Na telefonu Xiaomi Poco F1 se už testuje Android 9 Pie

Jednou ze silných stránek telefonu Xiaomi Poco F1 by měly být rychlé aktualizace. Tak to alespoň bylo slibováno při oficiálním představení v poslední srpnové dekádě. Jak se zdá, čínský výrobce hodlá svým slibům dostát a na tomto modelu už testuje poslední verzi Androidu 9 Pie.

Xiaomi Poco F1 přitáhl velký zájem laické i odborné veřejnosti především takřka neuvěřitelným poměrem nízké ceny a nekompromisního výkonu. Za cenu střední třídy mají zákazníci takřka jedinečnou možnost získat smartphone se špičkovými parametry.

Například v našem e-shopu pořídíte verzi se 6 GB RAM a 64 GB interního úložiště za cenu od 8490 Kč, varianta se dvojnásobnou interní pamětí začíná na 9999 korunách. To jsou částky, za které u jiných výrobců seženete maximálně „lepší střední třídu“, zatímco Xiaomi Poco F1 nabídne aktuálně nejlepší dostupný procesor Qualcomm Snapdragon 845.

Xiaomi Poco F1 v testech a recenzích

Telefon už prošel řadou testů – například známý YouTuber JerryRigEverything s ním provedl svou tradičně brutální zkoušku odolnosti, kterou tento model prošel relativně dobře. Plastová konstrukce je sice náchylná k poškrábání, 2,5D obrazovka však obstála bez ztráty květinky.

Poco F1 jsme podrobili důkladné recenzi také my a potvrdili jsme, že jde o špičkový telefon za lidovou cenu. Kritizovat jsme mohli jen absenci odolnosti proti vodě, plastové tělo a spíše průměrný fotoaparát.

Z továrny telefon přichází s Androidem 8.1 Oreo a grafickou nadstavbou MIUI ve verzi 9.6, která je ovšem v mnoha směrech upravená. Jedním z rozdílů je launcher Poco Launcher, který na MIUI přináší obvyklejší pojetí domovské obrazovky.

Chystá se aktualizace na Android 9 Pie

Výrobce ale již zjevně pracuje na aktualizaci na Android 9 Pie. Prozradily to výsledky testu GeekBench 4 ze 14. září, ve kterém se Xiaomi Poco F1 objevil s novou verzí systému. Patrně se jedná o testovací sestavení.

Nutno podotknout, že výsledky s Androidem 9 Pie jsou zatím horší než na tomtéž telefonu s Androidem 8 Oreo. Konkrétně v operacích s jedním jádrem získal Poco F1 s Androidem 8 2436 bodů, zatímco s novou testovací verzí jen 2036 bodů. V testech s více jádry je rozdíl ještě patrnější: s Androidem 8 Oreo dosáhl 8994 bodů, s Androidem 9 Pie jen 7523 bodů.

Na telefonu Xiaomi Poco F1 se už testuje Android 9 Pie
Na telefonu Xiaomi Poco F1 se už testuje Android 9 Pie

Je tedy zřejmé, že vývojáře čeká ještě docela hodně práce na optimalizaci operačního systému. Přesto jsme přesvědčeni o tom, že aktualizace na Android 9 Pie by měla přijít v nepříliš vzdálené budoucnosti. Je také otázkou, zda telefon současně s tím dostane i update na MIUI 10.

Máte radost, že Xiaomi Poco F1 dostane aktualizaci na Android 9 Pie?

Zdroje: gizmochina.com, browser.geekbench.com, gsmarena.com, gizchina.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.