Xiaomi představilo elegantní hodinky Watch S1 a sluchátka TWS Earphones 3
Xiaomi je se svými chytrými produkty dlouhodobě úspěšné na řadě front. Vedle telefonů či třeba produktů pro chytrou domácnost se tak úspěšně zapsalo také na poli audiotechniky či takzvaných „nositelností“, neboli wearables. A právě do těchto dvou kategorií spadají nedávno představené sluchátka Xiaomi TWS Earphones 3 a chytré hodinky Xiaomi Watch S1. Dokáží si vás novinky získat?
Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Chytré hodinky Xiaomi Watch S1 sází na elegantní design
Současná nabídka hodinek Xiaomi se soustředí spíše na sportovně laděné modely a tak jsou Xiaomi Watch S1 se svým elegantním designem a nerezovým pouzdrem vítaným zpestřením nabídky tohoto čínského dravce. Hodinky budou k dispozici navíc i ve verzích s páskem z pravé telecí kůže. Dobrý dojem z dosud asi nejvíce prémiových hodinek od Xiaomi podtrhuje také použití safírového skla. Pod ním se ukrývá kruhový 1,43″ AMOLED displej. Ochrana vůči vniknutí vody je v tomto případě deklarována do 5 ATM. Hodinky by tak měly zvládnout i povrchové plavání.
Ve výbavě pochopitelně nesmí chybět (zatím blíže nespecifikované) služby pro určování polohy – troufáme si tvrdit, že přinejmenším s GPS počítat lze. Ty využijete například při monitorování některé ze 117 podporovaných sportovních aktivit. Své místo na spodní straně pouzdra si našel snímač srdečního tepu a senzor okysličení krve. Podporován je i monitoring spánku. Uvnitř pouzdra se pak nalézá 470mAh baterie, která by hodinky měla udržet v provozu po dobu až 12 dní při „různorodém“ použití.
Své místo si v hodinkách Xiaomi Watch S1 našlo také NFC s podporou placení. Je sice předčasné spekulovat, zda tato funkce bude podporována i u nás až (nebo jestli?) se hodinky dostanou i na náš trh. Na druhou stranu i s Xiaomi Mi Band 6 NFC v ČR již zaplatíte a tak tato možnost není zcela vyloučena ani u hodinek Xiaomi Watch S1. Z výbavy hodinek ještě stojí za zmínku integrovaný reproduktor a mikrofon, díky tomu je můžete využít také jako handsfree k vašemu telefonu. Zajímavě pak zní také zmínka o podpoře aplikací třetích stran, která by mohla znamenat značnou výhodu oproti dosavadní produkci Xiaomi – potažmo Amazfit – hodinek s prakticky zcela uzavřeným systémem.
Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Xiaomi TWS Earphones 3 s aktivním potlačením hluku
Další představenou novinkou jsou „zcela bezdrátová“ sluchátka Xiaomi TWS Earphones 3, na která nás výrobce lákal již před oficiálním představením. Ta přicházejí například s podporou ANC, neboli aktivního potlačení hluku. To se zde v porovnání s Xiaomi Redmi Buds 3 Pro, které jsme recenzovali, dočkalo vylepšení. Namísto 35 dB nová sluchátka dokáží potlačit hluk až do hladiny 40 dB. Sluchátka disponují systémem tří mikrofonů a nezapomnělo se ani na transparentní režim. Ten vám umožní například mluvit s někým vedle vás i s nasazenými sluchátky.
Hodit se bezesporu může i zvýšená odolnost vůči vodě a prachu a to dle specifikace IP55. To by vaše sluchátka mělo ochránit od prachu i deště a potu. Dle Xiaomi by výdrž baterie měla u sluchátek dosahovat 7 hodin na jedno nabití a s vypnutým ANC. I s nabíjecím pouzdrem se pak můžete spolehnout až na 30h výdrž. Pouzdro pak můžete dobíjet pomocí USB-C kabelu, nebo bezdrátově.
