Články

Tipy na nové aplikace #47: Pardubice v mobilu, PoliCzech a iOweather

Máme tu předposlední únorovou neděli a s ní i 47. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme nové zajímavé aplikace. Dnes to budou Pardubice v mobilu, aplikace pro testování kritického myšlení PoliCzech a meteorologický program iOweather s předpovědí počasí na pět dnů dopředu.

Pardubice v mobilu

Jak je dobrým zvykem, začneme v českých luzích a hájích. Pražské vývojářské studio ETERNAL, s.r.o. má na svém kontě více než třicet aplikací. Větší polovina z nich je věnována různým městům a městským částem, a to je i případ novinky nazvané Pardubice v mobilu.

Jak plyne z názvu, je primárně určena obyvatelům a návštěvníkům východočeských Pardubic. Přináší například nejdůležitější aktuality z městského úřadu, jeho organizací a dalších subjektů. Nabízí úřední hodiny, možnost rezervace, úřední desku, informace o veřejných zakázkách, časopis města či informace k sběrným místům odpadu.

Obsahuje také aktuální přehled kulturních, sportovních a společenských akcí pořádaných ve městě nebo průvodce kulturními památkami a zajímavými místy s informacemi a zobrazením na mapě. K dispozici je též přehled parkovišť s možností zaplacení parkovného, jízdní řády, oznámení o uzavírkách a projektech v dopravě.

Aplikace Pardubice v mobilu je v Obchodě Play takřka přesně tři týdny, během kterých si ji stáhlo více než tisíc uživatelů. Po prvních šestnácti hodnoceních má velmi pěknou průměrnou známku 4,8. Instalační balíček velký 24 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Pardubice v mobilu
Pardubice v mobilu
Developer: ETERNAL, s.r.o.
Price: Free

PoliCzech

Kritické myšlení je základním obranným mechanismem, díky kterému můžete čelit dnešní době plné dezinformací a polopravd. Svou schopnost používat tento způsob uvažování si můžete ověřit díky nové mobilní aplikaci PoliCzech.

Autory jsou Marek Kohel a Matěj Řezáč, kteří aplikaci vytvořili v rámci své maturitní práce na Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu. Cílem aplikace je zábavnou formou ověřit, zda poznáte faktické chyby ve výrocích.

V popisku se dočtete, že „Aktuálně aplikace obsahuje přes 200 výroků od politiků z vlády a poslanecké sněmovny zvolených v roce 2017. Zastoupeni jsou všichni ministři, předsedové a místopředsedové zvolených politických stran a předseda vlády Andrej Babiš. V budoucnosti budou výroky obměňovány tak, aby byly vždy k dispozici ty od současných politiků a k aktuálním tématům.“

Mobilní aplikace PoliCzech je v Obchodě Play pouhých deset dní a za tuto dobu si ji nainstalovalo jen něco přes sto uživatelů. Po prvních dvanácti hodnoceních se může chlubit nejvyšší možnou známkou 5,0, Soubor velký 9 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

Apple Beats
PoliCzech
PoliCzech
Developer: Padani games
Price: Free

iOweather – Předpověď počasí, Radar a widgety

Do třetice všeho dobrého tu po delší době máme meteorologickou aplikaci. Vychází z webu iOweather.com, podle kterého se také jmenuje. Dle autorů poskytuje předpovědi počasí pro jakékoli místo na světě na následujících pět dní.

V informacích nechybí údaje o nejvyšší a nejnižší očekávané teplotě, směru a rychlosti větru, tlaku a vlhkosti vzduchu. Dozvíte se také hodnotu rosného bodu, UV indexu či riziko, že bude pršet nebo sněžit. K dispozici je údaj o východu a západu slunce.

Meteorologický radar vám pomůže sledovat povětrnostní podmínky, déšť, sníh a bouřky. Chcete-li zobrazit předpověď počasí na domovské obrazovce, pak určitě využijete dva widgety různých velikostí, zobrazující údaje s ohledem na aktuální polohu.

Aplikace iOweather je v Obchodě Play necelých pět týdnů, během kterých si ji stáhlo více než deset tisíc uživatelů. Po prvních stokách hodnocení má pěknou průměrnou známku 4,7. Instalační balíček velký 24 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a vyšším.

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Xiaomi Smart Band 8

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x