Xiaomi řeší problémy s hranatými bublinami Facebook Messengeru

Jednou z novinek Androidu 11 měla být vlastní implementace „plovoucích bublin“ komunikačních aplikací. Bohužel praktické provedení nedopadlo úplně podle představ a poměrně záhy začali uživatelé hlásit první problémy s hranatými bublinami Facebook Messengeru.

Kromě uživatelů, kteří si stěžovali na nejrůznější potíže a nedostatky, se k novému řešení vyjádřili také někteří odborníci. Například Filip Kůžel a Vladislav Kluska z MobilManie na toto téma natočili kritické video Hejt na Google. Android 11 vzal skvělé bubliny a totálně je zkazil.

Problémy s hranatými bublinami

Tématu nepovedených bublin se věnoval také server PiunikaWeb, který cituje celou řadu nespokojených uživatelů. Kromě toho, že se jim nelíbí hranatý tvar (s čímž by se dalo žít), si často stěžují na překrývání obsahu bubliny klávesnicí či jejich nezobrazování.

Xiaomi řeší problémy s hranatými bublinami Facebook Messengeru
Xiaomi řeší problémy s hranatými bublinami Facebook Messengeru

Tento problém se v případě telefonů Xiaomi, Redmi a Poco týká zařízení s MIUI 12.0 a 12.5, postavených na Androidu 11. Právě zde je příčina celého problému – za nešťastnou implementaci totiž nemůže čínský výrobce, ale Google a jeho zatím poslední verze OS Android.

Je třeba poznamenat, že to není poprvé, co se majitelé zařízení Xiaomi a Poco musí potýkat s problémy s Facebook Messengerem. V minulosti se objevilo několik zpráv o chybě, která způsobovala zamrznutí telefonu po opuštění bubliny této aplikace.

Xiaomi připravuje opravu

Pokud patříte mezi uživatele, kteří se v MIUI 12.0 nebo MIUI 12.5 potýkají s problémy s hranatými bublinami v rámci Facebook Messengeru, pak vás jistě potěší fakt, že Xiaomi pracuje na opravě. Aktuálně však není znám žádný přesnější harmonogram.

Moderátor oficiálního diskuzního fóra Mi Community, vystupující pod přezdívkou Muz_paray, napsal v neděli 13. června: „Jedná se o známý problém, který je v nejnovějších aktualizacích opraven. Počkejte, prosím, na další aktualizaci.“

Bohužel v tuto chvíli nejsou známy žádné další podrobnosti. Netušíme tedy, kdy přesně hodlá Xiaomi vydat aktualizace, které hranaté bubliny Facebook Messengeru opraví. Dobrou zprávou je, že vývojáři o problému ví a pracují na jeho vyřešení.

Také vás trápí problémy s hranatými bublinami Facebook Messengeru?

Které telefony dostaly ve 29. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 29. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu poslední červencové pondělí, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v Číst dál...

Poco X3
Které telefony dostaly ve 30. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 30. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu první srpnové pondělí, což na našem blogu XM.cz již tradičně znamená, že se podíváme na to, které telefony Číst dál...

Představujeme novinky v MIUI 12.5 na obrázcích a videích (4. díl)
Představujeme novinky v MIUI 12.5 na obrázcích a videích

Další a další telefony Xiaomi, Redmi a Poco dostávají aktualizaci na nejnovější verzi grafické nadstavby MIUI. Poslední update patří z Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš
Tomáš
1 měsíc před

Oprava sice vyjde, ale nejdřív pouze na Xiaomi Mi 10T Lite 5G.

Tomáš
Tomáš
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před
Last edited 1 měsíc před by Tomáš
Petr
Petr
1 měsíc před

Mám mi 10 T lite 5g a mám stejný problém s Msgr

Michal
Michal
1 měsíc před

Mám Mi 10T PRO 5G část problémů vyřešíte instalaci klávesnice Microsoft SwiftKey 🙂

Štěpán
Štěpán
Odpovědět  Michal
1 měsíc před

Taky mám Mi 10T PRO 5G a vyřešil jsem to tak že jsem bubliny vypnul tak mi chodí notifikace klasicky do lišty

Vojta
Vojta
1 měsíc před

Já už se s timto problémem potýkám už od zhruba půlky únor, a teď jsem navykli nepoužívat bubliny u messengeru.

Marek
Marek
1 měsíc před

Mám POCO X3 NFC a ten samý problém jako většina uživatelů A11. Bubliny sice vypnout jdou a klávesnici Swiftkey používám už roky, ale to není řešení. Ty bubliny měly své opodstatnění, nemusel jsem pořád lézt do notifikací nebo pokaždé ručně otevírat messenger. Snad se brzy dočkáme aktualizace, která tuto zrůdnost packalů z Google odstraní. Google by se fakt měl už chytit za nos, do čeho funkčního hrábnou, to po*erou.
Hezký den všem a vydržme to.

Jana
Jana
1 měsíc před

Hranaté ikony mi nevadí. Ale silně se zmenšily a pomalu na displeji nejdou najít. Navíc při psaní zpráv nevidím co píšu, překrývá mi to klávesnice. To se zase někomu něco povedlo.

16
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x