Xiaomi Mi MIX 2 vymaže rámečky kolem obrazovky

V pondělí 11. září bude v Pekingu představena jedna z nejzásadnějších novinek tohoto roku: Xiaomi Mi MIX 2. Toto datum si čínský výrobce zvolil záměrně – až následující den bude totiž představen iPhone 8. Původní Mi MIX překvapil svět konceptem francouzského designéra Phillippe Starcka. S ním čínská firma opět spolupracovala při návrhu Mi MIX 2. Výsledkem spolupráce se můžete pokochat již dnes díky obrázkům, jež se objevily na čínské sociální síti Weibo.

Render Xiaomi Mi MIX 2
Render Xiaomi Mi MIX 2

Xiaomi Mi MIX 2 smaže rámečky kolem obrazovky

Nejnovější rendery ukazují ještě o něco větší poměr obrazovky vůči tělu ve srovnání s předchozím modelem, kde displej zabíral 91,3 % čelní strany. Rámečky po krajích jsou na obrázcích prakticky neviditelné (samozřejmě je otázkou, jak budou vypadat v praxi). Jediný viditelný rámeček je ten spodní, který je u Mi MIX 2 o něco menší. Stejně jako u Mi MIX i nástupce má přední fotoaparát situovaný v pravém dolním rohu a proti předchozí generaci by měl dělat výrazně lepší snímky. Sklo obrazovky se zdá být mírně zakřivené na všech čtyřech hranách.

Otázkou zatím zůstává, jaký hardware se bude skrývat uvnitř tohoto neobvyklého těla. Podle některých zdrojů by srdcem měl být procesor Qualcomm Snapdragon 836. Proti tomu ale stojí informace přímo od Qualcommu, podle které by v Xiaomi Mi MIX 2 měl být použit Snapdragon 835. Se Snapdragonem 836 prý přijdou až nové telefony Google Pixel. Další otazník pak visí nad velikostí displeje. Zatímco původní Mi MIX měl obrazovku s úhlopříčkou 6,4″, druhá generace patrně přijde s menším displejem. Nejčastěji se mluví o 6,2″, ve hře však je i „jen“ šestipalcová varianta. Takřka jistý je poměr stran 18:9 a technologie AMOLED.

Minimalistický spodní rámeček
Minimalistický spodní rámeček

Dvě varianty očekávané novinky

Předpokládá se, že nabízeny budou dvě varianty: levnější se 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště a dražší s 8 GB RAM a 256GB pamětí. Zatím není jasné, zda Xiaomi Mi MIX 2 bude mít duální fotoaparát blíže neurčených parametrů, nebo klasický foťák s rozlišením 19 Mpx.

Stále ještě aktuální model Xiaomi Mi MIX seženete v našem e-shopu za 21 984 Kč.

Co očekáváte od Xiaomi Mi MIX 2?

Zdroje: gizmochina.com, theandroidsoul.com, xiaominews.su, gizchina.com, xiaomiadvices.com, gizchina.com, xiaomininja.com, gizmochina.com, xiaominews.su.

Který telefon Xiaomi koupit? Poradíme vám s výběrem!

Čínská společnost Xiaomi působí v segmentu chytré elektroniky už osm let. Za tu dobu připravila několik desítek produktů, včetně dlouhé řady Číst dál...

Xiaomi Mi MIX 2 v bílé barvě: „bílá vrána“ odhalena!

Telefon Xiaomi Mi MIX 2, jehož premiéra se odehrála 11. září, se stal zdrojem inspirace pro mnohé ostatní výrobce. Zaujal Číst dál...

Prototyp Xiaomi Mi MIX 2: bez předního foťáku a bez rámečků

Po Internetu od včerejška koluje obrázek, na kterém je prototyp Xiaomi Mi MIX 2. Snímek prozrazuje, v čem se bude Číst dál...

Xiaomi Mi Band 6
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x