Záhadný telefon Xiaomi prošel certifikací. Bude to Redmi 7?

Počátkem prosince prošel certifikací FCC telefon Xiaomi, označený jako M1903C3GG. Koncem minulého týdne se pak na webu objevil další model, označený jako M1903C3GH. Co čínský výrobce chystá? Podle parametrů to vypadá na Redmi 7.

V červnu tohoto roku byly představeny nejlevnější telefony Xiaomi – modely Redmi 6 a Redmi 6A. První jmenovaný pořídíte dnes v našem e-shopu za cenu začínající na 2990 Kč, druhý prodáváme za cenu od 2490 Kč.

Pro odhad, kdy na svět přijde Redmi 7, je podstatná skutečnost, že Redmi 5 byl představen v prosinci 2017. To může naznačovat, že u nejlevnější řady přešel čínský gigant na půlroční cyklus, takže nové generace bychom se mohli dočkat ještě v průběhu prosince.

Parametry naznačují Redmi 7

Dokumentace k zařízení s označením M1903C3GH naznačuje, že se bude jednat o chytrý telefon nejnižší třídy. Právě pro tu Xiaomi používá označení Redmi. M1903C3GH a M1903C3GG budou tedy s nejvyšší pravděpodobností cenově dostupné smartphony s operačním systémem Android.

Záhadný telefon Xiaomi prošel certifikací. Bude to Redmi 7?
Záhadný telefon Xiaomi prošel certifikací. Bude to Redmi 7?

Fakt, že se jedná o nejnižší třídu, naznačují základní specifikace. Například v bezdrátové konektivitě figuruje podpora Wi-Fi 802.11 b/g/n pouze v pásmu 2,4 GHz. Proti nejvyšším modelům chybí standardy 802.11 a/ac a frekvence 5,0 GHz. Stejně tak Bluetooth by měl být přítomen ve verzi 4.2, zatímco současné telefony většinou nabízejí 5.0 LE.

Z dokumentů dále vyplývá, že by telefony měly podporovat satelitní navigační systémy Glonass, Beidou a GPS. Přítomno má být i FM rádio. Zařízení má mít sloty pro dvě SIM karty s podporou 4G. Ačkoli podporuje režim stand-by, může v daném okamžiku nabízet 4G připojení pouze jedna SIM karta.

Nejnižší cenová kategorie

V současnosti je nejlevnějším zařízením řady Mi telefon Xiaomi Mi A2 Lite, který se například u nás prodává za ceny od 3990 Kč. I tento model však podporuje Bluetooth 5.0 a Wi-Fi dle standardů 802.11 a/b/g/n/ac. Lze tedy předpokládat, že připravované telefony budou s cenovkou ještě níže, tedy nejpravděpodobněji se bude jednat o řadu Redmi.

V tuto chvíli nejsou o záhadném telefonu známy žádné další informace ani hardwarové specifikace. Kromě verze, že se jedná o Redmi 7, by mohlo jít také o Redmi 6 Plus, který by se na trzích mimo Čínu mohl prodávat pod označením Redmi Note 6.

Situaci samozřejmě budeme nadále sledovat a o všech novinkách a zjištěních vás budeme informovat na našem blogu. Takže „zůstaňte naladěni“ a budete vše vědět společně s námi.

Co myslíte, dočkáme se v prosinci Xiaomi Redmi 7?

Xiaomi Mi Band 6

Zdroje: droidshout.com, dailyhunt.in, techgenyz.com, chromecentral.blogspot.com, mysmartprice.com.

Ve čtvrtek Redmi představí novinku (nebo novinky). Co to bude?

Ve čtvrtek 10. ledna bude oficiálně oznámeno, že Redmi bude fungovat jako samostatná značka. Součástí události bude s největší pravděpodobností Číst dál...

Xiaomi Redmi 7 se poodhalil. S čím míří nejlevnější řada do roku 2019?

Jedním z nejprobíranějších chystaných telefonů je aktuálně Xiaomi Redmi 7, respektive celá modelová řada, sestávající patrně ještě z modelů 7A Číst dál...

Připravuje Xiaomi Redmi 7, Redmi 7 Pro a Redmi 7A?

Před týdnem jsme informovali, že certifikací FCC prošly dva telefony. Naznačili jsme, že by se mohlo jednat o očekávaný low-endový Číst dál...

Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x