Xiaomi představí 5. září mobil s duálním foťákem. Bude to Mi Mix 2?

Společnost Xiaomi publikovala na svém oficiálním kanálu na sociální síti Twitter informaci o uvedení nového produktu. Mělo by se jednat o vlajkovou loď s duálním foťákem, která bude představena v úterý 5. září. Hashtag #XiaomiGlobalLaunch naznačuje, že premiéra by mohla proběhnout v Berlíně v rámci veletrhu IFA 2017. Zde hodlá představit novinky řady Xperia také japonská značka Sony. Bude představen očekávaný Mi Mix 2?

S duálním foťákem přišel telefon Xiaomi Mi 5X
S duálním foťákem přišel telefon Xiaomi Mi 5X

Na obrázku, který je součástí oznámení, můžeme jasně vidět dva kruhy, které naznačují duální fotoaparát – jeden větší a jeden menší. To by mohlo znamenat, že se bude jednat o provedení, kde jeden fotoaparát disponuje širokoúhlým a druhý jiným typem objektivu, pravděpodobně teleobjektivem. Jednalo by se tak o uspořádání, jaké můžeme vidět na aktuální vlajkové lodi Xiaomi Mi6 a nově představeném Mi 5X.

Upoutávka láká na duální foťák
Upoutávka láká na duální foťák

Bude 5. září představen Mi Mix 2?

Existuje několik verzí, co by vlastně Xiaomi mohlo 5. září představit. Jako nejpravděpodobnější se jeví hypotéza, že půjde o Mi Mix 2, tedy prakticky zcela bezrámečkový mobil s parametry vlajkové lodě. Telefon bude svými specifikacemi soutěžit se Samsungem Galaxy Note 8, LG V30 a Apple iPhonem 8, které by se v obchodech měly objevit do konce roku 017. Očekává se, že Xiaomi Mi Mix 2 bude mít poměr obrazovky k tělu větší než 93 procent. Philippe Starck o tom již zveřejnil koncepční video, ale bývalý inženýr společnosti Samsung uvedl, že s touto technologií není možné realizovat takový telefon. Ve srovnání se Samsungem však Mi Mix 2 pravděpodobně nepodporuje stylus.

Otázkou je, proč by Xiaomi mělo letos přijít s globálním představením? Mi Mix byl loni nečekaným překvapením a jeho prezentace byla součástí premiéry modelu Mi Note 2. Ačkoli telefon neměl globální variantu, jako Mi Note 2, získal si značnou pozornost. Je tedy celkem logické, že druhou verzi takto úspěšného zařízení představí Xiaomi globálně.

Jaké jsou další varianty?

Ve hře je však stále ještě varianta, že se oznámení týká jiného modelu, čemuž nahrávají i dosavadní zvěsti, podle kterých má být Mi Mix 2 představen o týden později. Konkrétně se mluví o Xiaomi Mi Note 3, ze kterého nedávno unikl první snímek, či Xiaomi Mi A1. Ve prospěch bezrámečkového modelu však mluví další upoutávka, naznačující absenci rámečků kolem obrazovky.

Kdy bude představen Xiaomi Mi Mix 2?
Kdy bude představen Xiaomi Mi Mix 2?

Na oficiálních stránkách dceřiné značky Zhimi se také objevil obrázek s bezrámečkovým smartphonem, na kterém jsou zobrazeny informace z klimatizačních zařízení ze systému chytré domácnosti. Zařízení je velmi podobné první generaci telefonu Mi Mix, má však zaoblenější rohy, jiná tlačítka na levé hraně a menší spodní rámeček.

Záhadný smartphone bez rámečků
Záhadný smartphone bez rámečků

Mimochodem úspěšný telefon Xiaomi Mi Mix pořídíte v našem e-shopu za 22 931 Kč.

Co myslíte, že Xiaomi 5. září představí? Bude to Mi Mix 2?

Zdroje: xiaomiphone.com, gizmochina.com, xiaominews.su, xiaominews.su, xiaomininja.com.

Mohlo by Vás také zajímat
Který telefon Xiaomi koupit? Poradíme vám s výběrem!

Čínská společnost Xiaomi působí v segmentu chytré elektroniky už osm let. Za tu dobu připravila několik desítek produktů, včetně dlouhé řady Číst dál...

Speciální edice telefonů Xiaomi Mi 5X, Mi Max 2 a Mi Mix 2

Telefony ve speciálních edicích jsou magnetem na zákazníky, kteří nechtějí zapadat do šedého průměru. Ví to i čínský výrobce chytrých Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Xiaomi Mi MIX 2 v bílé barvě: „bílá vrána“ odhalena!

Telefon Xiaomi Mi MIX 2, jehož premiéra se odehrála 11. září, se stal zdrojem inspirace pro mnohé ostatní výrobce. Zaujal Číst dál...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.