3 (ne)známé produkty Xiaomi: záchodové prkénko, nabíječka a zásuvka

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená jediné: budeme vám představovat tři produkty ze širokého portfolia Xiaomi, které možná znáte, ale třeba také ne. Dnes to budou doslova žhavé novinky uplynulého týdne. V tomto díle cyklu 3 (ne)známé produkty Xiaomi na vás čeká chytrá zásuvka, nabíječka pro šest zařízení a na závěr chytré záchodové prkénko.

Xiaomi Mi Smart Socket Enhanced Edition – chytrá zásuvka

Jako první tu máme novinku tohoto týdne – další produkt chytré domácnosti Xiaomi Mi Smart Socket Enhanced Edition. V tomto případě se jedná o aktualizovanou verzi „chytré zásuvky“, jejíž první generace spatřila světlo světa už v roce 2014. Později následovaly verze Basic Edition a Zigbee. Hlavní novinkou jsou v tomto případě dva porty USB, situované na horní hraně, ze kterých lze nabíjet až dvě zařízení. K zásuvce tak lze připojit více zařízení najednou, přesto si zachovává své kompaktní rozměry.

Xiaomi Mi Smart Socket Enhanced Edition
Xiaomi Mi Smart Socket Enhanced Edition

Tím ale schopnosti „chytré zásuvky“ rozhodně nekončí! Má podporu pro protokol BC1.2, dálkové ovládání, časový spínač, výkonové statistiky a další funkce. Zásuvka je vybavena integrovaným teplotním čidlem, díky kterému dokáže upozornit uživatele, pokud je příliš horká v důsledku silného zatížení. V krajních případech inteligentní zásuvka automaticky vypne napájení, aby se snížilo riziko případného požáru.

Chytrá zásuvka
Chytrá zásuvka

Tato verze také podporuje ovládání prostřednictvím mobilní aplikace MIJIA, ze které ji lze nejen zapínat a vypínat, ale také nastavit časový spínač. Ovládat zařízení je možné odkudkoli, kde je dostupné připojení k Internetu. Není tak problém například při návratu z dovolené zapnout bojler, abyste po příjezdu měli ohřátou vodu. Samotná zásuvka komunikuje se sítí přes Wi-Fi, přičemž podporuje standardy 802.11 b/g/n.

Xiaomi Mi Smart Socket Enhanced Edition stojí asi 260 Kč
Xiaomi Mi Smart Socket Enhanced Edition stojí asi 260 Kč

Xiaomi Mi Smart Socket Enhanced Edition je v prodeji na Mi.com od 7. března za cenu 79 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 260 korun.

Xiaomi 60W USB charger – nabíječka pro šest zařízení

Kromě vylepšené chytré zásuvky představil čínský výrobce produkt, který ocení opravdoví závisláci na moderní technice. Jedná se o nabíječku se šesti porty USB, do které můžete připojit telefony, tablety, notebooky a případně další produkty. Pět portu je typu USB typu A, jeden pak nový USB-C. Očekávanou samozřejmostí je podpora rychlého nabíjení, celkový výstupní výkon je až 60 W.

Port USB typu C se nachází při pohledu zepředu vlevo a má výstupní výkon až 18 W. Podporuje technologii rychlého nabíjení Quick Charge 3.0 společnosti Qualcomm a je kompatibilní se standardem PD. Díky tomu může poskytnout rychlé nabíjení i pro iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X a další smartphony. Podobně levý oranžový port podporuje Quick Charge 3.0 a maximální výkon 18 W. Zbývající čtyři porty umí výstup až 5 V/2,4A a výstupní výkon může dosáhnout současně až 24 W. Velikost přístroje je 110 x 80 x 20 milimetrů a váží 183,5 gramu.

Produkt přijde na přibližně 420 Kč
Produkt přijde na přibližně 420 Kč

Xiaomi 60W USB charger je k dispozici na Mi.com od středy 7. března a potenciální kupci mohou počítat s cenovkou 129 čínských jüanů, tedy přibližně 420 Kč.

Xiaomi Smartmi Small Smart Toilet Seat – chytré záchodové prkénko

Společnost Xiaomi už udělala „chytrým“ snad každý produkt, který si dokážete představit. To ostatně dokazuje i náš seriál 3 (ne)známé produkty Xiaomi, ve kterém každý týden představuje zajímavé a zpravidla chytré výrobky. V nabídce čínského giganta nechybělo dokonce ani chytré záchodové prkénko – v loňském roce firma představila první Smartmi Smart Toilet Seat.

Redmi 9

Ve středu 7. března společnost Xiaomi oznámila menší variantu tohoto produktu s názvem Smartmi Small Smart Toilet Seat. Zařízení má řadu klíčových vlastností, díky nimž vyniká, tak se na ně pojďme podívat.

Prkénko přichází s kruhovým designem, je vyrobeno v nejvyšší kvalitě a poskytuje skvělý pocit pohodlí. To by mohlo svádět k dlouhému vysedávání, které se s nástupem mobilních telefonů stává zvykem. A právě zde narazíme na první chytrou funkci: pokud budete na prkénku sedět déle než třicet minut, ozve se zvukový signál, upozorňující na možná zdravotní rizika takového počínání.

Chytré záchodové prkénko zvýší váš komfort
Chytré záchodové prkénko zvýší váš komfort

Prkénko rozšiřuje běžný záchod o funkci bidetu, tedy oplach intimních partií teplou vodou. Zařízení je vybaveno keramickým topným článkem, který je schopen zajistit dodávku teplé vody během okamžiku. Uživatel si může zvolit jednu ze tří přednastavených teplot. V přístroji jsou integrovány snímače, které sledují pozici sedící osoby a přizpůsobují tomu optimální teplotu a tlak vody i teplotu prkénka.

Prkénko rozšiřuje běžný záchod o funkci bidetu
Prkénko rozšiřuje běžný záchod o funkci bidetu

Uživatel má k dispozici ovládací panel s fyzickými tlačítky, které umožňují provádět různé operace a nastavení. Samozřejmě ani v tomto případě nemůže chybět propojení s chytrým telefonem, ze kterého lze ovládat a nastavovat různé funkce prkénka. Smartmi Small Smart Toilet Seat využívá antibakteriální polyuretanovou pryskyřici s účinnou antimikrobiální ochranou. Riziko kontaktních infekcí je sníženo na minimum.

K ovládání lze využít tlačítka nebo aplikaci
K ovládání lze využít tlačítka nebo aplikaci

Cena tohoto produktu byla nastavena na 1199 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 3900 Kč.

Který z dnešních produktů byste rádi našli v našem e-shopu?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: detektor kouře, záchod a chytrý reproduktor
3 (ne)známé produkty Xiaomi: detektor kouře, záchod a chytrý reproduktor

Máme tu pátek, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat nové zajímavé produkty Xiaomi. Dnes se společně Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: lednička, elektrická vrtačka a kamera
3 (ne)známé produkty Xiaomi: lednička, elektrická vrtačka a kamera

Máme tu další pátek, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat tři zajímavé produkty značky Xiaomi. Dnes Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: vysavač, nabíječka a hodinky s tlakoměrem
3 (ne)známé produkty Xiaomi: vysavač, nabíječka a hodinky s tlakoměrem

Máme tu 21. pátek roku 2021, a to na našem blogu již tradičně znamená, že se podíváme na zajímavé produkty Číst dál...

Redmi 9
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Kishar
3 let před

Karel Kilián, thanks for the article post.Really thank you! Great.

1
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x