Aktualizace Mi Fit na verzi 3.4.2 přidává nové jazyky a opravuje chyby

Aplikace Mi Fit slouží ke stahování a analýze dat z náramků a chytrých hodinek Xiaomi, včetně Mi Band 2 a Mi Band 3. Koncem června byla vydána aktualizace Mi Fit na verzi 3.4.2. Co přináší? Na to odpovíme v této aktualitě.

Asi nejzásadnější je aktualizace Mi Fit na verzi 3.4.2 pro majitele nových chytrých náramků Mi Band 3. Ty totiž původně komunikovaly pouze čínsky, což se nyní mění. Po aktualizaci aplikace Mi Fit a spojení s náramkem se nahraje nový firmware, který lze přepnout do angličtiny nebo španělštiny. Uživatelé mohou změnit jazyk náramku automaticky instalací nové aktualizace. A přestože zatím nebyl přeložen celý obsah, je nyní mnohem jednodušší náramek používat.

Asi nejzásadnější je aktualizace Mi Fit na verzi 3.4.2 pro majitele nových chytrých náramků Mi Band 3
Asi nejzásadnější je aktualizace Mi Fit na verzi 3.4.2 pro majitele nových chytrých náramků Mi Band 3

Nová verze aplikace Mi Fit 3.4.2 přichází dále s opravou drobných chyb a optimalizuje některé funkce, využívané například při placení náramky Amazfit Bip a Amazfit Cor.

Co přináší aktualizace Mi Fit na verzi 3.4.2?

Oficiální seznam provedených změn („changelog“) uvádí tyto novinky a změny:

Aktualizace aplikace:

 • Optimalizovali jsme několik funkcí a opravili některé chyby.

Aktualizace firmwaru náramku:

 • Zlepšili jsme některé funkce pro Mi Band 3,
 • Zařízení Amazfit Bip a Amazfit Cor si pamatují kategorie platebních kódů pro další nákupy přes Alipay.
 • Opravy chyb a optimalizace systému.

Jak získat poslední verzi aplikace Mi Fit?

Pokud máte aplikaci Mi Fit nainstalovanou v telefonu, velmi pravděpodobně jste již obdrželi poslední verzi přes standardní aktualizační mechanismus Obchodu Google Play.

Další možnost spočívá ve stažení instalačního balíčku ze serveru APK Mirror a jeho manuální instalaci. V takovém případě je však nutné povolit instalaci aplikace z neznámého zdroje.

Když otevřete aktualizovanou aplikaci, zobrazí vám upozornění na instalaci nového firmwaru do náramku Mi Band. Zde je pouze nutné, aby v okamžiku aktualizace byl náramek synchronizován s aplikací a připojen pomocí technologie Bluetooth. Proces je velmi snadný a rychlý, trvá méně než pět minut.

Po dokončení instalace aplikace upozorní na poslední aktualizaci, která odpovídá prostředkům Mi Bandu, kde máte přístup ke španělštině a angličtině. Podle toho, jaký jazyk máte v telefonu, ho aplikace automaticky vybere i pro náramek.

Dodejme, že aplikace Mi Fit je v Obchodě Play od září 2014 a za tu dobu zaznamenala více než deset milionů instalací. Instalační balíček velký 44 MB lze použít na zařízeních s Androidem 4.3 a vyšším.

Na závěr taková zajímavost: zdá se, že Mi Fit v této verzi přináší možnost odmítnout příchozí hovor z náramku Mi Band 2, ačkoli tato funkce měla být jednou z novinek Mi Bandu 3. Nejsme si ale jisti, zda tato funkce nepřibyla někdy dřív. Mimochodem Mi Band 2 seženete v našem e-shopu za 590 Kč.

Je aktualizace Mi Fit na verzi 3.4.2 dle vašeho mínění užitečná?

10 komentářů: „Aktualizace Mi Fit na verzi 3.4.2 přidává nové jazyky a opravuje chyby

 • 5. 7. 2018 (21:19)
  Permalink

  Dobrý den, mám náramek Mi band 3 i aktualizovanou aplikaci, ale bohužel je náramek stále v čínštině. Nevíte co s tím? Díky.

 • 9. 7. 2018 (15:43)
  Permalink

  Mám takový dojem, že musíš mít v telefonu anglický jazyk, aby se ti náramek přepl do angličtiny

 • 26. 7. 2018 (16:11)
  Permalink

  Dobrý den, potřebuji poradit. Včera jsem hodinky měla na nabíječce a dnes když jsem si je vzala na ruku tak mi nabíhají nesmyslně kroky i když jsem v klidu. Během 5 hodin mi naskočilo 25 000 kroků, i když jsem tolik neušla. Nevím kde je problém a jak ho vyřešit.

 • 1. 8. 2018 (10:00)
  Permalink

  @Andrea
  Pokud jste nevykonávala žádné pohyby rukou (např. pletí zahrádky apod.), asi to bude zralé na reklamaci.
  Karel Kilián

 • 7. 8. 2018 (14:39)
  Permalink

  Jak přepnu náramek Mi Band 3 do angličtiny? Je opravdu nepochopitelné že je aplikace plně lokalizovaná do češtiny a náramek ne. Kolik může obsahovat slov? Max 50? Kdokoliv s google translatorem by to přeložil za 10 minut.

 • 13. 8. 2018 (22:40)
  Permalink

  po dlouhém trápení jsem dosáhl toho, že mi náramek hlásí „připojit k aplikaci pro pro aktualizaci“ a toť vše. nemám již ani čínskou verzi a dál to se mnou nekomunikuje. Co s tím

 • 15. 8. 2018 (20:03)
  Permalink

  Nainstalovat Mi Band Notify. Sparovat naramek v Mi Fit. V Notify aktualizovat firmware na nejnovější(firmware stahnout v ap. Notify) vcetne resource…to pomohlo me.

 • 20. 8. 2018 (9:29)
  Permalink

  Měl jsem stejný problém…

  Řešení:
  – odistalovat Mi Fit, nechat náramek spárovaný
  – pomocí Notify&Fitness naistalovat starý original firmware
  – na jiném telefonu/zařízení naistalovat MiFit a pokusit se spárovat s náramkem. Jelikož je spárován s jiným, aplikace nabídne reset náramku.
  – po resetu a spárování automaticky nainstaluje nový firmware

 • 1. 10. 2018 (16:42)
  Permalink

  Děkujeme za tip. Určitě se bude hodit.

  Karel Kilián

 • 1. 10. 2018 (16:44)
  Permalink

  Děkujeme za tip 🙂

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.