Xiaomi nebude v telefonech s MIUI 14 zobrazovat žádné reklamy

Máme tu dobré zprávy pro všechny příznivce telefonů značek Xiaomi, Redmi a Poco. Čínský výrobce prý v nové verzi grafické nadstavby MIUI 14 přestane zobrazovat reklamy. Kromě toho také odstraní další nepotřebné předinstalované aplikace.

Xiaomi si v průběhu let vybudovalo pozici značky, která nabízí kvalitně vyrobené, dobře vybavené a relativně levné telefony. Zákazníci však – často oprávněně – kritizovali reklamu, která se zobrazovala v mnoha předinstalovaných aplikacích. Ta výrobci umožňuje zvýšit zisky, a tím snížit prodejní cenu zařízení

Uživatelé sice mohli reklamy ručně zakázat, nicméně byl to poměrně zdlouhavý proces, během kterého bylo nutné deaktivovat volbu zobrazování doporučení v každé jednotlivé aplikaci. Pokud byste to chtěli absolvovat, pak ve článku kolegy Daniela Macha Reklamní oznámení v MIUI nekončí. Máme další tip, jak se reklam zbavit najdete podrobný návod.

MIUI 14 nebude zobrazovat reklamy

Vývojáři v Číně již nějaký čas pracují na nové verzi grafické nadstavby MIUI 14. Ta by měla být představena v listopadu či prosinci, nicméně dostupnost aktualizací pro telefony s globální či evropskou ROMkou nečekáme dříve než v prvním čtvrtletí roku 2023, v případě telefonů nižších tříd a starších modelů ještě později.

Xiaomi nebude v telefonech s MIUI 14 zobrazovat žádné reklamy
Xiaomi nebude v telefonech s MIUI 14 zobrazovat žádné reklamy

MIUI 14 přinese řadu novinek, z nichž mnohé dosud nebyly odhaleny. V nové verzi se můžeme těšit například na výraznou změnu aplikací s předpovědí počasí, hodin a kalendáře, jež bude možné ovládat přímo z domovské obrazovky. Kromě toho se počítá se snížením počtu předinstalovaných aplikací, optimalizací a vylepšením uživatelského rozhraní a zlepšením plynulosti a stability systému.

Pro mnohé bude dost možná nejzásadnější novinkou úplné odstranění reklam. Dle čínského webu MyDrivers chce Xiaomi uživatelům nabídnout systém bez reklam, zbytečných předinstalovaných aplikací a vnucování instalace dalších programů a her. Firma tak prý chce své produkty zatraktivnit i pro zákazníky, jež by o jejich koupi dříve možná ani neuvažovali.

Opravdu se to stane?

Musíme konstatovat, že jsme velmi zvědavi na to, zda skutečně přestane Xiaomi v MIUI 14 zobrazovat všechny reklamy. Přeci jen v poslední době reklam přibývalo a v podstatě neexistovala systémová aplikace, v níž by se nějaká nezobrazovala. Krůčkem přes čáru pak bylo zobrazení reklamy v notifikacích, jež se uživatelům zobrazovala koncem října.

Xiaomi nebude v telefonech s MIUI 14 zobrazovat žádné reklamy
Xiaomi nebude v telefonech s MIUI 14 zobrazovat žádné reklamy

V tuto chvíli je velkou otázkou, proč se čínský výrobce k něčemu takovému rozhodl. V minulosti kolovaly zvěsti, že reklamy bude v rámci nadstavby spíš přibývat. Nemyslíme, že by za ústup mohla nespokojenost zákazníků. Jako pravděpodobnější se jeví vysvětlení, že reklamní proužky nepřinášely takový zisk, jaký si Xiaomi představovalo.

Prvními telefony s předinstalovanou nejnovější verzí grafické nadstavby MIUI 14 budou nové vlajkové lodě Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. Čínský výrobce dosud neohlásil termín jejich představení, většina zahraničních médií ho však očekává na konec listopadu.

Co říkáte na to, že Xiaomi nebude v telefonech s MIUI 14 zobrazovat žádné reklamy?

Xiaomi Mi Watch S1 Active

Zdroje: hi-tech.mail.ru, portaltele.com.ua, china-review.com.ua, news.mydrivers.com, gizchina.com.

Rozdíly: Xiaomi Watch S1 vs. Xiaomi Mi Watch aneb Generační krok
Rozdíly: Xiaomi Watch S1 vs. Xiaomi Mi Watch aneb Generační krok

Máme tu neděli, a jak je na našem blogu tradicí, postavíme proti sobě dva produkty a porovnáme jejich vlastnosti. Tentokrát Číst dál...

Jak se starat o robotický vysavač? Návod k údržbě – 2. díl
Jak se starat o robotický vysavač? Návod k údržbě - 1. díl

Před týdnem jsme přinesli první část návodu, jak se starat o robotický vysavač, a protože návod k údržbě je obšírnější Číst dál...

Které telefony dostaly ve 12. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 12. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu definitivně poslední březnové pondělí. První den pracovního týdne se na našem blogu XM.cz už více než rok nese Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu!

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk
Zdeněk
2 měsíců před

Dobrý den,

mohu se zeptat zda bude již plnohodnotná podpora MIUI+ (https://plus.miui.com) na všech dotčených zařízeních (https://xiaomihubs.com/xiaomi-phones-compatible-miui-plus-desktop-mode/).

Pokud ano, byl bych rád za nějakou recenzičku / návod / FAQ. Před cca 2 měsíci to na MI11 neudělalo zcela nic – není to prozatím jen podporované v Čína verzích?

Doufám, že ty reklamy už skončí, za chvíli budou vánoce a kupovat něco co po vybalení z krabice hned sem tam práskne full obrazovkovou reklamu ta jistě ne.

Děkuji,

Příjemný den

2
0
Napište nám svůj komentář!x