Xiaomi Redmi Note 5 je prakticky na obzoru. Co nabídne?

V internetovém obchodě JingDong se krátce objevil telefon Xiaomi Redmi Note 5. Tedy, abychom byli úplně přesní, zatím se „objevil“ jako krabička, zahalená červeným plátnem. V každém případě to však znamená, že bychom se po několika týdnech zvěstí a úniků měli dočkat jeho představení.

Xiaomi Redmi Note 5 je prakticky na obzoru. Co nabídne?
Xiaomi Redmi Note 5 je prakticky na obzoru. Co nabídne?

Xiaomi Redmi Note 5 se má stát nástupcem populárního modelu Redmi Note 4 (který seženete v našem e-shopu za 4130 Kč vč. DPH). Redmi Note 4 byl letos jedním z nejprodávanějších smartphonů této čínské společnosti.

Co čekat od Xiaomi Redmi Note 5?

Podle zatím stále ještě nepotvrzených zpráv přijde tento model s obrazovkou, pokrývající prakticky celou čelní plochu. To jistě není překvapivé, neboť minimalizace rámečků je aktuálním trendem současnosti. Displej by měl mít populární poměr stran 18:9. Také fotoaparát bude odpovídat aktuálním trendům – bude mít totiž dva 12Mpx snímače. Vůbec jasno však není kolem procesoru: podle některých zdrojů to být Qualcomm Snapdragon 660, další sázejí na MediaTek Helio P25 či Qualcomm Snapdragon 636. Dostatek energie pak zajistí akumulátor s kapacitou 4000 mAh.

Údajný snímek Xiaomi Redmi Note 5
Údajný snímek Xiaomi Redmi Note 5

Dle informací, uniklých z čínské certifikační autority TENAA, má mít obrazovka impozantní úhlopříčku 5,99″ a rozlišení 2160×1080 obrazových bodů (Full HD+). Pokryta má být 2,5D odolným sklem – údajně se má jednat o Gorilla Glass. Z hlediska výbavy budou k dispozici dvě varianty: levnější se 3 GB RAM a 32 GB interní paměti a dražší se 4 GB RAM a 64GB interním úložištěm. Je velmi pravděpodobné, že jako operační systém bude použito MIUI 9, vycházející z Androidu 7.1.2 Nougat. Telefon bude měřit 158,5 x 75,4 x 8 milimetrů a váží zhruba 180 gramů.

Doplňme, že v srpnu tohoto roku představila společnost model Redmi Note 5A (v našem e-shopu za 3188 Kč), který nabízí ve třech různých variantách. Můžeme očekávat, že Xiaomi Redmi Note 5 bude mířit do vyšší třídy, čemuž bude odpovídat i jeho cena. Termín představení Xiaomi Redmi Note 5 sice zatím nebyl oficiálně oznámen, ale s ohledem na aktuální dění můžeme čekat, že se tak stane velice brzy.

Také nedočkavě čekáte na Xiaomi Redmi Note 5?

Zdroje: gadgets.ndtv.com, gizchina.com.

3 komentáře: „Xiaomi Redmi Note 5 je prakticky na obzoru. Co nabídne?

 • 19. 11. 2017 (17:44)
  Permalink

  Dle Heureky byl Redmi Note 4 zalistován do ceníků českých e-shopů začátkem prosince a globální verze přišla začátkem března. Doufám, že tentokrát to zpoždění „evropské“ verze nebude tak veliké. Mám na něj zálusk :).

 • 24. 11. 2017 (19:44)
  Permalink

  Tak pojďme už…

 • 11. 12. 2017 (17:50)
  Permalink

  Bohužel vánoce se blíží a tak není čas čekat na note 5. Škoda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.