Android 14: První oficiální zmínka prozrazuje zahájení beta testování

Od oficiálního vydání Androidu 13 uteklo doslova jen pár dní a Google již poprvé zmínil následující Android 14. A hned se jedná o termín vydání jeho první beta verze. Ale nebojte, nejde o žádné uspěchání vývoje. To, že známe termín ještě neznamená, že si nepočkáme.

Android 14 beta nahradí současný Android 13 QPR

Společnost Google zmínila Android 14 na své FAQ stránce Google Android beta pro Pixely. Uvádí tam, že opravné beta verze Androidu 13 budou vycházet ve čtvrtletních verzích (QPR) až do března příštího roku, přičemž následně budou nahrazeny beta verzemi Androidu 14. Podle všeho se tak Google chce vyhnout dvěma současně běžícím beta programům zároveň.

Tento aktualizovaný text tedy v podstatě říká, že poslední beta verze Androidu 13 QPR vyjde v březnu a pravděpodobně hned v dubnu dojde k vydání bety Androidu 14. Takové načasování by totiž odpovídalo spuštění beta verze Androidu 13 na začátku letošního roku. První beta verze byla vydána v dubnu a následovala po vývojářských předběžných sestaveních, která se objevila v únoru a březnu.

Google tak v podstatě potvrzuje, že se bude držet podobného časového harmonogramu, jako právě v případě Androidu 13. U něj byl nový časový harmonogram vyzkoušen poprvé a zřejmě se osvědčil. Starší verze Androidu měly časový harmonogram o něco více posunutý. První beta vyla zpřístupněna až po výroční konferenci Google I/O, tedy nejdříve v květnu, většinou až začátkem června. Finální sestavení pak bylo vydáváno v říjnu, společně s novými telefony Google Pixel (dříve Nexus).

[zdroj]

Globální premiéra telefonů řady Redmi Note 12 proběhne za týden
Globální premiéra telefonů řady Redmi Note 12 proběhne za týden

U Xiaomi se stalo nepsaným pravidlem, že nové mobily představuje zvlášť pro jednotlivé trhy. Platí to i pro telefony modelové Číst dál...

Potvrzeno: Mi Mix 2s bude první Xiaomi s bezdrátovým nabíjením

Už za dva týdny, tedy přesně 27. března, se dočkáme premiéry jednoho z letošních "top" modelů společnosti Xiaomi. Ti, kdož Číst dál...

Telefon Xiaomi Redmi 6 bude představen až 12. června

Včera společnost Xiaomi na čínské sociální síti Weibo tvrdila, že dnes oznámí něco nového. Téměř všichni čekali, že si svou Číst dál...

Samsung Galaxy Buds2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x