3 (ne)známé produkty Xiaomi: zastřihovač, elektrokolo a chytré akvárium

Máme tu pátek a s ním již 147. pokračování našeho pravidelného seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty Xiaomi. Dnes to bude zastřihovač vousů, zbrusu nové elektrické kolo a chytré akvárium s automatickým krmením a připojením k Wi-Fi.

Xiaomi Mi Beard Trimmer 1C – zastřihovač vousů

Dnešní přehled začneme novým zastřihovačem vousů Xiaomi Mi Beard Trimmer 1C, který čínský výrobce představil v průběhu právě končícího týdne. Jedná se o levnější verzí zastřihovače Mi Beard, jež byl uveden na indický trh v červnu loňského roku.

Xiaomi Mi Beard Trimmer 1C - zastřihovač vousů
Xiaomi Mi Beard Trimmer 1C – zastřihovač vousů

Nový produkt přichází s ergonomickým designem, kterému dominuje tvar čtyřúhelníku se zaoblenými hranami. Jednou z jeho silných stránek jsou velice ostré samoostřící čepele z nerezové oceli, jež lze pomocí otočného voliče nastavit na dvacet různých délek s přesností 0,5 milimetru.

Zastřihovač vousů
Zastřihovač vousů

Přístroj se obejde bez kabelu – je totiž napájen baterií s kapacitou 600 mAh. Tu lze nabíjet přes port microUSB – z nuly na maximum se dostane za dvě hodiny a následně vydrží jednu hodinu provozu. O stavu akumulátoru informuje LED indikátor na těle přístroje.

Zastřihovač vousů Xiaomi Mi Beard Trimmer 1C
Zastřihovač vousů Xiaomi Mi Beard Trimmer 1C

Zastřihovač je vybaven pojistkou proti neúmyslnému zapnutí a součástí soupravy je také vousový hřeben. Spolu se strojkem Xiaomi oznámilo partnerství s prémiovou značkou v péči o muže – The Man Company. Výsledkem spolupráce je exkluzivní sada „Your Salon At Home“, obsahující kromě zastřihovače také mandlovo-tymiánový šampón a olejíček na vousy.

Xiaomi Mi Beard Trimmer 1C
Xiaomi Mi Beard Trimmer 1C

Zastřihovač vousů Xiaomi Mi Beard Trimmer 1C je aktuálně dostupný v indickém oficiálním obchodě Xiaomi. Zde je nabízen za cenu 999 indických rupií, což je v přepočtu přibližně 300 korun. O případné dostupnosti na dalších trzích nejsou v tuto chvíli žádné informace.

Xiaomi Qicycle Electric Power-assisted Bicycle National Standard Edition – elektrické kolo

Pokud bychom hledali produkt s nejdelším názvem, bylo by patrně nové elektrické kolo jedním z adeptů na vítězství. Jmenuje se totiž Xiaomi Qicycle Electric Power-assisted Bicycle National Standard Edition.

Xiaomi Qicycle Electric Power-assisted Bicycle National Standard Edition - elektrické kolo
Xiaomi Qicycle Electric Power-assisted Bicycle National Standard Edition – elektrické kolo

Čínský výrobce není v segmentu elektrických kol žádným nováčkem – v roce 2016 představil jízdní kolo Qicycle R1, které se stalo obrovským hitem. Poté následovalo několik dalších modelů – například v prosinci 2019 to byl Xiaomi Qicycle Electric Power-assisted Bicycle. Tento produkt je jeho přímým nástupcem.

Na jedno nabití může toto kolo ujet až 40 kilometrů. Jeho kola mají průměr dvacet palců a za pozornost stojí také obrazovka, na které lze sledovat například rychlost, zvolený režim či stav akumulátoru. Kolo je vybaveno předním reflektorem bílé barvy a zadním červeným světlem.

Xiaomi Qicycle Electric Power-assisted Bicycle National Standard Edition
Xiaomi Qicycle Electric Power-assisted Bicycle National Standard Edition

Bicykl nabízí celkem tři jízdní režimy – ekonomický, poskytující 25 % elektrického výkonu, vyvážený, kombinující elektromotor a lidskou sílu v poměru jedna ku jedné, a rozšířený se 75 % elektrického výkonu a třemi rychlostními stupni.

