Tipy na nové aplikace #49: Rýmovač, Rozhliadni sa a Zvíře+

Máme tu první březnovou neděli a s ní již 49. pokračování seriálu, v jehož rámci vám představujeme nové aplikace z Obchodu Google Play. Dnes to bude poetická aplikace Rýmovač, databáze slovenských rozhledem Rozhliadni sa a užitečný pomocník při problémech týkajících se zvířat a zvěře Zvíře+.

Rýmovač – vyhledávač rýmů

Tradičně začneme programem s českých luhů a hájů, který jistě udělá radost všem poetickým duším. Aplikace Rýmovač – vyhledávač rýmů navazuje na stejnojmenný web, jehož cílem je pomoci (nejen začínajícím) básníkům s hledání těch správných slov do veršů.

Hned v úvodu popisku však autoři zdůrazňují, „že tato aplikace zatím nepodporuje všechny funkce, které jsou dostupné na webu Rýmovač.cz. V appce se tedy nelze přihlašovat do uživatelských účtů a rovněž nelze číst, psát či komentovat básně.“

K čemu tedy Rýmovač slouží? Pokud chcete složit básničku nebo třeba veršované přání k narozeninám či svátku, můžete narazit na situace, kdy vás nenapadne další rým. V takovém případě zadáte slovo do aplikace a ona vám najde rýmy podle fonetické podoby slov. Databáze přitom obsahuje více než milion položek.

Rýmovač – vyhledávač rýmů je v Obchodě Play necelé tři týdny, během kterých si ho nainstalovalo více než padesát uživatelů. Bohužel s ohledem na nízký počet hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Balíček velký 5,8 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Rýmovač - vyhledávač rýmů
Rýmovač - vyhledávač rýmů
Developer: Rýmovač
Price: To be announced

Rozhliadni sa

Za druhou aplikací vyrazíme k našim východním sousedům – za aplikací Rozhliadni sa totiž stojí žilinské vývojářské studio BRAIN:IT. Je určena všem, kdo mají rádi výhledy do širokého okolí – obsahuje totiž databázi rozhleden a vyhlídkových věží na Slovensku.

Popisek v Obchodě Play působí slibně: „Můžete si jednoduše najít rozhledny ve Vašem okolí, zobrazit si je na mapě, vyhledat rozhledny v okolí jiného libovolného města, obce, či okresu. Rovněž si můžete prohlédnout všechny najednou na přehledné mapě Slovenska.“

U každého místa jsou k dispozici další informace, jako je pohoří, ve kterém se nachází, nebo výška. Jistě oceníte užitečné informace o tom, jak dlouho trvá výstup, jaké vás čeká převýšení, kde zaparkovat auto či kde se nachází nejbližší zastávka hromadné dopravy.

Aplikace Rozhliadni sa je v Obchodě Play téměř čtyři týdny a dosud zaznamenala přes deset tisíc stažení. Po prvních desítkách hodnocení se může chlubit velmi pěknou průměrnou známkou 4,7. Soubor velký 6,9 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 6.0 a novějším.

Rozhliadni sa
Rozhliadni sa
Developer: brainit.sk
Price: To be announced

Zvíře+

Do třetice všeho dobrého se vracíme do Česka – za další aplikací totiž stojí brněnská firma KaBaSD s.r.o.. Novinka se jmenuje Zvíře+ a má se jednat o službu, která vám pomůže řešit obtížné situace spojené se zvířaty.

„Pokousaný pes, nemocná kočka, autem sražená srna, uvíznutý kůň – to jsou situace, se kterými vám Zvíře+ pomůže. A nejen to. Svojí uživatelskou přívětivostí vás aplikace provede krizovými situacemi a nabídne způsoby odborného řešení. Díky ní naleznete pomoc bez ohledu na místo, kde se právě nacházíte.“ uvádí popisek v Obchodě Play.

Zvíře+ poskytuje důležité a pro každou specifickou událost správné kontakty. Kromě toho v aplikaci najdete srozumitelné a rychlé návody první pomoci, které jsou dostupné i bez internetového připojení. Oficiální stránky projektu uvádějí, že projekt mobilní aplikace bude spuštěn v březnu 2021.

Aplikace Zvíře+ je v Obchodě Play přesně týden, během kterého si ji nainstalovalo jen něco mezi 5 a 10 uživateli. Bohužel s ohledem na nízký počet hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Balíček velký 7,0 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Zvíře+
Zvíře+
Developer: Zvíře+
Price: Free

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Tipy na nové aplikace #41: Proton Calendar, Listshare a Sky Weatherman
Tipy na nové aplikace #41: Proton Calendar, Listshare a Sky Weatherman

Je tu neděle, a to je na našem blogu XM.cz den, kdy vám představujeme zajímavé nové aplikace, které se objevily Číst dál...

Tipy na nové aplikace #47: Pardubice v mobilu, PoliCzech a iOweather
Tipy na nové aplikace #47: Pardubice v mobilu, PoliCzech a iOweather

Máme tu předposlední únorovou neděli a s ní i 47. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme nové zajímavé aplikace. Číst dál...

Tipy na nové aplikace #43: Zamiluj si přírodu, Litoměřicko24.cz a Slopes
Tipy na nové aplikace #43: Zamiluj si přírodu, Litoměřicko24.cz a Slopes

Přesně měsíc po Vánocích tu máme čtvrtou neděli roku 2021, což na našem blogu XM.cz znamená, že vám budeme představovat Číst dál...

Xiaomi Mi Band 6
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x