Odebírejte nás na Telegramu na https://t.me/xm_cz a sledujte naši skupinu na Facebooku!!
Cena Xiaomi Watch S1 a Xiaomi TWS Earphones 3
Zatím jsme se pochopitelně dozvěděli pouze ceny pro čínský trh. I ty nám však mohou dát hrubou představu o případných cenách na našem trhu.
- Hodinky Xiaomi Watch S1 s gumovým páskem startují na 1 049 juanech, čili v přepočtu na cca 3 600 Kč bez DPH.
- Xiaomi Watch S1 s koženým páskem vyjdou na 1 199 juanů, čili v přepočtu na cca 4 150 Kč bez DPH.
- Sluchátka Xiaomi TWS Earphones 3 mají v domovské Číně nastavenu cenu na 449 juanů, to je v přepočtu cca 1 550 Kč bez DPH.
Zdroje: GSMArena.com, AndroidAuthority.com
Dobrý den, hodinky vypadají celkem slušně zvláště integrovaný mikrofon/repro.
Tušil bych, že cena v CZ bude někde kolem 4700.-
Dobrý den, naprosto s vámi souhlasím, upřímně se mi ty hodinky takto na papíře hodně líbí a cena do 5000 Kč by jim hodně slušela.
Slušela, ale tipuji, že se nevejdou…
Dobrý den,
pravda, také mě na pohled a deklarovanými parametry zaujaly.
Za sebe ale říkám, že se budu hodně divit, pokud se s cenou vejdou do 5000 Kč.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den
Základní cena by se mohla vejít, ta s koženým páskem možná přes 5000.-
Uvidíme, zatím jsou to čínské ceny, uvidíme s jakou cenou to půjde do EU distribuce
Uvidíme, zatím jsou to pouze spekulace. Ale když vezmu třeba Redmi 10, které startovalo v Číně jen o pár juanů dráž, tak to se u nás taky cenou motá okolo 5 tisíc. Takže bych se s dovolením trošku poopravil – „cena okolo 5 tisíc by jim slušela“
Jojo, také si myslím, že se bude „motat okolo“.
Ale zpočátku bude skoro jistě vyšší, než se začnou prodávat ve větším objemu.
Dobrý den,
uvidíme, no
Je potřeba připočítat DPH, nějaké náklady na dopravu, marži…. Tak se nechme překvapit. Je jasné, že ze začátku budou pravděpodobně nad pěti tisíci korunami.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den
Pokud by byla možnost s hodinkami platit, tak by musela být dohoda s Mastercard, Visa atd. Hodinky nemají WearOS, takže systém od Google není, takže Google Pay v hodinkách není.
S pozdravem
Vojtěch
Dobrý den,
je to přesně tak, jak uvádíte. Je ale možné, že by to Xiaomi mohlo vyřešit jako u Mi Bandu 6 NFC. Ten také nemá Google Wear/Pay a přesto s ním lze platit.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Dobrý den, omlouvám se, možná už to někde zaznělo – dá se odhadnout, kdy se hodinky dostanou na náš trh anebo si mám raději opatřit Huawei Watch GT3?
Děkuji.
Roman
Dobrý den,
oficiálně to, myslím, nikde nezaznělo. Teď jsem neoficiálně zachytil, že globální představení (teprve představení, ne nutně zahájení prodejů) bude v únoru, možná až v březnu. Dřív bych s nimi tedy na našem trhu nepočítal.
Přeji hezký den.
Karel Kilián
Děkuji.
Dobrý den,
není zač, rádo se stalo.
Přeji hezký den!
Karel Kilián
Uz nyni jdou objednat na Aliexpressu za cca 4500 kc po nejake sleve. Cena uvedena pred hozenim do kosiku 5300 kc.
Dobrý den,
no, otázkou je, zda to na Aliexpressu budou originály. S ohledem na cenu snad ano.
Každopádně díky za informaci!
Přeji hezký den.
Karel Kilián