iPad Pro s čipem M2 je zřejmě za dveřmi

Je to teprve krátce přes měsíc, co nám Apple odhalil své nové iPhony 14, hodinky Apple Watch Ultra a series 8, či třeba vylepšená sluchátka AirPods Pro. Zároveň došlo k oznámení vydání plné verze operačních systémů iOS, watchOS a tvOS. Dva velmi důležité operační systémy však v celém výčtu chyběly – MacOS a iPadOS. A tak bylo ihned zřejmé, že Apple zopakuje svou strategii z minulých let a v brzké době přinese další ze svých eventů. Nyní už všichni očekávají jak nový iPad Pro, tak i novinky kolem Maců obecně.

iPad Pro s čipem M2? To ale nemá být jediná změna

Veřejnost očekává, že společnost Apple oznámí v brzké době hned dva tablety iPad Pro s čipem Apple Silicon M2. Podle novinářů z Bloombergu by mělo jít o verze s 11″ a 12,9″ úhlopříčkami. Kromě samotného nového čipu by mělo dojít i na další upgrady. Zajímavě pak vypadá zejména nabíjení, které by mělo dostat nové možnosti.

Konkrétně se mluví o nabíjení s konektorem MagSafe. Zda by se mělo jednat o konektor, jaký známe například z nových Macbooků Pro či spíše o magnetickou bezdrátovou nabíječku z iPhonu, to není tak úplně jasné. Osobně se ale kloním spíše k druhé variantě, byť ta první by podle mě dávala větší smysl. Trošku se ale obávám, že Apple bude chtít tlačit na odstranění veškerých konektorů, aby v roce 2024 mohl vítězoslavně vzpřímit prostředníček Evropské Unii, která od onoho roku přikazuje používání pro nabíjení USB-C.

iPad Pro

Novináři z Bloombergu také naznačují, že bychom se mohli dočkat reverzního bezdrátového nabíjení. které by umožnilo z tabletu nabít například iPhone či AirPods. Popravdě se mi toto zdá nepravděpodobné. Reverzní nabíjení je mezi námi již dostatečně dlouho a kdyby ho Apple chtěl využít, už by to dle mého udělal. Na technologii není moc co vylepšovat, není na ní nic co by ji dalo nový rozměr, takže o ni Apple nebude stát. Ale to je jen můj názor, kdoví, jaká bude realita.

Dává M2 v tabletu ještě smysl?

Tuhle otázku si vážně kladu. Je mi naprosto jasné, že se najdou tací, co by se bili do krve za to, že to smysl dává. A možná opravdu existují takoví extrémní “tableto-mástři“, kteří stříhají hollywoodský film na tabletu a během renderování jednotlivých scén si chtějí zahrát kooperativní střílečku. Mě ale přesto připadá výkon čipů M2 natolik velký, že v zařízeních jako je iPad naprosto ztrácí potenciál. Ať už kvůli méně komfortnímu ovládání či třeba absenci plnohodnotného výkonného operačního systému.

Nezapomeňme, že i když se iPadOS čím dál více přibližuje MacOSu, stále jde o něco jako jeho “Lite” verzi. Už čip M1 mi připadal trochu naddimenzovaný pro tablet. Lidé ale kontrovali, že se na tabletu zrovna video stříhá dobře, a že 4K video v 60 snímcích za sekundu je díky novému čipu plynulé a render perfektně rychlý. Pokud už čip M1 bohatě stačil na nadstandardní poměry, k čemu tedy bude M2? Čím ho uživatel tabletu využije na maximum? Jsem vážně zvědavý a přirozeně skeptický. Připadá mi, že zatímco většina výrobců pochopila, že výkonu už máme všichni dostatek, Apple se stále žene někam dál. Možná to dělá dobře a bude mít za pár let náskok. A možná zrovna tudy cesta nevede. Kdo ví.

[zdroj]

Nejlepší elektrická koloběžka Xiaomi už se prodává v Evropě
Nejlepší elektrická koloběžka Xiaomi už se prodává v Evropě

23. června tohoto roku byla představena aktuálně nejvýkonnější a v mnoha směrech nejlepší elektrická koloběžka Xiaomi Electric Scooter 4 Pro. Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: robotický vysavač, čistička vzduchu a projektor
3 (ne)známé produkty Xiaomi: robotický vysavač, čistička vzduchu a projektor

Máme tu poslední březnový pátek a s ním i 130. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty Xiaomi. Číst dál...

Poco X5
Tipy na nové aplikace #3: eRouška, COVID-19! a GoDeliver
Tipy na nové aplikace #3: eRouška, COVID-19! a GoDeliver

Máme tu neděli a s ní také v pořadí třetí pokračování našeho seriálu, v jehož rámci vám představujeme nové zajímavé Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 11

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x