známe, byla vytvořena před více než deseti lety, kdy obrazovky telefonů byly menší než kreditní karta. Smartphony se neustále zvětšují, naše ruce ale ne. Minimalistický Niagara Launcher vám umožní na vše dosáhnout jednou rukou a soustředit se na to důležité.“

K hlavním rysům tohoto launcheru patří především ergonomie, zaměřená na snadné ovládání jednou rukou. Narozdíl od pevně daného rozložení do mřížky, používaného ostatními launchery, se seznam aplikací Niagara Launcher přizpůsobí vašim potřebám. Zajímavostí je také možnost číst oznámení aplikací přímo z domovské obrazovky.

Niagara Launcher je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si ho nainstaloval více než milion uživatelů. Po bezmála tisícovce hodnocení má pěknou průměrnou známku 4,3. Balíček velký jen 6 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a vyšším.

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Tipy na nové aplikace #49: Rýmovač, Rozhliadni sa a Zvíře+
Tipy na nové aplikace #49: Rýmovač, Rozhliadni sa a Zvíře+

Máme tu první březnovou neděli a s ní již 49. pokračování seriálu, v jehož rámci vám představujeme nové aplikace z Číst dál...

Tipy na nové aplikace #43: Zamiluj si přírodu, Litoměřicko24.cz a Slopes
Tipy na nové aplikace #43: Zamiluj si přírodu, Litoměřicko24.cz a Slopes

Přesně měsíc po Vánocích tu máme čtvrtou neděli roku 2021, což na našem blogu XM.cz znamená, že vám budeme představovat Číst dál...

Tipy na nové aplikace #50: Hypernotes, Microsoft Whiteboard a OSpace
Tipy na nové aplikace #50: Hypernotes, Microsoft Whiteboard a OSpace

Máme tu neděli, a ta je na našem blogu už bezmála rok ve znamení nových aplikací, které se objevily v Číst dál...

Xiaomi Mi Band 5
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x