Vyznejte se v telefonech Xiaomi! Co je vlajková loď a co střední třída?

Xiaomi včera v rámci akce Xiaomi Ecosystem Product Launch globálně představilo celou řadu novinek. Jednou z nich je nejnižší řada chytrých telefonů Redmi – jmenovitě Redmi 9, Redmi 9A a Redmi 9C. Čínský výrobce při této příležitosti vysvětlil, co u něj znamená vlajková loď a jak vlastně třídí mobily do kategorií.

Xiaomi Ecosystem Product Launch
Xiaomi Ecosystem Product Launch

Ze včerejších novinek v našich e-shopech prodáváme například chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5 (v českém za 1450 Kč, ve slovenském za 54 eur) nebo telefon Redmi 9 (v českém od 3850 Kč, ve slovenském od 150 eur). Další představené produkty se brzy objeví v naší nabídce.

Jak Xiaomi dělí chytré telefony?

U příležitosti představování nové modelové řady telefonů Redmi vystavil čínský výrobce na sociální síti Twitter následující grafiku, ve které objasňuje, jak vnímá kategorie svých telefonů. Každou modelovou řadu pak doplnil krátkým popisem základních vlastností.

Jak Xiaomi dělí chytré telefony
Jak Xiaomi dělí chytré telefony

Jak Xiaomi dělí chytré telefony?

Základní řada

Základní řada, nebo chcete-li „nejnižší třída“ či „low-end“, je u Xiaomi zastoupena telefony Redmi bez jakéhokoli dovětku (nepatří sem tedy řada Redmi Note). Číňané u této třídy slibují vysokou kvalitu, což můžeme na základě vlastních zkušeností potvrdit.

Modelová řada Redmi 9
Modelová řada Redmi 9

Aktuálními zástupci této řady jsou telefony Redmi 9, Redmi 9A a Redmi 9C. I mezi jednotlivými modely jsou však poměrně velké rozdíly – například Redmi 9 má na zadní straně čtyři foťáky, Redmi 9C tři a Redmi 9A pouze jeden.

I v nejnižší třídě mají všechny telefony velkou IPS LCD obrazovku s úhlopříčkou 6,53″ a baterii s kapacitou 5000 mAh. Všechny pohánějí procesory MediaTek – Redmi 9 Helio G80, Redmi 9C Helio G35 a Redmi 9A Helio G25.

Střední třída

Do střední třídy patří telefony Redmi Note, vyznačující se velkou obrazovkou a dlouhou výdrží. Aktuálně tuto třídu zastupují modely Redmi Note 9, Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro. Podrobně jsme se jim věnovali ve článku Čím se liší Redmi Note 9, Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Porovnání telefonu řady Redmi Note
Porovnání telefonu řady Redmi Note

V této řadě je nejníže Redmi Note 9, který nabídne obrazovku s úhlopříčkou 6,53″ a procesor MediaTek Helio G85. Proti tomu Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Pro jsou o něco výš a v podstatě se jedná o dvojčata – oba telefony mají 6,67″ displej a čip Qualcomm Snapdragon 720G.

Všechny telefony střední třídy mají na zádech čtyři fotoaparáty a jejich pohon zajišťuje baterie s kapacitou 5020 mAh. Pochopitelně i v této kategorii musíte počítat s obrazovkou typu IPS LCD. Zatímco Redmi Note 9 má čtečku otisků prstů na zadní straně, zbývající dva modely ji mají integrovanou v tlačítku.

Vlajková loď

Do kategorie vlajkových lodí Xiaomi zařadilo dvě modelové řady: níže staví sérii Mi T, o schůdek výše pak stojí telefony Mi Note. Prvně jmenovaná dostává do vínku kvalitní displej, druhá pak sází na špičkové fotografické schopnosti.

Do řady Mi T patří pomalu dosluhující modely Xiaomi Mi 9T a Mi 9T Pro (původně Redmi K20 a Redmi K20 Pro). Ač mají oba telefony stejné rozměry a AMOLED obrazovku s úhlopříčkou 6,39″, zásadně se od sebe liší hardwarem. Zatímco Mi 9T Pro pohání loňský špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 855, v případě Mi 9T s čipem Snapdragon 730 můžeme mluvit maximálně o vyšší střední třídě.

Podstatně menší rozdíly panují v řadě Mi Note, kam spadají Xiaomi Mi Note 10, Xiaomi Mi Note 10 Lite a Xiaomi Mi Note 10 Pro. Všechny tři modely nabídnou AMOLED displej s úhlopříčkou 6,47″ a procesor Qualcomm Snapdragon 730G. Výrazně se liší jen konfigurace fotoaparátů, kde verze Lite nabídne 64 Mpx, zatímco Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro staví na 108Mpx snímači.

Prémiová vlajková loď

Protože zákazníci mají rádi vlajkové lodě, připravilo Xiaomi ještě jednu kategorii pro ty úplně nejnáročnější. Označuje ji jako prémiové vlajkové lodě, a kromě řady Mi, jež má přinášet nejnovější technologie, sem spadá také série Mi MIX.

Vlajková loď Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro
Vlajková loď Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro

Aktuálními zástupci řady Mi jsou především Xiaomi Mi 10 a Xiaomi Mi 10 Pro – oba telefony nabízejí 6,67″ AMOLED obrazovku, špičkový procesor Snapdragon 865, hlavní fotoaparát s rozlišením 108 Mpx či baterii s kapacitou 4780, respektive 4500 mAh. Oba modely se od sebe liší jen v detailech – zejména v oblasti fotoaparátů a dostupných konfigurací. Tak trochu mimo tuto třídu spadá Xiaomi Mi 10 Lite s procesorem Qualcomm Snapdragon 765G a 6,57″ obrazovkou. Zde bychom mluvili spíše o telefonu vyšší třídy.

Konečně poslední řadou je Xiaomi Mi MIX. Tato série tak trochu vybočuje a zpravidla přináší neotřelá technická řešení i design. Zatím posledním modelem je Xiaomi Mi MIX 3 5G, představený počátkem loňského roku. Soudě z infografiky však čínský výrobce s touto řadou telefonů stále počítá, takže se patrně dočkáme nějaké další zajímavé novinky.

Xiaomi Mi MIX 3 5G
Xiaomi Mi MIX 3 5G

Tak co, už se vyznáte v mobilech Xiaomi?

Zdroj: twitter.com.

Recenze Redmi Note 9: skvělá výdrž, velký displej a čip MediaTek Helio

Devátá řada telefonů Redmi Note sestává ze tří modelů. Dva z nich - Redmi Note 9S a Redmi Note 9 Číst dál...

Představení Redmi 9A a Redmi 9C: slušná výbava za minimum peněz
Představení Redmi 9A a Redmi 9C: slušná výbava za minimum peněz

Jak jsme avizovali již v pondělí, byly v úterý 30. června v Malajsii představeny dva nové chytré telefony: Redmi 9A Číst dál...

Redmi Note 7 dostává v Evropě aktualizaci na Android 10
Redmi Note 7 dostává v Evropě aktualizaci na Android 10

Telefon Redmi Note 7 byl jedním z bestsellerů značky Xiaomi. Ačkoli jde o rok a půl staré zařízení, majitelé se Číst dál...

Poco X3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x