Xiaomi Mi Band 5
Elektrické kolo
Elektrické kolo

Rám kola je vyroben z lehké hliníkové slitiny 6061, která je lehká stejně jako obyčejný hliník, navíc však vyniká pevností a dostatečnou tvrdostí. Na těle je připraveno několik otvorů pro šrouby, kterými lze připevnit například košík či další příslušenství. Celé kolo váží jen 18 kilogramů a jeho nosnost je 100 kg.

Tři jízdní režimy
Tři jízdní režimy

Jak je u Xiaomi dobrým zvykem, bicykl lze přes Bluetooth 5.0 připojit k chytrému telefonu. V aplikaci MIJIA pak můžete sledovat své sportovní výkony, zjišťovat stav akumulátoru, provádět různá nastavení a aktualizovat firmware.

Elektrokolo
Elektrokolo

Elektrické kolo Xiaomi Qicycle Electric Power-assisted Bicycle National Standard Edition je v tuto chvíli dostupné pouze v domovské Číně. Zde je prodáváno za cenu 2799 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 8950 korun.

Xiaomi Smart Aquarium – chytré akvárium

Xiaomi v uplynulém týdnu překvapilo jedním hodně neobvyklým produktem. Jedná se o chytré akvárium Xiaomi Smart Aquarium, které lze před Wi-Fi propojit s mobilním telefonem. K čemu je to dobré? To vám hned vysvětlíme!

Akvárium vyrábí společnost Yuanyibai Technology. Má rozměry 382 × 166 × 229 milimetrů, pojme 9 litrů vody a je vyrobeno z akrylátového plastového skla („plexisklo“) a bílého ABS plastu, který je mimořádně odolný vůči času. Díky absenci jakýchkoli spár si můžete užít nerušený pohled na rybičky a další podvodní obyvatele.

Jedním z důležitých prvků každého akvária je osvětlení. To je v tomto případě zajišťováno osvětlovacím systémem, který je schopen svítit v až 1600 různých barvách. Pochopitelně nechybí ani filtrace – ta je dvojitá a dokáže vyčistit veškerou vodu během několika minut.

Pokud se chystáte na dovolenou, pak jistě oceníte podavač krmiva. Může fungovat buď automaticky, přes aplikaci v telefonu nebo manuálně pomocí tlačítek, přičemž dávkovač odměří vždy přesně 0,3 gramů krmiva.

Chytré akvárium Xiaomi Smart Aquarium
Chytré akvárium Xiaomi Smart Aquarium

Všechny uvedené funkce, tedy osvětlení, filtrování a krmení, můžete ovládat z aplikace MIJIA v chytrém telefonu. Díky možnosti připojení akvária k Wi-Fi se tak můžete o rybičky starat i když nejste doma. K úplné dokonalosti chybí snad jen kamera se živým přenosem.

Chytré akvárium Xiaomi Smart Aquarium je aktuálně dostupné pouze na čínské crowdfundingové platformě YouPin. Zde je nabízeno za 359 čínských jüanů, tedy asi 1150 korun. Zahájení dodávek je plánováno na 5. září – předpokládáme, že poté se patrně objeví v čínských e-shopech, dodávajících zboží i k nám.

Redmi 9

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem českém nebo slovenském e-shopu?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: odpadkový koš, ruční tiskárna a baterka
3 (ne)známé produkty Xiaomi: odpadkový koš, ruční tiskárna a baterka

Máme tu předposlední srpnový pátek a s ním také další pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme nové produkty Xiaomi. Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: fén, televizor a elektrická motokára
3 (ne)známé produkty Xiaomi: fén, televizor a elektrická motokára

Máme tu pátek a s ním v pořadí již 148. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám týden, co týden představujeme Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: monitor, koloběžka a bezdrátová sluchátka
3 (ne)známé produkty Xiaomi: monitor, koloběžka a bezdrátová sluchátka

Máme tu předposlední červencový pátek a s ním i další pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty Xiaomi. Číst dál...

Servis XM.cz
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x