Začíná beta testování Androidu 8.0 Oreo pro Xiaomi Mi 6

Xiaomi připravuje uzavřené beta testování Androidu 8.0 Oreo pro model Mi 6. Kdy se dočkáme otevřené bety a stabilní verze?

Až donedávna byli softwaroví vývojáři Xiaomi zaneprázdněni přípravou stabilní verze MIUI 9. Tento proces je nyní téměř u konce, takže se budou moci soustředit na aktualizaci zařízení na poslední verzi systému Android – tedy 8.0 Oreo. Nové sestavení je pochopitelně nutné testovat, takže společnost zahájila nábor beta testerů. Ti se budou podílet na uzavřeném testování Androidu 8.0 pro  Xiaomi Mi 6. Výběr beta testerů by měl probíhat zhruba měsíc.

Xiaomi láká na testování Androidu 8 Oreo pro Mi 6
Xiaomi láká na testování Androidu 8 Oreo pro Mi 6

Testování Androidu 8.0 Oreo pro Mi 6

Testování Androidu 8 bude probíhat několik týdnů a jeho smyslem je najít a “vychytat” pokud možno všechny nedostatky a chyby. Teprve po této fázi se firmware dostane do otevřeného beta testování, kdy si ho bude moci nainstalovat každý majitel Xiaomi Mi 6.

Očekává se, že do konce tohoto roku budou zahájeny uzavřené beta testy pro další modely smartphonů Xiaomi. Veřejná beta verze by v případě modelu Mi 6 mohla být publikována v průběhu ledna 2018. Předpokládáme, že stabilní verze MIUI 9, založená na Androidu 8.0 Oreo, bude uvolněna spolu až po představení Xiaomi Mi 7, tedy patrně v únoru či březnu 2018.

Testy se zatím týkají jen vlajkové lodě
Testy se zatím týkají jen vlajkové lodě

Android Oreo přináší mnoho nových funkcí, jako jsou například:

  • režim obrazu v obraze,
  • indikátor úrovně nabití baterie Bluetooth zařízení,
  • automatické vyplňování formulářů,
  • notifikační tečky,
  • podpora “instant apps”.

Dodejme, že Xiaomi Mi 6 pořídíte v našem e-shopu za cenu začínající již na 11 788 Kč. Z hlediska hardwarové výbavy se stále jedná o špičku s procesorem Qualcomm Snapdragon 835, 6 GB operační paměti a 64 či 128 GB interního úložiště. Z hlediska ceny a výkonu se tedy nesporně jedná o zajímavou nabídku.

Jste zvědavi na to, co přinese Oreo na telefonech Xiaomi?

Zdroje: xiaominews.su, gizmochina.com, news.mydrivers.com, gizchina.com.

Telefon Xiaomi Redmi 6 bude představen až 12. června

Včera společnost Xiaomi na čínské sociální síti Weibo tvrdila, že dnes oznámí něco nového. Téměř všichni čekali, že si svou Číst dál...

Další premiéra na obzoru: Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. září

V roce 2016 absolvovala svou premiéru modelová řada Mi Mix, která odstartovala éru telefonů s minimalistickými rámečky a nadprůměrným poměrem Číst dál...

Čím hodlá Xiaomi Mi Band 3 letos drtit konkurenci?

Chytré náramky Mi Band se těší na trhu nositelné elektroniky velké oblibě. Jejich čínský výrobce se díky nim v prvním Číst dál...

Black Friday
Xiaomi Mi Band 6

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x