Tipy na nové aplikace #49: Rýmovač, Rozhliadni sa a Zvíře+

Máme tu první březnovou neděli a s ní již 49. pokračování seriálu, v jehož rámci vám představujeme nové aplikace z Obchodu Google Play. Dnes to bude poetická aplikace Rýmovač, databáze slovenských rozhledem Rozhliadni sa a užitečný pomocník při problémech týkajících se zvířat a zvěře Zvíře+.

Rýmovač – vyhledávač rýmů

Tradičně začneme programem s českých luhů a hájů, který jistě udělá radost všem poetickým duším. Aplikace Rýmovač – vyhledávač rýmů navazuje na stejnojmenný web, jehož cílem je pomoci (nejen začínajícím) básníkům s hledání těch správných slov do veršů.

Hned v úvodu popisku však autoři zdůrazňují, „že tato aplikace zatím nepodporuje všechny funkce, které jsou dostupné na webu Rýmovač.cz. V appce se tedy nelze přihlašovat do uživatelských účtů a rovněž nelze číst, psát či komentovat básně.“

K čemu tedy Rýmovač slouží? Pokud chcete složit básničku nebo třeba veršované přání k narozeninám či svátku, můžete narazit na situace, kdy vás nenapadne další rým. V takovém případě zadáte slovo do aplikace a ona vám najde rýmy podle fonetické podoby slov. Databáze přitom obsahuje více než milion položek.

Rýmovač – vyhledávač rýmů je v Obchodě Play necelé tři týdny, během kterých si ho nainstalovalo více než padesát uživatelů. Bohužel s ohledem na nízký počet hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Balíček velký 5,8 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Rýmovač - vyhledávač rýmů
Rýmovač - vyhledávač rýmů
Developer: Rýmovač
Price: To be announced

Rozhliadni sa

Za druhou aplikací vyrazíme k našim východním sousedům – za aplikací Rozhliadni sa totiž stojí žilinské vývojářské studio BRAIN:IT. Je určena všem, kdo mají rádi výhledy do širokého okolí – obsahuje totiž databázi rozhleden a vyhlídkových věží na Slovensku.

Popisek v Obchodě Play působí slibně: „Můžete si jednoduše najít rozhledny ve Vašem okolí, zobrazit si je na mapě, vyhledat rozhledny v okolí jiného libovolného města, obce, či okresu. Rovněž si můžete prohlédnout všechny najednou na přehledné mapě Slovenska.“

U každého místa jsou k dispozici další informace, jako je pohoří, ve kterém se nachází, nebo výška. Jistě oceníte užitečné informace o tom, jak dlouho trvá výstup, jaké vás čeká převýšení, kde zaparkovat auto či kde se nachází nejbližší zastávka hromadné dopravy.

Aplikace Rozhliadni sa je v Obchodě Play téměř čtyři týdny a dosud zaznamenala přes deset tisíc stažení. Po prvních desítkách hodnocení se může chlubit velmi pěknou průměrnou známkou 4,7. Soubor velký 6,9 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 6.0 a novějším.

Rozhliadni sa
Rozhliadni sa
Developer: brainit.sk
Price: To be announced

Zvíře+

Do třetice všeho dobrého se vracíme do Česka – za další aplikací totiž stojí brněnská firma KaBaSD s.r.o.. Novinka se jmenuje Zvíře+ a má se jednat o službu, která vám pomůže řešit obtížné situace spojené se zvířaty.

Xiaomi Redmi Note 11

„Pokousaný pes, nemocná kočka, autem sražená srna, uvíznutý kůň – to jsou situace, se kterými vám Zvíře+ pomůže. A nejen to. Svojí uživatelskou přívětivostí vás aplikace provede krizovými situacemi a nabídne způsoby odborného řešení. Díky ní naleznete pomoc bez ohledu na místo, kde se právě nacházíte.“ uvádí popisek v Obchodě Play.

Zvíře+ poskytuje důležité a pro každou specifickou událost správné kontakty. Kromě toho v aplikaci najdete srozumitelné a rychlé návody první pomoci, které jsou dostupné i bez internetového připojení. Oficiální stránky projektu uvádějí, že projekt mobilní aplikace bude spuštěn v březnu 2021.

Aplikace Zvíře+ je v Obchodě Play přesně týden, během kterého si ji nainstalovalo jen něco mezi 5 a 10 uživateli. Bohužel s ohledem na nízký počet hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Balíček velký 7,0 MB můžete používat na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Zvíře+
Zvíře+
Developer: KaBaSD s.r.o.
Price: Free

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

3 (ne)známé produkty Xiaomi: fitness sada, masážní pistole a bezdrátová powerbanka
3 (ne)známé produkty Xiaomi: fitness sada, masážní pistole a bezdrátová powerbanka

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat tři produkty Xiaomi, které by vás mohly Číst dál...

Oficiální seznam 27 telefonů, které dostanou aktualizaci na MIUI 12.5

Zatím není jasné, zda Xiaomi míní přeskočit verzi s číslem 13, nicméně již nyní je zřejmé, že MIUI 12.5 bude Číst dál...

Které telefony dostaly ve 37. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 37. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Je tu zase pondělí, a to na našem blogu znamená, že se budeme věnovat aktualizacím. Prozradíme vám, které telefony dostaly Číst dál...

Samsung Galaxy řada Z

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x