Program beta testování MIUI končí kvůli slabé zpětné vazbě testujících

Xiaomi se rozhodlo ukončit svůj program veřejného beta testování MIUI. Důvodem je skutečnost, že je do něj zapojeno mnoho uživatelů, kteří však čínskému výrobci poskytuji velmi slabou zpětnou vazbu.

Modifikaci Androidu, označovanou jako MIUI, má Xiaomi na téměř všech svých telefonech s výjimkou několika modelů, které jsou součástí programu Android One (tj. Xiaomi Mi A2 a Mi A2 Lite) a Android Go (Redmi Go). Nutno uznat, že čínský výrobce příkladně dbá na aktualizace a často přináší nové verze.

K čemu je beta testování?

Než Xiaomi vydá novou verzi MIUI, projde tato několika úrovněmi testování, počínaje interními testy, přes uzavřené beta testování a konče právě veřejným beta testováním. Cílem tohoto procesu je vychytat ještě před vydáním všechny chyby a nedostatky. Toho však lze dosáhnout jedině tehdy, poskytují-li testeři dostatečnou zpětnou vazbu – tedy například hlásí-li objevené chyby.

Xiaomi na oficiálním fóru podpory uvedlo, že stále více uživatelů běžně používalo na svých telefonech testovací beta verzi. To ale vyžaduje jejich vysokou toleranci k možným chybám a problémům, které se v testovacích sestaveních mohou vyskytovat.

Program beta testování MIUI končí kvůli slabé zpětné vazbě testujících

Následek slabé zpětné vazby přinesl ze strany čínského giganta ortel: „Náš vývojářský tým se rozhodl přestat uvolňovat globální verzi MIUI Beta pro všechna zařízení od 1. července 2019.“ Jako důvod je uvedeno, že veřejný beta program byl používán širokým publikem, ale většina zapojených uživatelů nikdy neoznámila vývojovému týmu zjištěné chyby.

Uživatelé nesouhlasí, odpor je ale zbytečný

Oznámení o ukončení veřejného beta testování vyvolalo značnou vlnu odporu – v diskuzi pod ním jsou již desítky reakcí. Někteří uživatelé tvrdí, že beta verze byly stabilnější než MIUI Stable, zatímco jiní říkají, že jejich zpětná vazba a hlášení chyb zůstávaly ze strany výrobce bez odezvy.

Otázkou také je, co Xiaomi hodlá udělat se stávajícími uživateli beta verze. Jednou z možností je, že jim v další aktualizaci nainstaluje stabilní sestavení své ROM. Příspěvek také nezmiňuje, zda MIUI Stable začne být aktualizována v měsíčním cyklu, jak tomu bylo v rámci beta testů.

Xiaomi zdůrazňuje, že se svým rostoucím portfoliem zařízení a prosazováním se na trhu se chce zaměřit na poskytování stabilních zkušeností. Tento krok by měl také umožnit častěji vydávat stabilní aktualizace a pomoci vyvíjet MIUI jako operační systém.

Co říkáte na to, že Xiaomi ukončí program beta testování MIUI?

Zdroje: androidpolice.com, c.mi.com, xda-developers.com, gizchina.com, androidauthority.com, 9to5google.com, mysmartprice.com.

Xiaomi Poco M4 Pro 5G
Xiaomi konečně uvolnilo zdrojové kódy kernelu pro Mi A1

Vlnu negativních ohlasů si čínský výrobce Xiaomi vysloužil za to, že dlouho nevydal zdrojové kódy kernelu ke svému telefonu Mi Číst dál...

Telefon Poco F1 dostává aktualizaci na Android 9 Pie

Založení separátní značky Pocophone, respektive Poco vyvolalo v segmentu mobilních telefonů značný rozruch. Jednou z deklarovaných vlastností byly, mimo jiné, Číst dál...

Xiaomi chystá dva telefony s čipem Qualcomm Snapdragon 670
Xiaomi-chystá-dva-telefony-s-čipem-Qualcomm-Snapdragon-670

Procesor Qualcomm Snapdragon 670 sice ještě nebyl oficiálně představen, nicméně na světlo už vyplouvají první informace. Podle nich společnost Xiaomi chystá dva Číst dál...

Poco F3

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x