Jak spustit Xiaomi Mi 6 v režimu obnovení (recovery mode)?

Potřebujete na telefonu spustit režim obnovení, označovaný také jako recovery mode? V tomto článku vám ukážeme dva možné způsoby, jak to lze provést. První si položme otázku: co s telefonem Xiaomi Mi 6 v režimu obnovení můžete provádět? Například instalovat různé balíčky (ZIP), vymazat mezipaměť aplikací (cache) nebo oddíl s daty. Kromě toho lze v tomto módu také provést obnovení továrního nastavení, což využijete v situaci, kdy tuto operaci nelze provést ze systému – například z důvodu jeho neschopnosti nastartovat.

Kromě oficiální konzole pro obnovení lze využívat také alternativy, jako jsou TWRP či ClockworkMod, které je však nutné manuálně nainstalovat. Alternativní konzole pro zotavení nabízejí zpravidla ještě více možností a funkcí – například kompletní zálohu systému, včetně veškerých nastavení, aplikací a dat.

Jak spustit Xiaomi Mi 6 v režimu obnovení – rychlejší metoda

Podívejme se nejprve na jednodušší metodu, ke které nepotřebujete nic jiného než telefon.

 1. Zařízení vypněte.
 2. Následně stiskněte a držte tlačítka Domů, pro zvýšení hlasitosti a napájení.
Metoda, jak spustit Xiaomi Mi 6 v režimu obnovení
Metoda, jak spustit Xiaomi Mi 6 v režimu obnovení

A to je vše, přátelé! Telefon nastartuje do režimu obnovení – ať už továrního, nebo alternativního. V nabídce se můžete pohybovat pomocí tlačítek pro nastavení hlasitosti, k potvrzení slouží tlačítko napájení.

Jak spustit Xiaomi Mi 6 v režimu obnovení – z počítače

Jestliže z nějakého důvodu nemůžete či nechcete použít první způsob (například nefunguje některé z tlačítek), můžete telefon restartovat do režimu obnovení z počítače. Ani v tomto případě to není příliš složité:

 1. Ujistěte se, že máte stažené a nainstalované ovladače k telefonu.
 2. Nainstalujte si 15 seconds ADB Installer. Doporučujeme během instalace potvrdit možnost Install ADB system-wide? klávesou y.

  Nainstalujte si 15 seconds ADB Installer
  Nainstalujte si 15 seconds ADB Installer
 3. Připojte telefon kabelem k USB portu počítače.
 4. Spusťte aplikaci Příkazový řádek. Pokud jste nepotvrdili volbu Install ADB system-wide?, přejděte do složky, do které jste instalovali ADB.
 5. Zadejte příkaz adb reboot recovery a potvrďte ho klávesou Enter.

  Zadejte příkaz adb reboot recovery a potvrďte ho klávesou Enter.
  Zadejte příkaz adb reboot recovery a potvrďte ho klávesou Enter.

Telefon se poté sám restartuje do režimu obnovení, kde s ním můžete dále pracovat pomocí tlačítek pro nastavení hlasitosti a napájení.

Uvedené postupy nejsou vázány na tento konkrétní model, ale lze ve víceméně stejné podobě použít také u dalších telefonů Xiaomi.

Zdroj: xiaomiadvices.com.

Jak propojit hodinky Amazfit s aplikací Strava a Google Fit?
Jak propojit hodinky Amazfit s aplikací Strava a Google Fit?

Jednou z velkých výhod chytrých hodinek Amazfit spárovaných s aplikací Zepp je možnost propojení s dalšími aplikacemi. Vaše data tak Číst dál...

Jak vyřešit chybu „Budíky jsou zablokovány virtuální realitou“?
Jak vyřešit chybu „Budíky jsou zablokovány virtuální realitou“?

V naší Poradně řešíme denně desítky nejrůznějších problémů týkajících se telefonů, chytrých náramků a hodinek, robotických vysavačů a další elektroniky Číst dál...

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Nefunguje aktualizace systémových aplikací? Známe řešení!
Nefunguje aktualizace systémových aplikací? Známe řešení!

V průběhu čtvrtka 4. srpna se v naší Poradně objevilo několik uživatelů, kteří si stěžovali, že jim nefunguje aktualizace systémových Číst dál...

Xiaomi 12X 5G Dual SIM

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x