Xiaomi Mi Band 5 se blíží: přehled možných novinek a vylepšení

11. června loňského roku, tedy přesně před 349 dny, byl představen náramek Xiaomi Mi Band 4. Pomalu, ale jistě to bude rok, což obvykle bývá čas na vypuštění nové generace. S čím by mohl přijít Xiaomi Mi Band 5?

Nová verze chytrého náramku Mi Band naváže na nesmírně úspěšný Xiaomi Mi Band 4, který v našem českém e-shopu nabízíme za 739 Kč a na slovenském prodáváme za 27 eur. Náramek jsme také testovali a podobně recenzovali – zaujal nás především příznivým poměrem ceny a výkonu, barevným displejem a nadstandardní výdrží baterie.

S čím přijde Xiaomi Mi Band 5?

Také pátou generaci náramku Mi Band bude pro Xiaomi vyrábět společnost Huami. Začněme tím, co vás asi bude zajímat nejvíc – tedy kde se novinky dočkáme? Pravděpodobně se tak stane koncem června, respektive v první polovině července, nicméně toto je termín pro čínský trh – na ten globální se dostane až později.

Xiaomi Mi Band 5 se blíží
Xiaomi Mi Band 5 se blíží

První parametr, ve kterém by se měl Xiaomi Mi Band 5 zlepšit, je obrazovka. Stávající generace má RGB AMOLED displej s úhlopříčkou 0,95″, nová verze by mohla dosáhnout až na 1,2″. Pochopitelně můžeme počítat s tím, že se opět bude jednat o dotykovou obrazovku.

Velké otazníky vyvstávají kolem NFC. Podle některých zdrojů bude NFC přítomno i v globální verzi, podle většiny ale nikoli, bude dostupné jen v čínské verzi. I kdyby se potvrdila první varianta, pak je zásadní otázkou, jestli náramek u nás bude podporovat bezkontaktní platby, respektive zda je budou podporovat naše banky.

Novinky náramku Xiaomi Mi Band 5

Jednou z údajných novinek náramku Xiaomi Mi Band 5 má být takzvané monitorování periferní kyslíkové saturace (SpO2). Tato hodnota poskytuje informaci o problémech s transportem kyslíku do tkání. Náramek tedy bude schopen upozornit, pokud bude během sportovní aktivity vhodné si na chvilku odpočinout.

Funkce náramku Mi Band 5
Funkce náramku Mi Band 5

Další novinkou má být funkce Personal Activity Intelligence (PAI). Jedná se o vědecky podloženou metriku, která na základě údajů o srdeční frekvenci vypočítává osobní skóre a ukazuje uživatelům, kolik aktivity potřebují, aby zůstali zdraví. S touto funkcí přišly nedávno například chytré hodinky Amazfit Ares.

Z dalších novinek jmenujme například podporu hlasové asistentky Amazon Alexa. Zdroje bohužel nezmiňují, jaké konkrétní funkce náramek jejím prostřednictvím nabídne. Každopádně by to byl krok dobrým směrem, neboť hlasový asistent Xiaomi XiaoAI umí komunikovat výhradně čínsky. Na hlasové příkazy bude náramek odpovídat textem, neboť nemá mít reproduktor.

Menstruační cyklus a sportovní aktivity

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5 by měl podporovat jedenáct sportovních aktivit, což je téměř zdvojnásobení jejich počtu proti stávajícím šesti. Neoficiální zdroje hovoří konkrétně o následujících sportech:

 • Chůze
 • Venkovní běh
 • Běh na běžeckém pásu
 • Jízda na kole
 • Jízda na rotopedu
 • Cvičení na eliptickém trenažéru
 • Skákání přes švihadlo
 • Cvičení na veslovacím trenažéru
 • Cvičení v posilovně
 • Plavání
 • Jóga
Mi Band 5 má podporovat 11 typů aktivit
Mi Band 5 má podporovat 11 typů aktivit

Pochopitelně nebudou chybět funkce, na které jsme si zvykli v předchozích generacích. V první řadě jde o počítání kroků, překonané vzdálenosti a spálených kalorií. Součástí bude i měření tepu, sledování a vyhodnocování spánku či zobrazování notifikací z připojeného chytrého telefonu.

Black Friday

Ženy možná ocení podporu sledování menstruačního cyklu, nicméně informace v tomto směru jsou opět poměrně kusé a nijak nerozebírají, co si pod touto funkcí vlastně máme představit.

Těšíte se na Mi Band 5?

Zdroje: tizenhelp.com, androidcentral.com, portaltele.com.ua, hi-tech.mail.ru, androidauthority.com.

Unikl seznam novinek v MIUI 14. Podívejte, nač se můžete těšit
Unikl seznam novinek v MIUI 14. Podívejte, nač se můžete těšit

Dnes měly být představeny nové telefony Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro a spolu s nimi i nová verze grafické Číst dál...

Seznamte se: Jak sledovat Netflix či YouTube na hloupé televizi?
Seznamte se: Jak sledovat Netflix či YouTube na hloupé televizi?

Novou televizi dnes seženete za cenu pod 3000 Kč, nicméně u těch nejlevnějších je nutné počítat s tím, že kromě Číst dál...

Tipy na nové aplikace #15: Letňáky, Kam s ním? a AniWeather
Tipy na nové aplikace #15: Letňáky, Kam s ním? a AniWeather

Máme tu 28. neděli roku 2020 a s ní i patnácté pokračování našeho seriálu, ve kterém vám pravidelně představujeme nové Číst dál...

Samsung Galaxy Buds2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Patrik
Patrik
2 let před

A o vydrzi nic nepisete 🙁 Vydrzi 5,10,20 dni nabite?

Výměnné náramky
Výměnné náramky
2 let před

Zdravím, výměnné náramky budou totožné jako u Mi-Band 3 a Mi-Band 4? Tj. pokud má někdo předchozí verzi a přejde na “pětku”, budou se mu hodit již zakoupené náhradní náramky ke “trojce” a “čtyřce”?

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5
2 let před

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli budou mít GPS?????? Děkuji za odpověď. S pozdravem Petr Šimánek

6
0
Napište nám svůj komentář!x