Xiaomi Mi WiFi Range Extender AC1200: nový zesilovač Wi-Fi

Ve větších domácnostech s komplikovanějším členěním bývá problém dostat signál bezdrátové sítě do všech koutů. V takové situaci může pomoci zesilovač Wi-Fi – zařízení, které rozšiřuje pokrytí již existující sítě. Xiaomi tento týden představilo nový Mi WiFi Range Extender AC1200 – pojďme se podívat, co umí.

Lepší pokrytí domácnosti
Lepší pokrytí domácnosti

Tento produkt můžete využít k rozšíření pokrytí stávající Wi-Fi. Stačí ho zapojit do zásuvky a nastavit, kterou síť má šířit. Přístroj pak funguje jako opakovač, který předává signály směrem od/k Wi-Fi routeru dál, čímž zvyšuje dosah.

Xiaomi Mi WiFi Range Extender AC1200

Na první pohled je Xiaomi Mi WiFi Range Extender AC1200 krabička ve tvaru kvádru s rozměry 84 × 100 × 82 milimetrů, vyrobená z matného černého plastu. Kromě dvou antén po stranách má na zadní straně kolíky, jimiž ji připojíte do elektrické zásuvky.

Xiaomi Mi WiFi Range Extender AC1200
Xiaomi Mi WiFi Range Extender AC1200

Na přední straně najdete dvě LED kontrolky a jedno tlačítko WPS, ve spodní části se pak skrývá ethernetový port (RJ-45). Jedna z kontrolek funguje jako chytrý indikátor signálu – díky jednoduché barevné indikaci vám pomůže najít nejlepší místo pro optimální pokrytí.

Opakovač Wi-Fi
Opakovač Wi-Fi

Tento model navazuje na starší Xiaomi Mi WiFi Range Extender Pro, proti kterému přináší řadu poměrně zásadních novinek. Zmínit můžeme podporu bezdrátových sítí v pásmech 2,4 i 5,0 GHz či kompatibilitu se standardem 802.11 ac (Wi-Fi 5). Zesilovač by tak měl zvládnout přenosové rychlosti až 1200 Mb/s.

S ethernetovým portem

Díky ethernetovému portu s přenosovými rychlostmi 10/100 Mb/s ho lze použít k připojení zařízení, disponujících pouze kabelovou konektivitou, jako jsou některé televize, počítače či herní konzole. Zařízení lze provozovat také jako hotspot – v režimu přístupového bodu stačí extender připojit síťovým kabelem k routeru a vytvořit tak novou bezdrátovou síť.

Zesilovač Wi-Fi
Zesilovač Wi-Fi

Dalším vylepšením proti předchozí generaci je rozšíření operační paměti na 64 MB. Díky tomu by zesilovač měl poskytovat rychlejší a stabilnější připojení než předchozí model. Zlepšily se také antény, které dosahují přenosového výkonu <20 dBm (2,4 GHz), respektive <23 dBm (5 GHz).

Vše lze nastavit v aplikaci Mi Home
Vše lze nastavit v aplikaci Mi Home

V současné době byl Xiaomi Mi WiFi Range Extender AC1200 teprve představen a zatím není známa jeho zaváděcí cena. Již nyní se jeví jako velmi pravděpodobné, že nepřesáhne 20 eur (v přepočtu asi 500 Kč), což by z něj dělalo velmi zajímavý Wi-Fi zesilovač.

Technické parametry

 • Název produktu: Xiaomi Mi WiFi Range Extender AC1200
 • Typ produktu: zesilovač Wi-Fi (Wi-Fi extender)
 • Model: RA75
 • Podporované standardy: IEEE 802.11ac/n/a 5,0 GHz, IEEE 802.11n/b/g 2,4 GHz
 • Rychlosti Wi-Fi: 5 GHz: 867 Mb/s (802.11ac, 2*2 @80MHz), 2,4 GHz: (802.11n, 2*2 @40MHz).
 • Režimy: rozšiřovač dosahu, přístupový bod
 • Zabezpečení bezdrátové sítě: WPA-PSK / WPA2-PSK
 • Přenosový výkon: <20 dBm (2,4 GHz), <23 dBm (5 GHz)
 • Operační paměť: 64 MB
 • Porty: 1× 10/100 Mb/s ethernetový port
 • Tlačítka: tlačítko WPS, tlačítko reset
 • Vstup: 100~240 V, 50/60 Hz, 0,3 A
 • Rozměry: 84 × 100 × 82 mm
 • Provozní teplota: 0 až 40 °C

Jak se vám líbí nový zesilovač Wi-Fi?

Zdroje: mi.com, xiaomist.com, xiaomi4mi.com, world-today-news.com.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Duka LI1 Laser Rangefinder: digitální laserová vodováha
Xiaomi Duka LI1 Laser Rangefinder: digitální laserová vodováha

Uplynulý týden přinesl další zajímavé zařízení - Xiaomi na své crowdfundingové platformě YouPin promuje digitální laserovou vodováhu Duka LI1 Laser Číst dál...

Xiaomi Mijia Smart Rice Cooker 3L: nová verze rýžovaru s NFC
Xiaomi Mijia Smart Rice Cooker 3L: nová verze rýžovaru s NFC

Není velkým překvapením, že čínský výrobce nabízí ve svém portfoliu rýžovar. Xiaomi má celou řadu produktů, které průběžně vylepšuje a Číst dál...

Xiaomi Mi Portable Air Pump 1S: nová verze přenosného kompresoru
Xiaomi Mi Portable Air Pump 1S: nová verze přenosného kompresoru

Koncem loňského roku jsme na našem blogu recenzovali přenosný kompresor Xiaomi Mi Portable Electric Air Compressor. Nyní čínský výrobce přichází Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x