Xiaomi v Číně otevřelo všech 1800 obchodů. Obrací se situace k lepšímu?

Zatímco se ohnisko nákazy koronavirem přesunulo do Evropy, v Číně se situace postupně lepší. Počty nových případů nemoci COVID-19 se v posledních dnech počítají spíše na jednotky (v neděli přibylo 9) a nejčastěji jde o pacienty, kteří se do Číny vrátili ze zahraničí. Firma Xiaomi se proto rozhodla znovu otevřít všech svých 1800 obchodů, které zavřela kvůli epidemii.

V žádném případě to neznamená, že by se situace v Číně už vracela do původních kolejí. Firma v oficiálním oznámení upozorňuje, že přijme přísná bezpečnostní opatření týkající se desinfekce obchodů, měření teploty zákazníkům a vyzývá své klienty k zodpovědnému chování.

Xiaomi otevírá 1800 obchodů

Více než 1800 obchodů po celé zemi bylo otevřeno ve čtvrtek 19. března. Důvodem jejich uzavření byla preventivní snaha omezit šíření koronaviru, který si v Číně vyžádal několik tisíc lidských životů. Kromě toho byla zastavena výroba v mnoha továrnách a v řadě oblastí byl dokonce vyhlášen zákaz vycházení.

Xiaomi v Číně otevřelo všech 1800 obchodů. Obrací se situace k lepšímu?
Xiaomi v Číně otevřelo všech 1800 obchodů. Obrací se situace k lepšímu?

Xiaomi nebyla jedinou společností, která se rozhodla pozastavit svůj byznys. V průběhu února dočasně zavřely svá zastoupení, výrobní závody a maloobchodní prodejny v celé Číně i další velké firmy, jako je například Apple, Samsung, Microsoft, Tesla a Google.

Evropa zatím stojí

V Evropě je situace bohužel zcela odlišná. Například italská pobočka rozhodla o uzavření všech oficiálních obchodů do 25. března. Po tomto datu bude vyhodnoceno, zda zůstanou uzavřené, nebo jestli se opět otevřou veřejnosti. Španělská pobočka také zavřela obchody a umožňuje pouze online objednávky.

V Česku jsou, až na několik výjimek, uzavřeny všechny obchody. Nařízení vlády však povoluje „prodeje přes internet a dalšími vzdálenými prostředky, přičemž uvedené zboží a služby se převážně prodávají nebo nabízejí v dané provozovně.“

XM je provozovatelem českého a slovenského e-shopu, přičemž oba jsou vám zcela k dispozici. Pokud si objednáte v pracovní den do 15:30, měly by vaše objednávka dorazit hned následující pracovní den. Bohužel s ohledem na vládní nařízení nemůžeme v současnosti nabídnout osobní odběr.

Jak vnímáte situaci kolem koronaviru?

Zdroje: gizmochina.com, xiaomitoday.com, xiaomist.com.

Roborock S5 Max

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.