Unboxing Xiaomi Band 7: Znovu vylepšený starý známý

Kolegové z našeho e-shopu mi zaslali k rozbalení další horkou novinku. Když jsem ji obdržel, byla tak horká, že jste si ji ještě ani nemohli koupit. Samozřejmě jde o novou generaci toho nejoblíbenějšího fitness náramku vůbec – Xiaomi Band 7. Co vše se změnilo? Jaké umí nové funkce? A je již možné ho zakoupit? Na to vše vám odpovím ve videu a o pár řádků níže.

Unboxing Xiaomi Band 7

Co se změnilo na pohled?

Začněme hezky od začátku. Design krabičky se od minulé generace nijak příliš nezměnil. Stále se jedná o podlouhlou černou krabičku s přístrojem na obrázku. Po jejím otevření vytáhneme vnitřní platíčko, které obsahuje samotné zařízení Xiaomi Band 7, které je již vsazené do pryžového náramku, nabíjecí magnetický kabel a uživatelský manuál.

Pryžový náramek se již od první generace vlastně nijak nemění. Zapínací mechanismus je stále stejný, mění se jen šířka náramku a velikost výřezu pro zařízení samotné. Jak ale již z přechozích řádků zaznívá, změnil se nabíjecí kabel, který je nově magnetický. To znamená, že odpadá všelijaké usazování zařízení do nabíjecí kolébky nebo zasouvání do nabíjecího slotu. Tentokrát se stačí s kabelem jen přiblížit k zadní straně zařízení a on se sám magneticky přichytí přesně tak, aby dolehly nabíjecí piny. Nabíjení je tak snazší a pohodlnější. Asi to nejpříjemnější na to je, že náramek může zůstat v náramku a není třeba ho vyloupávat.

Pokud jde o zařízení samotné, tak i to se dočkalo několika líbivých změn. Tělo zařízení se nepatrně zmenšilo, zatímco displej se nepatrně zvětšil. Získali jsme tedy nepatrně užší rámečky, což nikdy není na škodu. Nový displej s sebou ale nese také další novinku, na kterou jsme všichni čekali celé roky. Always On Display. Ano, je to tak. Xiaomi Band 7 konečně umí zobrazovat čas a další důležité informace i bez nutnosti rozsvícení celého displeje. Drobnost, ale jak příjemná.

Nové funkce Xiaomi Band 7

Po funkční stránce se zde dočkáváme také nemalé porce změn. První změna se odehrává v samotném prostředí, které se změnilo tak, aby se více podobalo prostředí z hodinek Watch S1. Je zde také hromada nových ciferníků, včetně dynamických a takových, do nichž můžete zapojit vlastní fotografie. Předinstalovaných jich je jen několik. Dalších více než sto jich najdete v doprovodné aplikaci Zepp Life.

‎Zepp Life
‎Zepp Life
Developer: Huami Inc.
Price: Free+

Novinky se dočkali i vášniví sportovci. Nově se dá měřit více než sto různých sportovních aktivit, což ocení zejména ti, kteří v předchozích verzích tu svou nenašli. Nyní ji pravděpodobně najdou, pokud se nejedná o nějaký opravdu okrajový sport.

Kontinuální měření srdečního tepu uměly již přechozí generace náramku. Xiaomi Band 7 ale přichází s kontinuálním měřením okysličení krve, což se může hodit zejména těm, kteří sportují maximální na gauči.

Myslím také, že je důležité zmínit, že oproti předchozí generaci narostla kapacita baterie. A to na rovných 180 mAh, což by mělo náramku zajistit až 15 dní běžného provozu a nebo až 9 dní náročného provozu. Co na druhou stranu zamrzí, je stále se opakující absence GPS čipu. Pokud tedy chcete zaznamenávat svou trasu, i nadále budete muset nosit telefon.

Na konec ještě dodám, že podobně, jako tomu bylo u přechozí generace, se i tentokrát dočkáme dvou verzí náramku. Jedna bude disponovat NFC a druhá ne. Dávejte si tedy pozor, jakou verzi kupujete, abyste pak nebyli překvapeni, že jedna verze umí bezkontaktní platby a druhá nikoli.

Samsung Galaxy řada Z
Náramek Mi Band 7 dostává aktualizaci – přináší tři užitečné novinky
Náramek Mi Band 7 dostává aktualizaci – přináší tři užitečné novinky

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 7 byl včera oficiálně uveden na globální trh, na kterém bude prodáván pod označením Xiaomi Číst dál...

Rozebrali jsme Xiaomi Mi Max: Nádherný zvenčí, poctivý uvnitř

Telefon Xiaomi Mi Max je tak trochu ojedinělý v celém portfoliu společnosti Xiaomi - se svým 6,44" displejem je prostě Číst dál...

Xiaomi Mix 5 Pro zřejmě přijde na trh s novým čipem Surge C2 ISP
Xiaomi Mix 5 Pro dostane Surge C2

V loňském roce představilo Xiaomi svůj vlastní fotografický čip Surge C1 ISP, který debutoval ve skládacím smartphonu Mi Mix Fold. Číst dál...

Servis XM.cz

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel
Karel
7 měsíců před

Magnetický nabíjecí kabel je u náramku již od verze 5.

Karel Kilián
Odpovědět  Karel
7 měsíců před

Dobrý den,

ano, v tomto máte pravdu.

Přeji hezký den.
Karel Kilián

2
0
Napište nám svůj komentář!x